2019-05-27 Bergeforsen SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Grönqvist Stockviks SF
Alice Strandell Andersson Sundsvalls OK
Alva Lundgren Ljustorps IF
Angelina Osmani Sundsvall FF
Astrid Petersson Sidsjö-Böle
Elvira Sjölund Alnö IF
Filippa Bratteberg Sundsvalls OK
Helle Kristiansen Klubblös
Hildur Sånefjäll Wallo Klubblös
Imilia Edén Näsman Bergeforsens SK
Irma Unger Matfors SK
Julia Nilsson Alnö SK
Linnea Nordlund Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Stella Nyberg Bergeforsens SK
Tyra Edström Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Albin Frödin Sundsvalls OK
Alexander Engman Alnö SK
Alvar Repo Sundsvalls Slalomklubb
Alvar Siden Klubblös
Calle Moberg Sundsvalls OK
Casper Sjöström Alnö SK
Ebbe Edlund Alnö IF
Harald Erixon Lucksta IF
Hugo Ericsson Klubblös
Ivar Wallin Bergeforsens SK
Julian Asp Klubblös
Lloyd Davies Lucksta IF
Love Thunström Klubblös
Ossian Leijon Sundsvall Friidrott
Ossian Svanebo Birsta SK
Samuel Enström Klubblös
Tilde Kroohn Klubblös
Tim Thörn Bergeforsens SK
Åke Eden Ljustorps IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Alice Forsell Stockviks SF
Amilia Leijon Klubblös
Astrid Fernström Väst Klubblös
Ebba Jonsson IF Strategen
Edith de Vahl Sundsvalls OK
Elly Frank Alnö SK
Elsy Leander Nedansjö IK
Emmie Nordin Klubblös
Greta Hoffman Alnö SK
Hilda Siden Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Lilly Forssen Tynderö IK
Lily - Ljustorps IF
Lisa Långberg Stockviks SF
Lisa Misch Sundsvall Friidrott
Lisen Sundqvist Timrå SOK
Lovis Gredemyr Klubblös
Magda Bylund Bergeforsens SK
Maja Dahlqvist Klubblös
Maja Sondell Klubblös
Majken Sjölund Alnö IF
Mila Nordin Klubblös
Milly Kaijser Midbjer Klubblös
Mindie Lockner Selånger SOK
Minna Viksell Bergeforsens SK
Moa Ersson Timrå SOK
Moa Nordlund Klubblös
Molly Jakobsson Klubblös
Noomi Holmberg Sundsvalls OK
Penny Joensuu Kovlands IF
Ripa Svanebo Birsta SK
Signe Grönqvist Stockviks SF
Tuva Heldring Alnö SK
Tyra Öhlen Kovlands IF
Wilma Eriksson Klubblös
Wilma Sundelin Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
Alexis Eden Klubblös
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Repo Sundsvalls Slalomklubb
Alve Forsberg Ljustorps IF
Angelo Osmani Sundsvall FF
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Anton Lingell Klubblös
Arvid Forsberg Rossöns IF
Casper Brink IF Strategen
Casper Mårtensson Klubblös
Charlie Bengtsson Tynderö IK
Charlie Thunström Klubblös
Colin von Beetzen Alnö SK
David Hässler Stockviks SF
Eddie Sedin Klubblös
Elias Snabb Selånger
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Eskil Bilander Alnö SK
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Sahlén Klubblös
Folke Gredemyr Klubblös
Folke Hagman Hansson Bergeforsens SK
Grim Lindvall IF Strategen
Herman Henriksson Tynderö IK
Hugo Engman Alnö SK
Hugo Sahlén Klubblös
Kasper Thunström Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Liam Ståhl Alnö SK
Linus Berglund Klubblös
Loke Moberg Sundsvalls OK
Loui Lidin Klubblös
Mario Svanebo Birsta SK
Martin Lind Sundsvalls OK
Matheus Olofsson Klubblös
Mikael Kuzmin Sundsvalls OK
Milton Söderlund Matfors SK
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Arvola Timrå SOK
Nils Hannus Jonsson Klubblös
Noel Ståhl Alnö SK
Olle Nordvall Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Olle Sällström Selånger SOK
Oscar Heldring Rossöns IF
Oskar Nåvik Alnö SK
Rasmus Olofsson Klubblös
Rocky Saarela Sundsvall Friidrott
Sam Puunberg Klubblös
Sam Åhman Selånger
Sixten Öhlen Kovlands IF
Theo Joensuu Kovlands IF
Theo Kroohn Klubblös
Tim Carlsson Klubblös
Tyr Lindvall Matfors SK
Walter Törnsten Klubblös
Viktor Sundelin Klubblös
Ville Bylund Bergeforsens SK
Wilmer Kastemyr IF Strategen

D9 1000 m

Namn Förening
1 Freja Jacobsson Alnö SK
2 Tilde Carlsson Klubblös
3 Lina Grahn-Birve Alnö SK
4 Tyra Östlin Alnö SK
5 Ella Heldring Alnö SK
6 Meja Forsberg Sundsvall Friidrott
7 Linnea Jonsson Alnö SK
8 Maja Ene Sundsvall Friidrott
9 My Wallentin Sundsvall Friidrott
10 Vera Norberg Sundsvall Friidrott
11 Edith Petersson Sidsjö-Böle
12 Ebba Wallin Sundsvall Friidrott
13 Elin Holmström Sundsvall Friidrott
14 Agnes Widegren Sundsvalls OK
15 Ruth Hoffman Sundsvalls OK
16 Elsa Lingell Klubblös
17 Bella Sundqvist Timrå SOK
18 Ida Ericssa Sundsvalls OK
19 Milla Kling Klubblös
20 Greta Aspholm Indals IF
21 Ella Rubensson Bergeforsens SK
22 Lova Nordmark Klubblös
23 Olivia Asp Klubblös
24 Rut Sånefjäll Wallo Klubblös
25 Hilma Edén Näsman Bergeforsens SK
26 Ronja Holmberg Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Adrian Cabrajic Lucksta IF
2 Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
3 Alfred Ene Sundsvall Friidrott
4 Rasmus Sjöström Alnö SK
5 Sixten Sjölund Sundsvalls OK
6 Theo Nordensson Lucksta IF
7 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
8 Max Ersson Timrå SOK
9 Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
10 Hugo Lindström Sundsvalls OK
11 Eldar Styrke Sundsvalls OK
12 Ruben Jensen Sundsvalls OK
13 Oliver Lejon Klubblös
14 Arvid Anelandh Sundsvalls OK
15 Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
16 Arvid Holm Sundsvalls OK
17 Samuel Wedin Klubblös
18 Elias Jutbo Sundsvalls OK
19 Ivar Aspholm Indals IF
20 Anton Nåvik Alnö SK
21 Pontus Engblom Klubblös
22 Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
23 Andre Edren Sundsvall Friidrott
24 Simon Smedman Sundsvall Friidrott
25 Valter Dahlqvist Klubblös
26 Viktor Östlund Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Sanden Selånger SOK
Agnes Wahlqvist Klubblös
Alice Eriksson Klubblös
Alva Lundberg Klubblös
Astrid Hammarström Selånger SOK
Ella Forsberg Ljustorps IF
Ellen Stuns Sundsvalls OK
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Ida- Marie Tuvesson Sundsvalls OK
Ines Ledin Kovlands IF
Ingrid Bäckström Sundsvalls OK
Josefin Moberg Sundsvalls OK
Linnea Dufva Sundsvalls OK
Lisen Moberg Sundsvalls OK
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Maya Östling Kovlands IF
Meja Lidin Klubblös
Moa Lilja Sundsvalls OK
Moa Lindgren Kungsnäs FC
My Edström Alnö SK
Märta Boström Kovlands IF
Nellie Söderlund Sundsvalls OK
Nova Strid Sundsvalls OK
Rebecka Röckner Alnö SK
Sigrid de Vahl Sundsvalls OK
Sofie Lind Sundsvalls OK
Tilda-Märta Aurell Klubblös
Wilma Eriksson Kovlands IF

H8 1000 m

Namn Förening
Alfons Andersson Tynderö IK
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Casper Frank Alnö SK
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Joshua Sjodin Sundsvalls OK
Larry Nordvall Selånger
Lucas Snabb Sundsvalls OK
Milo Lockner Selånger SOK
Nemo Saarela Sundsvall Friidrott
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olof Svensk Sundsvalls OK
Oscar Sondell Klubblös
Oskar Persson Lucksta IF
Samuel Hagman Hansson Bergeforsens SK
Viggo Sällström Selånger SOK
Wilmer Viklund Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alma Hammarström Selånger SOK
2 Molly Sandin Stockviks SF
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Agnes Boström Kovlands IF
5 Julia Rubensson Bergeforsens SK
6 Nea Kristiansen Klubblös
7 Iris Aspholm Indals IF
8 Madelene Hedlund Klubblös

H11 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
4 Benjamin Thun-Hansson Bergeforsens SK
5 Emil Sahlén Klubblös
6 Aron Carlsson Sundsvalls OK
7 Martin Lund Bergeforsens SK
8 Aron Kågström Klubblös

D10 1500 m

Namn Förening
1 Annie Palo Misch Sundsvall Friidrott
2 Mira Sandin Stockviks SF
3 Emma Gärd Stockviks SF
4 Agnes Feil Sundsvalls OK
5 Julia Wikander Alnö SK
6 Hanna Hässler Stockviks SF
7 Lina Säterberg Sundsvalls OK
8 Milia Lockner Selånger SOK
9 Tuva Abersten Selånger
10 Smilla Nordin Sundsvall Friidrott
11 Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
12 Embla Nilsson Bergeforsens SK
13 Ellen Linde Alnö SK
14 Jonna Viksell Bergeforsens SK
15 Idun Arburua Vestman Alnö SK
16 Nike Rudberg Klubblös
17 carmen Hedman Sundsvall FF
18 Lia Nyberg Bergeforsens SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Mille Björklund Alnö SK
3 Alexander Dufva Sundsvalls OK
4 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
5 Jonas Lind Sundsvalls OK
6 Axel Danielsson Sundsvalls OK
7 Edvin Aurell Sundsvalls OK
8 Hjalmar Unger Matfors SK
9 Jacob Birberg Bergeforsens SK
10 Vidar Norrgård Bergeforsens SK
11 Ted Thuresson Klubblös
12 Turbu Temmel Klubblös

D13 2500 m

Namn Förening
1 Stina Olsson Wallin Stockviks SF
2 Signe Feil Sundsvalls OK
3 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Robin Röckner Alnö SK
2 Oscar Wikander Alnö SK
3 Max Blixth Svensson Matfors SK
4 Max Thuresson Klubblös

D12 2500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Enola Jonsson Alnö SK
4 Nilla Grönborg Kovlands IF
5 Amelia Ponten Klubblös
6 Teresia Ytterbom Bergeforsens SK
7 Ebba Jensen Sundsvalls OK
8 Nora Uddman Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Pontus Westfal Alnö SK
4 Johan Höglund Bergeforsens SK
5 Hugo Hässler Stockviks SF
6 Alex Andersson Sundsvalls OK
7 Erik Nordin Lucksta IF
8 Egon Nilsson Bergeforsens SK
9 Hugo Wisen Alnö SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Saga Östling Bergeforsens SK
3 Wilma Larsson Sundsvalls OK
4 Emma Strand Bergeforsens SK
5 Isabell Engberg Stockviks SF

H14 5000 m

Namn Förening
1 Simon Nordlander Stockviks SF
2 Wilmer Rex Sundsvalls OK
3 Mattias Larsson Sundsvalls OK
4 Elias Bengtsson Tynderö IK
5 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
6 David Palmgren Bergeforsens SK
7 Gustav Berglund Klubblös
8 Adam Arousell Matfors SK
9 Viktor Vestman Klubblös
10 Kevin Karlsson Klubblös

D15 5000 m

Namn Förening
1 Elsa Granholm Sundsvalls OK
2 Ylva Sandström Stockviks SF
3 Nanna Grönborg Bergeforsens SK
4 Alva Dahlin Bergeforsens SK
5 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
6 Marielle Norberg Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Rickard Sjödin Öbacka LK
2 Viktor Lund Bergeforsens SK
3 Ivar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
4 Sebastian Lidström Tynderö IK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Elsa Palmgren Sundsvall Friidrott
2 Astrid Rex Sundsvalls OK
3 Emma Aicher Sundsvalls DFF
4 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H16 5000 m

Namn Förening

D17-20 5000 m

Namn Förening
1 Anna Klasson Sundsvalls TK
2 Tilda Lassfolk Klubblös

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Albin Kåren Klubblös
3 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
4 Emil Christensen Klubblös
5 Adam Näslund Bergeforsens SK
6 Linus Westfal Alnö SK
7 Elias Thun-Hansson Bergeforsens SK
8 Erik Rex Selånger

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Matilda Kaijser Midbjer Klubblös
2 Caroline Nilsson Stockviks SF
3 Cristin Bergfors Tynderö IK
4 Caroline Holmberg Sundsvalls OK
5 Irene Larsson Sundsvalls OK
6 Ebba Englund Bergeforsens SK
7 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
8 Clary Rex Sundsvalls OK
9 Anna Dufva Sundsvalls OK
10 Johanna Giek Rudberg Klubblös
11 Linda Östling Klubblös

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 David Holmberg Sundsvalls OK
2 Niklas Nordensson Lucksta IF
3 Henrik Arvola Timrå SOK
4 Hans Sjödin Öbacka LK
5 Tim Davies Lucksta IF
6 Anders Nordin Lucksta IF
7 Johan Sandström Lucksta IF
8 Markus Frödin Sundsvalls OK
9 Emil Lidin Klubblös
10 Jim Göransson Klubblös
11 Per Westfal Alnö SK
12 Ola Tuvesson Sundsvalls OK
13 Fredrik Nordlander Stockviks SF
14 Michael Larsson Sundsvalls OK
15 Johan Sjölund Alnö SK
16 Stefan Edin IF Strategen
17 Christian Strid Sundsvalls OK
18 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
19 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
20 Armando Bylander Klubblös
21 Jonny Arvola Timrå SOK
22 Johan Nykvist Bergeforsens SK
23 Fredrik Munkby Sundsvalls DFF
24 Jonny Nordin Klubblös
25 Adrian Carlsson Sundsvalls OK