2017-09-18 Alnö SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Alice Gillström Klubblös
Alice Strand Klubblös
Alma Falksund Alnö SK
Alva Ahlenius Klubblös
Alva Hedin Klubblös
Ella Heldring Alnö SK
Felicia Rautila Bergeforsens SK
Freja Jeppling Alnö SK
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Lisen Lindgren Alnö SK
Liv Rönnqvist Alnö IF
Maja Ene Alnö SK
Meja Forsberg IF Strategen
Mira Sandin Jaktfalken
Ruth Hoffman Alnö SK
Sonja Skog Kovlands IF
Tilde Homgren Grahn Sundsvalls OK
Tova Nilsson Bergström Sundsvalls OK
Tyra Östlin Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Adria Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Alnö SK
Eldar Styrke Klubblös
Hugo Lindström Alnö SK
Oscar Carlén Tynderö IK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Samuel Wedin Klubblös
Sigge Lindberg Klubblös
Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Klubblös
Theo Nordensson Lucksta IF
Thor Andersson Glasberg Kovlands IF
Vide Ahlenius Klubblös
Viggo Andersson Glasberg Klubblös
Viktor Östlund Alnö SK

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Alice Eriksson IF Strategen
Angelina Osmani Ibisevic Alnö SK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Bella Jansson Klubblös
Ebba Jonsson Klubblös
Ella Forsberg Ljustorps IF
Elly Frank Klubblös
Elvira Sjölund Klubblös
Emma Sundin Klubblös
Emma Westman Klubblös
Emmie Nordin Sundsvall FF
Felicia Stenborg Bergeforsens SK
Filippa Bratteberg Klubblös
Frida Strid Alnö SK
Harriet Karlsson Klubblös
Hilma Einberg Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Frank Klubblös
Ida Nilsson-Bergström Sundsvalls OK
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö Race Team
Jennifer Wedin Klubblös
Lexie Edström Klubblös
Li Högman Klubblös
Lisen Moberg Tynderö IK
Livia Bångman Klubblös
Lovis Gredemyr Selånger SOK
Maja Lindgren Klubblös
Maja Sondell Sundsvalls OK
Mila Nordin Klubblös
Moa Lindgren Klubblös
Molly Bergman Klubblös
My Edström Alnö SK
Olivia Hed Sidsjö-Böle
Rebecka Röckner Alnö SK
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Siri Hedblom Sundsvalls OK
Stina Högberg Alnö SK
Tuva Heldring Alnö SK
Wilma Eriksson IF Strategen

H0-6 500 m

Namn Förening
Albin Högberg Kovlands IF
Alve Forsberg Ljustorps IF
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg IF Strategen
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Axel Holmlund Alnö SK
Bernard Skog Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Frank Alnö SK
Casper Sjöström Klubblös
Charlie Thunström Klubblös
Ebbe Edlund Alnö SK
Edvin Magnusson Klubblös
Erik Stengard Matfors SK
Eskil Törngren Klubblös
Filip Forsberg Klubblös
Filip Sahlen Matfors SK
Gabriel Grahn Alnö SK
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Gustav Svensson Alnö IF
Hannes Söderström Sundsvall Friidrott
Harry Nilvander Tynderö IK
Helmer Styrke Klubblös
Ian Djursvik Alnö SK
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Ivar Grafström Klubblös
Jacob Heurgren Alnö SK
Jayson Edström Klubblös
Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
Julian Bångman Klubblös
Karl Sandgren Alnö SK
Lennox Eurung Klubblös
Loke Thunström Klubblös
Lowe Rönnqvist Klubblös
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Nemo Saarela Tynderö IK
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Gillström Klubblös
Oliver Krantz Alnö SK
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Oscar Sondell Sundsvalls OK
Ossian Svanebo Birsta SK
Reuben Näsman Klubblös
Rocky Saarela Tynderö IK
Samuel Söderqvist Klubblös
Simon Söderqvist Lucksta IF
Tyr Lindvall Klubblös
William Wiström Klubblös
Wilmer Kastemyr IF Strategen

D9 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Jaktfalken
2 Selma Dahlqvist Alnö IF
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Alma Hammarström Selånger SOK
5 Klara Andersson Alnö IF
6 Klara Hedin Sundsvalls OK
7 Ida Johansson Sidsjö-Böle
8 Hilda Vennström Alnö IF
9 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
10 Fanny Lilja Sidsjö-Böle
11 Isabelle Johansson Klubblös
12 Emma Magnusson Klubblös
13 Jolin Strandqvist Klubblös
14 Madeleine Hedlund Klubblös
15 Julia Rubensson Bergeforsens SK
16 Ingrid Häggström Bergeforsens SK
17 Svea Svensson Alnö IF
18 Lova Wikman Alnö SK
19 Jennifer Carlén Tynderö IK
20 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
21 Ida Spångber Alnö IF
22 Edith Östlin Alnö SK
23 Svea Monsell Alnö IF
24 Olivia Sondell Sundsvalls OK
25 Thea Sandgren Alnö SK
26 Havanna Kastebo Klubblös
27 Emelie Svensson Sundsvalls OK
28 Nova Gissberg Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Melker Jacobsson Alnö SK
3 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Martin Lundh Bergeforsens SK
6 Alve von Wachenfeldt Matfors IF
7 Henning Nordvall Matfors SK
8 Herman Karlsson Alnö IF
9 Isak Engberg Stockviks SF
10 Emil Sahlen Sundsvalls OK
11 Edvin Heurgren Alnö SK
12 Charlie Holmlund Alnö SK
13 Aron Carlsson Sundsvalls OK
14 Sigge Skölving Lucksta IF
15 Kristoffer Bratteberg Sundsvalls OK
16 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
17 Simon Wallin IFK Timrå
18 Tim Strid Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Feil Sundsvalls OK
Alice Högberg Kovlands IF
Alva Fjäderstål Klubblös
Carmen Hedman Alnö SK
Ebba Fjäderstål Klubblös
Elin Stengard Matfors SK
Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
Embla Nilsson Bergeforsens SK
Emma Gärd Stockviks SF
Hanna Hässler Stockviks SF
Idun Arborua Klubblös
Inez Olsson Wallin Sundsvalls OK
Ingrid Ölander Sundsvall Friidrott
Isabelle Hedlund Klubblös
Julia Wikander Alnö SK
Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
Lina Säteeberg Sundsvalls OK
Linn von Sicard Alnö SK
Meja Holmgren Grahn Sundsvalls OK
Mejra Björck Klubblös
Selma Ytterström Sundsvalls OK
Signe Hedblom Sundsvalls OK
Smilla Nordin Sundsvall FF
Stina Sjöö Klubblös
Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb

H8 1000 m

Namn Förening
Anton Grahn Alnö SK
Axel Danielsson Sundsvalls OK
Felix Dahlin Kovlands IF
Frans Forsberg Klubblös
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Jacob Birberg Bergeforsens SK
Kai Nordin Klubblös
Kalle Lindgren GIF Sundsvall
Mille Björklund Alnö SK
Milton Högman Klubblös
Nore Törngren Klubblös
Sigge Kling Klubblös
Simon Persson Svartvik
Vidar Sjöblom Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Signe Feil Sundsvalls OK
2 Alva Eliasson Sundsvalls OK
3 Julia Jonsson Alnö SK
4 Nellie Sjöberg Kovlands IF
5 Ella Fjäderstål Klubblös
6 Astrid Örn Bergeforsens SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
2 Oskar Holmlund Alnö SK
3 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
4 Alfred Johansson Selånger SOK
5 Mauritz Lagergren Klubblös
6 Albin Falksund Alnö SK
7 Robin Röckner Alnö SK
8 Oscar Wikander Alnö SK
9 Vilmer Lindgren Alnö SK
10 Ivar Lake Lucksta IF
11 Manfred Åberg Lucksta IF
12 Sixten Skölving Lucksta IF
13 Andree Kuzmin Sundsvalls OK
14 Oskar Magnusson Sundsvall FF
15 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
16 Edvin Karlberg Sundsvall Friidrott
17 Isak Jeppling Alnö SK
18 Ikaros M Svensson Sundsvalls OK
19 Waldemar Sundkvist Friskis och Svettis

D10 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Frida Bergqvist Lucksta IF
3 Klara Edström Sundsvalls OK
4 Enola Jonsson Alnö SK
5 Teresia Ytterbom Kovlands IF
6 Amelia Pontén Jaktfalken
7 Wilma Lindström Alnö SK
8 Nilla Grönborg Kovlands IF
9 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
10 Sofia Edman Sundsvalls OK
11 Noelia Frank Alnö SK
12 Lina Birberg Bergeforsens SK
13 Ella Forssen Tynderö IK
14 Nora Uddman Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
2 Vilgot Lundin Alnö SK
3 Johan Höglund Bergeforsens SK
4 Hugo Hässler Stockviks SF
5 Albert Östlund Alnö SK
6 Emil Falksund Alnö SK
7 Pontus Westfal Alnö SK
8 Love Nordin Sundsvall FF
9 Zack Söderholm Alnö SK
10 Arvid Näsman Klubblös
11 Victor Selander Klubblös
12 Egon Nilsson Bergeforsens SK
13 Gustav Karlsson Lucksta IF
14 Hugo Wisen Alnö SK
15 Sixten Edlund Alnö SK
16 Milton Bonnerud-Dahlbom Klubblös
17 Love Eng Bergeforsens SK
18 Valter Hoffman Alnö SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn-Birve Alnö SK
2 Tuva Lundin Alnö SK
3 Ylva Sandström Sundsvalls OK
4 Sandra Sjöö Alnö IF
5 Ebba Andersson Sundsvalls OK
6 Vera Jolhed Alnö IF
7 Emma Johansson Sundsvalls OK
8 Emmylou Andersson Alnö IF

H13 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Viktor Lundh Bergeforsens SK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ida Bergfors VK Uvarna
3 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
4 Elsa Nilsson Alnö IF
5 Emma Pettersson Alnö IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Helmer Nordvall Matfors SK
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 Vilhelm Söderström Sundsvall FF
5 Michieale Weldemichael Sundsvall FF
6 Ville Holgert Sundsvall FF
7 Mohamed Ahmed Klubblös
8 Ludvig Lindberg Klubblös
9 Elias Bengtsson Tynderö IK
10 Mattias Larsson Matfors SK
11 Adrian Ljung Sundsvall FF
12 Vidar Kreij IF Strategen
13 Lukas Knutsson Sundsvall FF
14 Aln Punnam Klubblös
15 Burnan Yahye Ibrahim Klubblös
16 Wisam Akkaoui Sundsvalls OK
17 Oskar Nilsson Sundsvalls OK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Lina Lundgren Bergeforsens SK
2 Emma Aicher Sundsvalls DFF
3 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Anders Dahl Alnö SK
2 Arvid Lindberg Klubblös

D15 5000 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Emma Rasteby Sundsvalls OK
3 Agnes Örn Bergeforsens SK
4 Emelie Englund Bergeforsens SK
5 Adina Kreij IF Strategen

H15 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Adam Näslund Bergeforsens SK
3 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Albin Kårén Klubblös
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Lotta Sihlén Klubblös
2 Caroline Nilsson Stockviks SF
3 Madeleine Holmgren Sundsvalls OK
4 Lenita Saarela Klubblös
5 Maria Danielsson Sundsvalls OK
6 Nina Holgersson Stockviks SF
7 Erika Örn Bergeforsens SK
8 Anna-Lotta Karlsson Klubblös
9 Clary Rex Sundsvalls OK
10 Emma Ölander Klubblös
11 Cristin Bergfors Tynderö IK
12 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
13 Kajsa Hedin Sundsvalls OK
14 Marie Karlsson Klubblös
15 Pia Sundkvist de Bean Friskis och Svettis
16 Kristin Ene Klubblös
17 Miriam Monsell Klubblös
18 Anna Fjäderstål Klubblös
19 Sofie Holmström Tynderö IK
20 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Niklas Nordensson Lucksta IF
2 Martin Eriksson Lucksta IF
3 Jörgen Saarela Tynderö IK
4 Glenn Edström Klubblös
5 Jonas Nordlund Alnö SK
6 Anders Nordin Lucksta IF
7 Måns-Erik Frank Klubblös
8 Aritz Arburua Klubblös
9 Ola Lindström Klubblös
10 Jörgen Bergström IF Strategen
11 Fredrik Rasteby Sundsvalls OK
12 Linus Moberg Tynderö IK
13 Hans Wikman Kovlands IF
14 Jonas Forssén Tynderö IK
15 Niklas Forsberg IF Strategen
16 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
17 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
18 Niklas Eriksson Klubblös
19 Peder Strid Alnö SK
20 David Lindkvist Klubblös
21 Christer Abrahamsson Kovlands IF
22 Peter Sundin Klubblös
23 Rikard Fürst Nolby Alpina
24 Thomas Norrbin Ankarsvik BK
25 Mats Johansson Sundsvalls OK