2016-06-13 IF Strategen

D7 500 m

Namn Förening
1 Julia Wikander Alnö SK
2 Smilla Nordin Klubblös
3 Livia Alestig Klubblös
4 Lina Säterberg Sundsvalls OK
5 Emma Gärd Stockviks SF
6 Agnes Feil Sundsvalls OK
7 Selma Ytterström Sundsvalls OK
8 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
9 Cajsa Norling Lucksta IF
10 Isabelle Hedlund Klubblös
11 Hanna Eriksson Klubblös
12 Saga Thunström Klubblös
13 Elin Stengard Matfors SK
14 Maya Melkersson Matfors SK

H7 500 m

Namn Förening
1 Adrian Granbom Tynderö IK
2 William Kårvall Njurunda SK
3 Kai Nordin Klubblös
4 Erik Lind Selånger SOK
5 Ted Thuresson IFK Timrå
6 Filip Hyvönen Lucksta IF
7 Jacob Birberg Bergeforsens SK

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Freja Jacobsson Alnö SK
3 Alva Hedin Nolby Alpina
4 Tyra Östlin Alnö SK
5 Ella Heldring Alnö IF
6 Meja Forsberg Rossöns IF
7 Hilma Näsman Bergeforsens SK
8 Lisen Moberg Tynderö IK
9 Wilma Eriksson Kovlands IF
10 Nellie Söderlund Klubblös
11 Holly Strömberg Klubblös
12 Rebecka Röckner Alnö SK
13 Ruth Hoffman Alnö SK
15 Fanny Vikström Sundsvalls OK
16 Myra Hugozon Stockviks SF
17 Elvira Sjölund Klubblös
18 Ellie Björnson Klubblös
19 Maya Östling Kovlands IF
20 Yaiya Snabb Tynderö IK
21 Ella Forsberg Ljustorps IF
22 Imilia Näsman Bergeforsens SK
23 Tilda Funseth Klubblös
24 Ellen Sandström Klubblös
25 Stina Karlsson Kovlands IF
26 Mila Nordin Klubblös
27 Ida Carlsson Klubblös
28 Maja Sondell Klubblös
29 Frida Karlberg Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Martin Fahlberg Tynderö IK
2 Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
3 Henning Saarela Tynderö IK
4 Rasmus Sjöström Klubblös
5 Sixsten Sjölund Klubblös
6 Milton Skoglund Lucksta IF
7 Oskar Persson Lucksta IF
8 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
9 Oscar Sondell Klubblös
10 Elvis Saarela Tynderö IK
11 Jesper Olsson Klubblös
12 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
13 Edvin Mattsson Lucksta IF
14 Axel Holmlund Alnö SK
15 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
16 Samuel Söderqvist Klubblös
17 Bill Ekström Sidsjö-Böle
18 Erik Stengard Matfors SK
19 Lukas Andersson Lucksta IF
20 Neo Skoglund Lucksta IF
21 Calle Moberg Tynderö IK
22 Åke Edén Ljustorps IF
23 Texas Strömberg Klubblös
24 Teo Snabb Tynderö IK
25 Henry Svang Klubblös
26 Arvid Forsberg Rossöns IF
27 Anton Funseth Klubblös
28 Anton Forsgren Bergeforsens SK
29 Milton Söderlund Klubblös
30 Filip Sahlén Klubblös
31 Lucas Hyvönen Lucksta IF
32 Erik Sandström Klubblös
33 Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
34 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös
35 Nils Bortan Klubblös
36 Oscar Carlén Tynderö IK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Enola Jonsson Alnö SK
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Klara Edström Sundsvalls OK
5 Teresia Ytterbom Kovlands IF
6 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
7 Lina Birberg Bergeforsens SK
8 Ella Forssen Tynderö IK
9 Elin Karlsson Kovlands IF
10 Emilia Björnson Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Adrian Söderström Alnö SK
3 Johan Höglund Bergeforsens SK
4 Isak Lind Selånger SOK
5 Oliver Andersson Sundsvalls OK
6 Alfred Dahlin Kovlands IF
7 Alex Andersson Sundsvalls OK
8 Pontus Westfal Alnö SK
9 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
10 Olle Björklund Klubblös
11 Gustav Karlsson Lucksta IF
12 Love Eng Klubblös
13 Valter Hoffman Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Agnes Bostreöm Kovlands IF
2 Molly Sandin Stockviks SF
3 Emelie Svensson Sundsvalls OK
4 Alicia Larsson Sundsvalls OK
5 Agnes Andersson Tynderö IK
6 Madeleine Hedlund Klubblös
7 Olivia Sondell Klubblös
8 Edith Östlin Alnö SK
9 Jennifer Carlén Tynderö IK
10 Alva Sjölander Klubblös
11 Jonna Olsson Sidsjö-Böle
12 Kerstin Mattsson Lucksta IF
13 Nova Östling Kovlands IF
14 Meya Sjölen Klubblös
15 Hanna Sjölen Klubblös
16 Elsa Eriksson Kovlands IF
17 Idamaria Hugozon Stockviks SF
18 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Melker Jacobsson Alnö SK
4 Emil Sahlén Klubblös
5 Emmerick Helmerus Sundsvalls OK
6 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
7 Charlie Holmlund Alnö SK
8 Henning Nordvall Matfors SK
9 Eskil Yttregård-Lindblom Bergeforsens SK
10 Martin Lundh Bergeforsens SK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Wilma Larsson Stockviks SF
4 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
5 Ida Bergfors Matfors SK
6 Saga Östling Kovlands IF
7 Olivia Karlsson Kovlands IF
8 Matilda Ekwall Njurunda SK
9 Felicia Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 David Palmgren Bergeforsens SK
5 Helmer Nordvall Matfors SK
6 Mattias Larsson Sundsvalls OK
7 Elias Bengtsson Tynderö IK
8 Linus Ytterbom Kovlands IF
9 Johan Karlsson Lucksta IF
10 Erik Björklund Klubblös
11 Oliver Ekwall Njurunda SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Signe Feil Sundsvalls OK
5 Vilma Näslund Stockviks SF
6 Lova Årblom Kovlands IF
7 Ella Ytterström Sundsvalls OK
8 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Edvin Svahn Timrå IK
3 Robin Röckner Alnö SK
4 Oscar Wikander Alnö SK
5 Kasper Larsson Sundsvalls OK
6 Carl Erngrund Alnö SK
7 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
8 Oscar Hägglund Sundsvalls OK
9 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
10 William Forslund Stockviks SF
11 Maximillian Aicker Sundsvalls Slalomklubb
12 Max Thuresson IFK Timrå
13 Elliot Malker Sundsvalls Slalomklubb
14 William Hyvönen Lucksta IF
15 Aron Edén Ljustorps IF
16 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Emma Aicker Sundsvalls Slalomklubb
2 Lina Lundgren IF Strategen
3 Amanda Pallin Alnö SK
4 Irmelie Enström Sundsvalls OK
5 Astrid Rex Sundsvalls OK
6 Signe Fannkvist Stockviks SF
7 Ebba Bengtsson Tynderö IK
8 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Tore Palmgren Sundsvalls OK
2 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
3 Arve Lignell Lucksta IF
4 Nils Norberg Lucksta IF
5 Axel Fraenell IF Strategen

D12 2500 m

Namn Förening
1 Sara Henriksson Tynderö IK
2 Ylva Sandström Stockviks SF
3 Ebba Andersson Sundsvalls OK
4 Alva Dahlin Kovlands IF
5 Sara Johansson Selånger SOK
6 Amanda Andersson Tynderö IK
7 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
8 Stina Lindholm Sundsvalls OK
9 Marielle Norberg Tynderö IK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Albin Lindström IF Strategen
2 Filip Malker Sundsvalls Slalomklubb
3 Victor Lundh Bergeforsens SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Julia Nordlander Stockviks SF
2 Emma Rasteby Klubblös
3 Emelie Englund Bergeforsens SK
4 Adina Kjeij IF Strategen

H14 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen IF Strategen
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Alice Palmgren Sundsvalls OK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Georg Ersson IF Strategen
2 Love Kreij IF Strategen
3 Joel Jänes Stockviks SF
4 Linus Westfal Klubblös
5 Jesper Westfal Klubblös
6 Adrian Carlsson Sundsvalls OK
7 Lars Vilklund Kovlands IF

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Petter Dahl Alnö SK
2 Axel Svingstedt Stockviks SF

D17-20 5000 m

Namn Förening
1 Amanda Aldengård Söråkers bandy
2 Sofie Nordström Söråkers bandy

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Adam Westman Klubblös

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Madeleine Tjernberg Dahlin Kovlands IF
2 Jill Nordin Lucksta IF
3 Ida Saarela Tynderö IK
4 Charlotte Vikström Sundsvalls OK
5 Caroline Nilsson Stockviks SF
6 Maggan Larsson Stöde IF
7 Anna Forsberg-Dahlén Rossöns IF
8 Lisa Krohn Söråkers bandy
9 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK
10 Cristin Bergfors Tynderö IK
11 Pia Lindholm Sundsvalls OK
12 Lollo Rohdén Sundsvalls OK
13 Sofia Höglund Bergeforsens SK
14 Sofie Holmström Tynderö IK
15 Jessica Westfal Klubblös
16 Anette Viksell-Mattsson Ljustorps IF
17 Pernilla Hannus VK Uvarna
18 Josefine Hagljung Söråkers bandy
19 Åsa Eriksson Ljustorps IF
20 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Andreas Svanebo Birsta SK
2 Gebrem Eskel Klubblös
3 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
4 Tomas Karlberg Klubblös
5 Gustav Frænell Sundsvalls OK
6 Johan Sandström Lucksta IF
7 Michael Larsson Stockviks SF
8 Robert Johansson Selånger SOK
9 Daniel Carlsson Klubblös
10 Henrik Andersson Lucksta IF
11 Markus Näsman Bergeforsens SK
12 Fredrik Rasteby Klubblös
13 Fredrik Nilsson Klubblös
14 Fredrik Nordlander Stockviks SF
15 Hans Wikman Kovlands IF
16 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
17 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
18 Johan Sondell Klubblös
19 Jonny Nordin Klubblös
20 Jonas Larsson Klubblös
21 Andreas Jonsson Klubblös
22 Ante Carlsson IF Strategen
23 Stefan Byström Stockviks SF
24 Krister Modén Klubblös
25 Andreas Mattsson Lucksta IF
26 Ulf Nilsen Klubblös