2016-09-12 Sundsvalls OK

D7 500 m

Namn Förening
1 Selma Åberg Lucksta IF
2 Julia Wikander Alnö SK
3 Meja Holmgren-Grahn Klubblös
4 Emma Gärd Stockviks SF
5 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
6 Inez Olsson Sundsvalls OK
7 Smilla Nordin Klubblös
8 Agnes Vågberg Sundsvalls OK
9 Livia Alestig Klubblös
10 Agnes Feil Sundsvalls OK
11 Elsa Lake Lucksta IF
12 Lina Säterberg Sundsvalls OK
13 Linn von Sicard Alnö SK
14 Isabelle Hedlund Klubblös
15 Hanna Hässler Stockviks SF
16 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
17 Vanja Nilvander Tynderö IK
18 Emilia Forssen Tynderö IK
19 Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
20 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
21 Felicia Ljung Selånger SOK
22 Elin Stengard Matfors SK

H7 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Kai Nordin Klubblös
3 Gustav Von Essen Essviks AIF
4 Erik Lind Selånger SOK
5 William Kårvall Njurunda SK
6 Herman Eliasson Sundsvalls OK
7 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
8 Filip Hyvönen Lucksta IF
9 Tobian Opel Sundsvalls OK
10 Adrian Granbom Tynderö IK
11 Frans Forsberg Klubblös
12 Liam Lindström Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Lina Grahn Birve Alnö SK
3 Freja Jacobsson Alnö SK
4 Ella Heldring Alnö IF
5 Tilde Holmgren-Grahn Klubblös
6 Tyra Östlin Alnö SK
7 Linnea Jonsson Alnö SK
8 Alva Hedin Nolby Alpina
9 Freja Jeppling Alnö SK
10 Liv Hedenström Lucksta IF
11 Meja Forsberg Rossöns IF
12 Selma Nordensson Lucksta IF
13 Ronja Bixo Matfors SK
14 Annie Qvist Stockviks SF
15 Bella Jansson Ankarsvik BK
16 Rebecka Röckner Alnö SK
17 Lisen Moberg Tynderö IK
18 Jolie Pettersson Ljustorps IF
19 Nellie Söderlund Klubblös
20 Astrid Nordin Lucksta IF
21 Myra Hugozon Stockviks SF
22 Josefine Nilsson Bergeforsens SK
23 Lova Nordmrk Bergeforsens SK
24 Tilde Bergqvist Lucksta IF
25 Ruth Hoffman Alnö SK
26 Ellie Björnson Klubblös
27 Harriet Karlsson Klubblös
28 Fanny Vikström Sundsvalls OK
29 Olivia Hed Sidsjö-Böle
30 Alva Lundgren Ljustorps IF
31 Agnes Grönqvist Stockviks SF
32 Mila Nordin Klubblös
33 Ella Forsberg Ljustorps IF
34 Elvira Sjölund Klubblös
35 Märta Boström Klubblös
36 Ellen Stuns Klubblös
37 Linnéa Täpp Stockviks SF
38 Agnes Thid Klubblös
39 Ellen Sandström Klubblös
40 Tuva Heldring Alnö SK
41 Ida Carlsson Klubblös
42 Frida Karlberg Klubblös
43 Maja Sondell Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
2 Oliver Bergkvist Matfors SK
3 Rasmus Sjöström Klubblös
4 Gustav Strindlund Klubblös
5 Elis Forslind Klubblös
6 Milton Sjöberg Kovlands IF
7 Hugo Sundström Alnö IF
8 Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
9 Milton Skoglund Lucksta IF
10 Edvin Magnusson Klubblös
11 Sixsten Sjölund Klubblös
12 Eldar Styrke Sundsvalls OK
13 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
14 Lukas Andersson Lucksta IF
15 Wilmer Flodin Alnö SK
16 Kalle Hedin Sundsvalls OK
17 Erik Stengard Matfors SK
18 Jesper Olsson Klubblös
19 Samuel Söderqvist Klubblös
20 Oscar Sondell Klubblös
21 Ian Djursvik Klubblös
22 Calle Moberg Tynderö IK
23 Alfons Andersson Tynderö IK
24 Edvin Mattsson Lucksta IF
25 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
26 Neo Skoglund Lucksta IF
27 Thor Andersson Glasberg Klubblös
28 Åke Edén Ljustorps IF
29 Helmer Styrke Sundsvalls OK
30 Vide Nordmark Bergeforsens SK
31 Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
32 Axel Holmlund Alnö SK
33 Svante Eklund Klubblös
34 Arvid Forsberg Rossöns IF
35 Oskar Persson Lucksta IF
36 Filip Forsberg Klubblös
37 Vincent Masoumi Klubblös
38 Casper Frank Alnö SK
39 Olle Lindahl Klubblös
40 Charles Kärrlander Klubblös
41 Ingemar Fürst Nolby Alpina
42 Viggo Andersson Glasberg Klubblös
43 Valentin Dymling Klubblös
44 Sixten Öhlen Kovlands IF
45 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
46 Oliver Masoumi Klubblös
47 Filip Sahlén Klubblös
48 Hampus Nilsson Bergeforsens SK
49 Albin Frödin Sundsvalls OK
50 Henry Svang Klubblös
51 Lucas Hyvönen Lucksta IF
52 Erik Sandström Klubblös
53 Milton Söderlund Klubblös
54 Klemens Opel Klubblös
55 Olle Sjöblom Sundsvalls OK
56 Harry Nilvander Tynderö IK
57 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Teresia Ytterbom Kovlands IF
4 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
5 Nilla Grönborg Kovlands IF
6 Frida Bergqvist Lucksta IF
7 Sofie Hallin Lucksta IF
8 Tuva Uhlin Sundsvalls OK
9 Elsa von Essen Sundsvalls OK
10 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
11 Noelia Frank Alnö SK
12 Jennifer Frödin Njurunda SK
13 Emilia Björnson Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kalle Grahn Birve Alnö SK
2 Adrian Söderström Alnö SK
3 Hugo Hässler Stockviks SF
4 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall Friidrott
5 Oliver Andersson Sundsvalls OK
6 Alfred Dahlin Kovlands IF
7 Gustav Karlsson Lucksta IF
8 Ivar Granholm Sundsvalls OK
9 Pontus Westfal Alnö SK
10 Erik Nordin Lucksta IF
11 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
12 Linus Opel Sundsvalls OK
13 Albin Fahlberg Kovlands IF
14 Love Eng Klubblös
15 William Bergendorff Klubblös
16 Nils Forslind Klubblös
17 Valter Hoffman Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Klara Hedin Sundsvalls OK
3 Emma Magnusson Klubblös
4 Agnes Bostreöm Kovlands IF
5 Vera Qvist Stockviks SF
6 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
7 Alicia Larsson Sundsvalls OK
8 Milla Zell Klubblös
9 Assar Edén Ljustorps IF
10 Madeleine Hedlund Klubblös
11 Jonna Olsson Sidsjö-Böle
12 Agnes Andersson Tynderö IK
13 Edith Östlin Alnö SK
14 Stina Lagerqvist Klubblös
15 Lina Abrahamsson Sundsvalls OK
16 Hilma Strindlund Klubblös
17 Olivia Sondell Klubblös
18 Kerstin Mattsson Lucksta IF
19 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Nordlund Alnö SK
3 Noel Jansson Ankarsvik BK
4 Melker Jacobsson Alnö SK
5 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
6 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
7 Kevin Lindholm Sundsvalls OK
8 Emmerick Helmerus Sundsvalls OK
9 Ossian Hed Sidsjö-Böle
10 Isak Engberg Stockviks SF
11 Albin Bixo Matfors SK
12 Sigge Skölving Lucksta IF
13 Aron Carlsson Sundsvalls OK
14 Martin Lundh Bergeforsens SK
15 Emil Kallberg Sundsvalls OK
16 Emil Sahlén Klubblös

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Ida Bergfors Matfors SK
4 Wilma Larsson Stockviks SF
5 Elin Frödin Njurunda SK
6 Felicia Ekwall Njurunda SK
7 Matilda Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen IF Strategen
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 David Palmgren Bergeforsens SK
6 Mattias Larsson Sundsvalls OK
7 Hampus Bergkvist Matfors SK
8 Linus Ytterbom Kovlands IF
9 Elias Bengtsson Tynderö IK
10 Vidar Kreij IF Strategen
11 Johan Karlsson Lucksta IF
12 Hugo Jonsson Lucksta IF
13 Axel Gustin Lucksta IF
14 Edvin Gustin Lucksta IF
15 Linus Andersson Sundsvalls OK
16 Oliver Ekwall Njurunda SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
2 Nellie Sjöberg Kovlands IF
3 Maja Höglund Sundsvalls OK
4 Signe Feil Sundsvalls OK
5 Signe Havbring Lucksta IF
6 Julia Jonsson Alnö SK
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK
9 Ella Ytterström Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Alfred Johansson Selånger SOK
3 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
4 Kasper Larsson Sundsvalls OK
5 Manfred Åberg Lucksta IF
6 Robin Röckner Alnö SK
7 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
8 Maximillian Aicker Sundsvalls Slalomklubb
9 Ivar Lake Lucksta IF
10 Isak Jeppling Alnö SK
11 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
12 August Lilja Matfors SK
13 William Nordin Sundsvalls Slalomklubb
14 Carl Erngrund Alnö SK
15 William Hyvönen Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Thea Eriksson Bergeforsens SK
2 Ebba Bengtsson Tynderö IK
3 Irmelie Enström Sundsvalls OK
4 Astrid Rex Sundsvalls OK
5 Signe Fannkvist Stockviks SF
6 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
7 Maja Andersson Lucksta IF
8 Elin Andersson Lucksta IF
9 Linnea Andersson Lucksta IF
10 Emilia Kårvall Mill Klubblös

H13 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Viksröm Sundsvalls OK
2 Tore Palmgren Sundsvalls OK
3 Arve Lignell Lucksta IF
4 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
5 Nils Norberg Lucksta IF
6 Axel Fraenell IF Strategen

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Sara Henriksson Tynderö IK
3 Nanna Grönborg Kovlands IF
4 Ylva Sandström Stockviks SF
5 Emma Johansson Sundsvalls OK
6 Sandra Sjöö Alnö IF
7 Ebba Andersson Sundsvalls OK
8 Sara Johansson Selånger SOK
9 Marielle Norberg Tynderö IK
10 Bella Broberg Klubblös
11 Stina Lindholm Sundsvalls OK
12 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
13 Majken Eklund Klubblös

H12 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Ivar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
3 Victor Lundh Bergeforsens SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Emma Rasteby Klubblös
3 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
4 Tove Lundh Bergeforsens SK
5 Emelie Englund Bergeforsens SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen IF Strategen
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Nora Lignell Lucksta IF
2 Alice Palmgren Sundsvalls OK
3 Odelia Östlund Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Georg Ersson IF Strategen
2 Albin Kårén Sundsvalls OK
3 Love Kreij IF Strategen
4 Joel Jänes Stockviks SF
5 Hugo Bäckman GIF Sundsvall
6 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF

D17-20 5000 m

Namn Förening
1 Amanda Aldengård Söråkers bandy
2 Sofie Nordström Söråkers bandy
3 Tilda Nyberg Söråkers bandy

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Maria Carlsson Klubblös
2 Susanne Liukkonen IF Strategen
3 Madeleine Holmgren Klubblös
4 Christina Carlsson Ljustorps IF
5 Erika Öhrn Bergeforsens SK
6 Pernilla Grahn Alnö SK
7 Lisa Krohn Söråkers bandy
8 Cristin Bergfors Tynderö IK
9 Matilda Carlsson Klubblös
10 Jessica Westfal Klubblös
11 Pernilla Hannus VK Uvarna
12 Sofie Holmström Tynderö IK
13 Petra Tjärnlund Stockviks SF
14 Emma Karlsson Söråkers bandy
15 Sofia Olsson Klubblös
16 Maria Olsson Klubblös
17 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Martin Eriksson Lucksta IF
2 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
3 Jonas Olevik Kovlands IF
4 Torbjörn Palm L-HEART
5 Martin Lundgren Stockviks SF
6 Niclas Bergfors Ljustorps IF
7 Johan Gärd Stockviks SF
8 Johan Sandström Lucksta IF
9 Jonas Hed Klubblös
10 Tobias Långberg Stockviks SF
11 Fredrik Rasteby Klubblös
12 Jonas Nordlund Alnö SK
13 Daniel Carlsson Klubblös
14 Per Westfal Klubblös
15 Jörgen Bergström IF Strategen
16 Hans Wikman Kovlands IF
17 Stefan Edin IF Strategen
18 Johan Sondell Klubblös
19 Linus Moberg Tynderö IK
20 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
21 Jonny Nordin Klubblös
22 Morgan Bergkvist Matfors SK
23 Magnus Dahlbom Klubblös
24 Peter Hugozon Stockviks SF
25 Rikard Fürst Nolby Alpina