2019-05-06 Matfors SK

D7 500 m

Namn Förening
Alice Strandell Andersson Sundsvalls OK
Angelina Osmani Sundsvall FF
Disa Eriksson Ljustorps IF
Ellen Sandström Alnö SK
Ellie Persson Sidsjö-Böle
Elvira Sjölund Alnö IF
Emma Wikström Sidsjö-Böle
Frida Stridh Alnö SK
Irma Unger Matfors SK
Julia Nilsson Alnö SK
Julia Nisselé Klubblös
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Nordlund Klubblös
Nora Gustavsson Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Tyra Edström Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Albin Frödin Sundsvalls OK
Alexander Engman Alnö SK
Alvar Repo Sundsvalls Slalomklubb
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Calle Moberg Sundsvalls OK
Emil Devall Sundsvalls OK
Filip Forsberg Klubblös
Fred Olsson Edström Sundsvalls OK
Helmer Styrke Sundsvall FF
Ingemar Furst Sidsjö-Böle
Julian Asp Klubblös
Lloyd Davies Lucksta IF
Morris Kammerling Sundsvall Friidrott
Oliver Sitter Klubblös
Ossian Svanebo Birsta SK
Valter Sandholm Alnö IF
Åke Eden Ljustorps IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Adina Mettälä Klubblös
Agnes Thid Klubblös
Alice Forsell Stockviks SF
Ebba Jonsson IF Strategen
Edith de Vahl Sundsvalls OK
Elsy Leander Nedansjö IK
Emma Lindahl Klubblös
Emmie Nordin Klubblös
Emmy Moberg Tynderö IK
Harriet Karlsson Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Jakobsson Klubblös
Julia Persson Klubblös
Klara Hörnfeldt Bergeforsens SK
Lilly Ternestål Klubblös
Lisa Långberg Stockviks SF
Lowa Kastemyr IF Strategen
Lovis Gredemyr Klubblös
Lucy Davies Lucksta IF
Maja Dahlqvist Klubblös
Majken Lidow Klubblös
Majken Sjölund Alnö IF
Mila Nordin Klubblös
Milly Kaijser Midbjer Klubblös
Mindie Lockner Selånger SOK
Moa Ersson Timrå SOK
Moa Nordlund Klubblös
Noomi Holmberg Sundsvalls OK
Penny Joensuu Kovlands IF
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Sally Kammerling Sundsvall Friidrott
Vera Thelenius Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Nyberg Klubblös
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Repo Sundsvalls Slalomklubb
Algot Styrke Klubblös
Angelo Osmani Sundsvall FF
Anton Lingell Klubblös
Birk Lööf Klubblös
Casper Brink IF Strategen
Charlie Bengtsson Tynderö IK
Colin von Beetzen Alnö SK
David Hässler Stockviks SF
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Erik Sandström Alnö SK
Eskil Bilander Alnö SK
Eskil Henriksson Tynderö IK
Folke Gredemyr Klubblös
Folke Hagman Hansson Bergeforsens SK
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Helmer Svanström Klubblös
Herman Thunberg Sundsvalls OK
Hjalmar Noring Matfors SK
Hugo Brännström Bergeforsens SK
Hugo Engman Alnö SK
Hugo Sahlén Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Liam Ståhl Alnö SK
Lukas Svanström Klubblös
Mario Svanebo Birsta SK
Martin Lind Sundsvalls OK
Mille Andersson Lucksta IF
Milton Söderlund Matfors SK
Neo Skoglund Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Nordensson Lucksta IF
Noel Ståhl Alnö SK
Olle Meiton Klubblös
Olle Nordvall Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Olle Sällström Selånger SOK
Oscar Ondrasek Alnö SK
Oscar Sjödin Sundsvalls OK
Oskar Nåvik Alnö SK
Oskar Svensk Sundsvalls OK
Rocky Saarela Sundsvall Friidrott
Sam Åhman Selånger
Theo Joensuu Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tim Frödin Sundsvalls OK
Vide Ahlenius Klubblös
Wilmer Kastemyr IF Strategen

D9 1000 m

Namn Förening
1 Freja Jacobsson Alnö SK
2 Tilde Carlsson Klubblös
3 Vera Norberg Sundsvall Friidrott
4 Tyra Östlin Alnö SK
5 Ella Heldring Alnö SK
6 Märta Ljungdahl Matfors SK
7 Linnea Jonsson Alnö SK
8 Klara Walker Sundsvall Friidrott
9 Elin Holmström Sundsvall Friidrott
10 Maja Ene Sundsvall Friidrott
11 Meja Forsberg Sundsvall Friidrott
12 Agnes Widegren Sundsvalls OK
13 Klara Wårlin IFK Timrå
14 Elsa Eklund Bergeforsens SK
15 Ella Rubensson Bergeforsens SK
16 Alva Ahlenius Klubblös
17 My Wallentin Sundsvall Friidrott
18 Ida Ericssa Sundsvalls OK
19 Vera Sandholm Alnö IF
20 Greta Aspholm Indals IF
21 Elsa Lingell Klubblös
22 Tilde Bergqvist Lucksta IF
23 Ruth Hoffman Sundsvalls OK
24 Hilma Edén Näsman Bergeforsens SK
25 Jill Sellstedt SUF
26 Olivia Asp Klubblös
27 Ronja Holmberg Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Alfred Ene Sundsvall Friidrott
2 Adrian Cabrajic Lucksta IF
3 Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
4 Nils Bengtsson Sidsjö-Böle
5 Rasmus Sjöström Alnö SK
6 Arvid Melin Sundsvall Friidrott
7 Theo Nordensson Lucksta IF
8 Knut Lindholm Sundsvalls OK
9 Edvin Melin Sundsvall Friidrott
10 Ruben Jensen Sundsvalls OK
11 Wiggo Färnstrand Klubblös
12 Olle Mattisson Klubblös
13 Hugo Lindström Sundsvalls OK
14 Eldar Styrke Sundsvalls OK
15 Valter Dahlqvist Klubblös
16 Ivar Aspholm Indals IF
17 Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
18 Elias Jutbo Sundsvalls OK
19 Simon Smedman Sundsvall Friidrott
20 Arvid Holm Sundsvalls OK
21 Arvid Anelandh Sundsvalls OK
22 Walter Ternestål Klubblös
23 Max Ersson Timrå SOK
24 Andre Edren Sundsvall Friidrott
25 Viktor Gustavsson Klubblös
26 Samuel Wedin Klubblös
27 Manne Lidow Klubblös
28 Milton Kammerling Sundsvall Friidrott
29 Oliver Lejon Klubblös
30 Anton Nåvik Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Agnes Sanden Selånger SOK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Ellen Stuns Sundsvalls OK
Ellie Björnson Sundsvalls DFF
Elsa Thelenius Jaktfalken
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Greta Lundin Sundsvalls OK
Ida- Marie Tuvesson Sundsvalls OK
Ines Ledin Kovlands IF
Ingrid Bäckström Sundsvalls OK
Irma Bergståhl Sundsvalls OK
Linnea Dufva Sundsvalls OK
Lisen Moberg Sundsvalls OK
Lova Sandström Klubblös
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Malva Carlsson Matfors SK
Moa Lindgren Kungsnäs FC
My Edström Alnö SK
Myra Hugozon Stockviks SF
Nellie Söderlund Sundsvalls OK
Nova Strid Sundsvalls OK
Sandra Karunarathna Matfors SK
Sigrid de Vahl Sundsvalls OK
Sofie Lind Sundsvalls OK
Svea Ersson Sundsvalls OK
Tilda-Märta Aurell Klubblös
Victoria Jakobsson Klubblös
Wilma Eriksson Kovlands IF

H8 1000 m

Namn Förening
Algot Lanerud Klubblös
Arvid Lind Klubblös
Casper Frank Alnö SK
Elis Forslind Klubblös
Emil Spjuth Lucksta IF
Erik Östlin Sundsvalls OK
Ivar Grafström Klubblös
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Larry Nordvall Selånger
Lucas Snabb Sundsvalls OK
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Milo Lockner Selånger SOK
Milton Skoglund Lucksta IF
Nemo Saarela Sundsvall Friidrott
Noel Stom Lucksta IF
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olof Svensk Sundsvalls OK
Samuel Hagman Hansson Bergeforsens SK
Viggo Sällström Selånger SOK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alma Hammarström Selånger SOK
2 Molly Sandin Stockviks SF
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Ida Johansson Sidsjö-Böle
5 Nellie Andersson Lucksta IF
6 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
7 Klara Hedin Sundsvalls OK
8 Julia Rubensson Bergeforsens SK
9 MAJA WIDELL Matfors SK
10 Nelly Furst Sidsjö-Böle
11 Madelene Hedlund Klubblös
12 Iris Aspholm Indals IF

H11 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Henning Nordvall Matfors SK
4 Isak Engberg Sundsvalls OK
5 Melker Jacobsson Alnö SK
6 Emil Sahlén Klubblös
7 Aron Carlsson Sundsvalls OK
8 Lukas Ternestål Klubblös
9 Edvin Carlsson Matfors SK
10 Alfred Devall Sundsvalls OK
11 Frans Olsson Edström Sundsvalls OK
12 Jermias Melander Wiksten Matfors SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Annie Palo Misch Sundsvall Friidrott
3 Meja Holmgren Grahn Stockviks SF
4 Emma Gärd Stockviks SF
5 Julia Wikander Alnö SK
6 Lina Säterberg Sundsvalls OK
7 Smilla Nordin Sundsvall Friidrott
8 Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
9 Hanna Hässler Stockviks SF
10 Agnes Feil Sundsvalls OK
11 Ebba Eriksson Stöde IF
12 Tuva Abersten Selånger
13 Ingrid Ölander Sundsvall Friidrott
14 Milia Lockner Selånger SOK
15 Isabelle Hedlund Klubblös
16 Embla Nilsson Bergeforsens SK
17 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
18 carmen Hedman Sundsvall FF
19 Irma Hagner Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 David Walther Matfors SK
3 Alexander Dufva Sundsvalls OK
4 Herman Eliasson Sundsvalls OK
5 Gustav Sjödin Sundsvalls OK
6 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
7 Jonas Lind Sundsvalls OK
8 Edvin Aurell Sundsvalls OK
9 Hjalmar Unger Matfors SK
10 Jacob Birberg Bergeforsens SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Nellie Sjöberg Kovlands IF
2 Signe Feil Sundsvalls OK
3 Alva Eliasson Sundsvalls OK
4 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
5 Lovisa Håsäter Tynderö IK
6 Julia Lindström Tynderö IK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
2 Max Blixth Svensson Matfors SK
3 Kasper Larsson Sundsvalls OK
4 Oliver Lindström Tynderö IK
5 Ikaros Svensson Selånger
6 Albin Eriksson Stöde IF
7 Wille Holmberg Selånger

D12 2500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Frida Bergqvist Lucksta IF
4 Enola Jonsson Alnö SK
5 Wilma Lindström Alnö SK
6 Ebba Jensen Sundsvalls OK
7 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
8 Lina Birberg Bergeforsens SK
9 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
10 Amanda Karunarathna Matfors SK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
2 Johan Höglund Bergeforsens SK
3 Jonatan Walther Matfors SK
4 Pontus Westfal Alnö SK
5 Oliver Andersson Klubblös
6 Hugo Hässler Stockviks SF
7 Valter Hoffman Sundsvalls OK
8 Zack Söderholm Alnö SK
9 Egon Nilsson Bergeforsens SK
10 Hugo Wisen Alnö SK
11 Nils Forslind Klubblös

D14 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Emma Strand Bergeforsens SK
4 Julia Byvall Matfors SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Simon Nordlander Stockviks SF
2 Olov Norin Sundsvalls OK
3 Helmer Nordvall Matfors SK
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK
6 Tomas Holmgren Matfors SK
7 Hampus Bergkvist Matfors SK
8 Mattias Larsson Sundsvalls OK
9 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
10 David Palmgren Bergeforsens SK
11 Jason Blomqvist Matfors SK
12 Elias Bengtsson Tynderö IK
13 Gustav Berglund Klubblös
14 Adam Arousell Matfors SK
15 Linus Andersson Klubblös
16 Kevin Karlsson Klubblös
17 Ludwig Byström Klubblös
18 Mex Velander Klubblös
19 Joel Bergqvist Klubblös
20 Oscar Åhström Klubblös

D15 5000 m

Namn Förening
1 Elsa Granholm Sundsvalls OK
2 Ylva Sandström Stockviks SF
3 Alva Bergkvist Matfors SK
4 Alva Dahlin Bergeforsens SK
5 Nanna Grönborg Bergeforsens SK
6 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
7 Wilma Åkerbring Matfors SK
8 Marielle Norberg Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Rickard Sjödin Öbacka LK
2 Valter Ljungdahl Matfors SK
3 Viktor Lund Bergeforsens SK
4 Ivar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
5 Lukas Walther Matfors SK
6 Michael Hedblom Klubblös
7 Anton Damberg Ankarsvik BK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Elsa Palmgren Sundsvall Friidrott
3 Emma Aicher Sundsvalls DFF
4 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H16 5000 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK
2 Arve Lignell Lucksta IF

D17-20 5000 m

Namn Förening
1 Anna Klasson Sundsvalls TK
2 Tilda Lassfolk Klubblös

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Albin Sjölén Stockviks SF
3 Joel Jänes Stockviks SF
4 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
5 Emil Christensen Klubblös
6 Elias Thun-Hansson Bergeforsens SK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Charlotte Vikström Sundsvalls OK
2 Amanda Bylander Klubblös
3 Caroline Nilsson Stockviks SF
4 Erika Sjödin Sundsvalls OK
5 Ida Bergfors Matfors SK
6 Maria Danielsson Sundsvalls OK
7 Cristin Bergfors Tynderö IK
8 Pia Lindholm Sundsvalls OK
9 Clary Rex Sundsvalls OK
10 Annelie Nilsson Alnö SK
11 Helena Lindholm Sundsvalls OK
12 Anna Dufva Sundsvalls OK
13 Carina Jansson Klubblös

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Martin Eriksson Sundsvalls OK
2 Olov Vikström Sundsvalls OK
3 Andreas Söderstedt Klubblös
4 Olle Back Klubblös
5 Torbjörn Palm Klubblös
6 Håkan Stolt Sundsvalls OK
7 Hans Sjödin Öbacka LK
8 Tim Davies Lucksta IF
9 Johan Sjölund Alnö SK
10 Johan Kaijser Midbjer Klubblös
11 Peder Stridh Alnö SK
12 Thomas Rex Sundsvalls OK
13 Jakob Melin Klubblös
14 Jonas Henning Klubblös
15 Linus Moberg Tynderö IK
16 Joakim Edlund Alnö SK
17 Per Westfal Alnö SK
18 Morgan Bergkvist Matfors SK
19 David Persson Klubblös
20 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
21 Jonny Nordin Klubblös
22 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
23 Anton Holm Klubblös
24 Fredrik Sundqvist Sundsvall Friidrott
25 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
26 Fredrik Munkby Sundsvalls DFF
27 Zdenko Cabrajic Klubblös
28 Fredrik Lund Bergeforsens SK
29 Torbjörn Bergkvist Sundsvalls Cyklisterna
30 Christoffer Bäckman Klubblös
31 Jon Sjölen Stockviks SF
32 Rikard Furst Nolby Alpina
33 Christer Zackrisson Alnö SK
34 Adrian Carlsson Sundsvalls OK
35 Ted Ternestål Klubblös