2017-05-29 Bergeforsen SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Alice Gillström Klubblös
Alma Falksund Alnö SK
Alva Hedin Klubblös
Ebba Nygren Klubblös
Elise Carlsson Klubblös
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Felicia Rautila Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Greta Aspholm Klubblös
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Karin Liljekvist Matfors SK
Klara Wårlin Bergeforsens SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Lisen Lindgren Alnö SK
Maja Ene Alnö SK
Meja Forsberg IF Strategen
Mira Sandin Jaktfalken
Nova Sundholm Klubblös
Ronja Bixo Matfors SK
Ruth Hoffman Alnö SK
Selma Nordensson Lucksta IF
Sonja Skog Kovlands IF
Tilde Bergqvist Lucksta IF
Tova Nilsson Bergström Sundsvalls OK
Tyra Östlin Alnö SK
Vilma Henriksson Klubblös

H7 500 m

Namn Förening
Alfred Ene Alnö SK
Eldar Styrke Klubblös
Gustaf Strandlund Olsson Klubblös
Gustav Fröberg Klubblös
Henning Saarela Tynderö IK
Hugo Hultdin Bergeforsens SK
Hugo Lindström Alnö SK
Ivar Aspholm Klubblös
Lloyd Davies Klubblös
Oliver Bergkvist Matfors SK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Sigge Lindberg Klubblös
Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Klubblös
Theo Forssén Tynderö IK
Theo Nordensson Lucksta IF
Thor Andersson Glasberg Kovlands IF
Victor Averheim Stockviks SF
Viggo Andersson Glasberg Klubblös
Viking Gillgren Klubblös
Ville Hagman Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Grönqvist Stockviks SF
Aina Grön Matfors SK
Alice Eriksson IF Strategen
Alva Lundgren Ljustorps IF
Angelina Osmani Ibisevic Alnö SK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Bella Jansson Klubblös
Cornelia Sundin Sundsvalls OK
Disa Eriksson Ljustorps IF
Ella Forsberg Ljustorps IF
Ellie Björnsson Klubblös
Elvira Sjölund Klubblös
Emmie Nordin Sundsvall FF
Emmy Moberg Tynderö IK
Felicia Stenborg Bergeforsens SK
Holy Strömberg Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Nilsson-Bergström Sundsvalls OK
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö Race Team
Julia Jakobsson Khatri Haninge SK
Julian Bångman Klubblös
Klara Hörnfeldt Bergeforsens SK
Li Högman Klubblös
Lily Lundgren Ljustorps IF
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Täpp Klubblös
Lisen Moberg Tynderö IK
Livia Bångman Klubblös
Maja Lindgren Klubblös
Maja Sondell Sundsvalls OK
Moa Lindgren Klubblös
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Ofelia Sundin Klubblös
Rebecka Röckner Alnö SK
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Signe Grönqvist Stockviks SF
Siri Hedblom Sundsvalls OK
Stina Högberg Alnö SK
Stina Karlsson Kovlands IF
Tilda Molinder Klubblös
Tilde Funseth Klubblös
Tuva Heldring Alnö SK
Vera Gillgren Klubblös
Victoria Jakobsson Khatri Haninge SK
Wilma Eriksson IF Strategen
Wilma Eriksson Kovlands IF
Wilma Sundelin Klubblös
Yaiya Forssén Tynderö IK

H0-6 500 m

Namn Förening
Albin Högberg Kovlands IF
Alfons Andersson Tynderö IK
Alfred Stenskog Alnö SK
Alve Forsberg Ljustorps IF
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Anton Funseth Klubblös
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg IF Strategen
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Axel Holmlund Alnö SK
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Frank Alnö SK
Casper Sjöström Klubblös
Charlie Thunström Klubblös
Edvin Magnusson Klubblös
Elvis Saarela Tynderö IK
Emil Devall Lucksta IF
Emil Mattsson Klubblös
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Klubblös
Filip Sahlen Matfors SK
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Harry Nilvander Tynderö IK
Henry Svang Klubblös
Ian Djursvik Alnö SK
Ivar Grafström Klubblös
Jamie Blomqvist Matfors SK
Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
Klemens Opel Klubblös
Lennox Eurung Klubblös
Loke Thunström Klubblös
Lucas Hyvönen Lucksta IF
Lucas Näs-Snabb Selånger
Lukas Stenskog Alnö SK
Matheus Olofsson Klubblös
Milan Wedin IF Strategen
Milian Stenskog Alnö SK
Milo Wedin IF Strategen
Nemo Saarela Tynderö IK
Nils Claesson Klubblös
Nils Gillström Klubblös
Nils Liljekvist Matfors SK
Oliver Masouimi Klubblös
Olle Edén Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Oscar Sondell Sundsvalls OK
Ossian Svanebo Birsta SK
Rocky Saarela Tynderö IK
Samuel Enström Klubblös
Samuel Söderqvist Klubblös
Sixten Öhlen Kovlands IF
Texas Strömberg Klubblös
Tim Carlsson Klubblös
Tim Södergren Thörn Bergeforsens SK
Valentin Dymling Klubblös
Ville Bylund Bergeforsens SK
Vincent Masoumi Klubblös
Åke Edén Ljustorps IF

D9 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Jaktfalken
2 Alma Hammarström Selånger SOK
3 Emma Magnusson Klubblös
4 Saga Granath Sundsvall Friidrott
5 Agnes Boström Kovlands IF
6 Madeleine Hedlund Klubblös
7 Agnes Andersson Tynderö IK
8 Iris Aspholm Kovlands IF
9 Julia Rubensson Bergeforsens SK
10 Jolin Strandqvist Klubblös
11 Emelie Svensson Sundsvalls OK
12 Edith Östlin Alnö SK
13 Stina Lagerqvist Klubblös
14 Olivia Sondell Sundsvalls OK
15 Flora Dahlin Klubblös
16 Isabelle Hultdin Bergeforsens SK
17 Nova Gissberg Klubblös
18 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 David Romby IFK Timrå
3 Noel Jansson Alnö IF
4 Melker Jacobsson Alnö SK
5 Vince Andersson IFK Timrå
6 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
7 Levis Andersson IFK Timrå
8 Henning Nordvall Matfors SK
9 Isak Engberg Stockviks SF
10 Joel Bilander IFK Timrå
11 Charlie Holmlund Alnö SK
12 Ville Lindh IFK Timrå
13 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
14 Albin Bixo Matfors SK
15 Aron Carlsson Sundsvalls OK
16 Kristoffer Bratteberg Sundsvalls OK
17 Erikas Rodovi´cius IFK Timrå
18 Martin Lundh Bergeforsens SK
19 Alfred Devall Sundsvalls OK
20 Alexander Nordström IFK Timrå
21 Simon Wallin IFK Timrå
22 Ruben Wårlin IFK Timrå
23 Wilmer Molinder IFK Timrå
24 Maximus Stom Lucksta IF
25 Viggo Nygren IFK Timrå

D8 1000 m

Namn Förening
Alice Högberg Kovlands IF
Alva Björke Sundsvalls OK
Cajsa Norling Lucksta IF
Carmen Hedman Alnö SK
Embla Nilsson Bergeforsens SK
Hanna Hässler Stockviks SF
Isabelle Hedlund Klubblös
Julia Wikander Alnö SK
Lina Säteeberg Sundsvalls OK
Linn von Sicard Alnö SK
Månia Sundin Sundsvalls OK
Nova Frisk Sjölander Lucksta IF
Signe Hedblom Sundsvalls OK
Smilla Nordin Sundsvall FF
Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
Vanja Nilvander Tynderö IK

H8 1000 m

Namn Förening
Alexander Dufva Sundsvalls OK
Alfred Enström Klubblös
Colin Abrahamsson Kovlands IF
Filip Hyvönen Lucksta IF
Frans Forsberg Klubblös
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Jonas Lind Sundsvalls OK
Kai Nordin Klubblös
Levis Eurung Klubblös
Milton Högman Klubblös
Sigge Kling Klubblös
Sigund Hangen Sundsvalls OK
Simon Persson Svartvik
Ted Thuresson Timrå IK
Theo Falkman Klubblös
Tobias Opel Sundsvalls OK
Vidar Sjöblom Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Nellie Sjöberg Kovlands IF
3 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
4 Maja Olsson Lucksta IF
5 Alva Eliasson Sundsvalls OK
6 Astrid Örn Bergeforsens SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Mauritz Lagergren Klubblös
3 Alfred Johansson Selånger SOK
4 Albin Falksund Alnö SK
5 Leon Ölmerud Kjellman Klubblös
6 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
7 Robin Röckner Alnö SK
8 Manfred Åberg Lucksta IF
9 Vilmer Lindgren Alnö SK
10 Erik Andersson IFK Timrå
11 Felix Kristiansson IFK Timrå
12 Oscar Wikander Alnö SK
13 Måns Åhlin IFK Timrå
14 Ivar Lake Lucksta IF
15 Sixten Skölving Lucksta IF
16 Max Thuresson IFK Timrå
17 Ikaros M Svensson Sundsvalls OK
18 Filip Engström IFK Timrå
19 Alfred Engström IFK Timrå
20 Waldemar Sundkvist Friskis och Svettis
21 William Hyvönen Lucksta IF
22 Axel Johannesson IFK Timrå
23 Oscar Gahlin IFK Timrå
24 Loke Bouvin IFK Timrå
25 Viktor Åkerlund IFK Timrå
26 Hugo Fröberg IFK Timrå
27 Mathias Wallin IFK Timrå
28 Sebastian Nordström IFK Timrå
29 John Grönlund IFK Timrå
30 Elvin Källman IFK Timrå
31 Oscar Isberg IFK Timrå
32 Eddie Mårtensson IFK Timrå
33 Anton Norling Lucksta IF

D10 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Frida Bergqvist Lucksta IF
3 Enola Jonsson Alnö SK
4 Ida Gradin Stöde IF
5 Klara Edström Sundsvalls OK
6 Tilde Bergman Stöde IF
7 Teresia Ytterbom Kovlands IF
8 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
9 Wilma Lindström Alnö SK
10 Sofia Edman Sundsvalls OK
11 Lina Birberg Bergeforsens SK
12 Julia Backlund Klubblös
13 Noelia Frank Alnö SK
14 Elin Karlsson Kovlands IF
15 Nora Uddman Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Hugo Hässler Stockviks SF
4 Emil Falksund Alnö SK
5 Oscar Lidin Bergkvist Stockviks SF
7 Egon Nilsson Bergeforsens SK
8 Alex Andersson Sundsvalls OK
9 Erik Nordin Lucksta IF
10 Gustav Karlsson Lucksta IF
11 Pontus Westfal Alnö SK
12 Ivar Granholm Sundsvalls OK
13 Jordan Blomqvist Matfors SK
14 Love Eng Bergeforsens SK
15 Eddy Mårtensson Sundsvall FF
16 Love Nordin Sundsvall FF
17 Linus Opel Sundsvalls OK
18 Valter Hoffman Alnö SK
19 Love Claesson Klubblös
20 Leo Claesson Klubblös
21 Hugo Björke Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn-Birve Alnö SK
2 Sara Henriksson Tynderö IK
3 Ylva Sandström Sundsvalls OK
4 Ebba Andersson Sundsvalls OK
5 Marielle Norberg Tynderö IK
6 Emma Johansson Sundsvalls OK
7 Bella Boberg Klubblös
8 Amanda Andersson Tynderö IK
9 Lisa Uddman Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Viktor Lundh Bergeforsens SK
3 Sebastian Lindström Tynderö IK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Ines Lignell Lucksta IF
2 Ida Bergfors VK Uvarna
3 Olivia Karlsson Kovlands IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Helmer Nordvall Matfors SK
4 Elias Liukkonen IF Strategen
5 Emil Zittra Norberg Kovlands IF
6 Elias Bengtsson Tynderö IK
7 David Palmgren Bergeforsens SK
8 Jason Blomqvist Matfors SK
9 Ludvig Lindberg Klubblös
10 Linus Ytterbom Kovlands IF
11 Alfred Fannkvist Klubblös
12 Hampus Bergkvist Matfors SK
13 Vilgot Westling Sundsvalls OK
14 Wisam Akkaoui Sundsvalls OK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Lina Lundgren Bergeforsens SK
2 Emma Aicher Sundsvalls DFF
3 Ebba Bengtsson Tynderö IK
4 Ebba Englund Bergeforsens SK
5 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK
6 Elin Andersson Lucksta IF
7 Hilda Nordvall Matfors SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Tore Palmgren Sundsvalls OK
2 Anders Dahl Alnö SK
3 Arvid Lindberg Klubblös

D15 5000 m

Namn Förening
1 Emma Rasteby Sundsvalls OK
2 Ida Nilsson Bergeforsens SK
3 Tove Lundh Bergeforsens SK
4 Agnes Örn Bergeforsens SK
5 Moa Larsson Stöde IF
6 Emelie Englund Bergeforsens SK
7 Adina Kreij IF Strategen

H15 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Adam Näslund Bergeforsens SK
3 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
4 Armando Bylander Klubblös
5 Jesper Lindström Tynderö IK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Knut Vikström Bergeforsens SK
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Love Kreij IF Strategen
4 Hugo Bäckman Klubblös
5 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Jessika Ericsson Stockviks SF
3 Susanne Liukkonen IF Strategen
4 Caroline Ondrasek Alnö Race Team
5 Karin Sondell Klubblös
6 Elin Vedin Sundsvalls OK
7 Lovisa Ottosson Åsarna IK
8 Jenny Kling Selånger SOK
9 Pernilla Grahn Alnö SK
10 Nina Holgersson Stockviks SF
11 Annika Wallin Öbacka LK
12 Pia Sundkvist de Bean Friskis och Svettis
13 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
14 Matiola Carlsson Klubblös
15 Ulla Persson Friskis och Svettis
16 Ida Höglund Öbacka LK
17 Ella Järlehag Klubblös
18 Jessica Blomqvist Matfors SK
19 Viktoria Karlsson Kovlands IF
20 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Niklas Nordensson Lucksta IF
2 Lars Ericsson Stockviks SF
3 Jörgen Saarela Tynderö IK
4 Niclas Bergfors Ljustorps IF
5 Matihas Hultdin Klubblös
6 Per Westfal Alnö SK
7 Anders Nordin Lucksta IF
8 Johan Keijser Klubblös
9 Robert Örjestål Stockviks SF
10 Göran Wennerhorn Klubblös
11 Emil Nilvander Tynderö IK
12 Rickard Andersson Lucksta IF
13 Thomas Henriksson Tynderö IK
14 Stefan Edin IF Strategen
15 Magnus Claesson Klubblös
16 Fredrik Rasteby Sundsvalls OK
17 Ola Lindström Klubblös
18 Hans Devall Sundsvalls OK
19 Henrik Forsberg Ljustorps IF
20 Christer Sundkvist Friskis och Svettis
21 Tobias Sundström Bergeforsens SK
22 Anton Danielsson Klubblös
23 Morgan Bergkvist Matfors SK
24 Jonas Grönlund IFK Timrå
25 Markus Näsman Bergeforsens SK
26 Kalle Larsson Stöde IF
27 Jonas Karlsson Kovlands IF
28 Magnus Broberg Klubblös
29 Ove Hanni Friskis och Svettis
30 Gunnar Israelsson Öbacka LK
31 Roger Öjdal Öbacka LK
32 Thomas Sundin Klubblös