2017-09-11 Stockviks SF

D7 500 m

Namn Förening
Alice Gillström Klubblös
Alva Hedin Klubblös
Ebba Nygren Klubblös
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Karin Liljekvist Matfors SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Maja Ene Alnö SK
Mira Sandin Jaktfalken
Olivia Asp Klubblös
Ruth Hoffman Alnö SK
Tilde Bergqvist Lucksta IF
Tilde Homgren Grahn Sundsvalls OK
Tova Nilsson Bergström Sundsvalls OK
Tyra Östlin Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Adria Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Alnö SK
Eldar Styrke Klubblös
Fabian Biström Lucksta IF
Henning Saarela Tynderö IK
Hugo Lindström Alnö SK
Kalle Hedin Sundsvalls OK
Lloyd Davies Klubblös
Oliver Bergkvist Matfors SK
Oscar Carlén Tynderö IK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Samuel Wedin Klubblös
Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Klubblös
Uno Paulsson Lucksta IF
Victor Averheim Stockviks SF
Wille Hagman Klubblös
Vincent Sörbrand Kovlands IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Aina Grön Matfors SK
Alice Eriksson IF Strategen
Angelina Osmani Ibisevic Alnö SK
Arven Vestin Klubblös
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Ebba Jonsson Klubblös
Ella Forsberg Ljustorps IF
Elvira Sjölund Klubblös
Emma Lindahl IF Strategen
Emma Sundin Klubblös
Emmie Nordin Sundsvall FF
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Felicia Stenborg Bergeforsens SK
Filippa Bratteberg Klubblös
Harriet Karlsson Klubblös
Hilma Einberg Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Frank Klubblös
Ida Nilsson-Bergström Sundsvalls OK
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö Race Team
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Nissilä Lucksta IF
Lexie Edström Klubblös
Li Högman Klubblös
Linn Olsson Lucksta IF
Lisen Moberg Tynderö IK
Livia Bångman Klubblös
Mila Nordin Klubblös
Moa Lindgren Klubblös
Märta Boström Kovlands IF
Nellie Söderlund IF Strategen
Olivia Hed Sidsjö-Böle
Rebecka Röckner Alnö SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Siri Hedblom Sundsvalls OK
Stina Högberg Alnö SK
Wilma Eriksson IF Strategen
Wilma Eriksson Kovlands IF

H0-6 500 m

Namn Förening
Adam Bergman Stöde IF
Albin Frödin Sundsvalls OK
Alfred Öhman Klubblös
Alve Forsberg Ljustorps IF
Alvin Biström Lucksta IF
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg IF Strategen
Arvid Palmcrantz Klubblös
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Axel Holmlund Alnö SK
Bernard Skog Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Frank Alnö SK
Casper Sjöström Klubblös
Edvin Magnusson Klubblös
Elvis Saarela Tynderö IK
Erik Stengard Matfors SK
Eskil Törngren Klubblös
Filip Sahlen Matfors SK
Gunnar Lagergren Kovlands IF
Gustaf Strindlund-Olsson Klubblös
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Helmer Styrke Klubblös
Henry Svang Klubblös
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Ivar Grafström Klubblös
Jayson Edström Klubblös
Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
Julian Asp Klubblös
Julian Bångman Klubblös
Larry Nordvall Klubblös
Lucas Hyvönen Lucksta IF
Lucas Näs-Snabb Selånger
Matheus Olofsson Klubblös
Mille Andersson Lucksta IF
Milton Skoglund Lucksta IF
Milton Söderlund IF Strategen
Neo Skoglund Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Gillström Klubblös
Nils Torgersson Lucksta IF
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olle Lindahl IF Strategen
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Olof Torgersson Lucksta IF
Ossian Svanebo Birsta SK
Rasmus Öhman Klubblös
Samuel Enström Klubblös
Samuel Söderqvist Klubblös
Simon Söderqvist Lucksta IF
Sixten Öhlen Kovlands IF
Theo Joensu Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tim Frödin Sundsvalls OK
Tyr Lindvall Klubblös
William Wiström Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Jaktfalken
2 Nellie Andersson Lucksta IF
3 Klara Hedin Sundsvalls OK
4 Ida Johansson Sidsjö-Böle
5 Jolin Strandqvist Klubblös
6 Isabelle Johansson Klubblös
7 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
8 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
9 Tilda Sundqvist Klubblös
10 Telma Einberg Klubblös
11 Agnes Boström Kovlands IF
12 Fanny Lilja Sidsjö-Böle
13 Madeleine Hedlund Klubblös
14 Julia Rubensson Bergeforsens SK
15 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
16 Agnes Andersson Tynderö IK
17 Emma Magnusson Klubblös
18 Jennifer Carlén Tynderö IK
19 Siri Norell Klubblös
20 Nova Gissberg Klubblös
21 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
4 Melker Jacobsson Alnö SK
5 Ossian Hed Sidsjö-Böle
6 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
7 Alve von Wachenfeldt Matfors IF
8 Martin Lundh Bergeforsens SK
9 Sigge Skölving Lucksta IF
10 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
11 Kristoffer Bratteberg Sundsvalls OK
12 Emil Sahlen Sundsvalls OK
13 Simon Wallin IFK Timrå
14 Aron Carlsson Sundsvalls OK
15 Isak Engberg Stockviks SF

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Feil Sundsvalls OK
Carmen Hedman Alnö SK
Elin Stengard Matfors SK
Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
Embla Nilsson Bergeforsens SK
Emilia Forssen Tynderö IK
Emma Gärd Stockviks SF
Hanna Hässler Stockviks SF
Inez Olsson Wallin Sundsvalls OK
Ingrid Ölander Sundsvall Friidrott
Irma Borgh Bergeforsens SK
Isabelle Hedlund Klubblös
Julia Wikander Alnö SK
Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
Lena Högberg Alnö SK
Lina Säteeberg Sundsvalls OK
Liv Edholm Sundsvalls OK
Meja Holmgren Grahn Sundsvalls OK
Månia Sundin Sundsvalls OK
Selma Ytterström Sundsvalls OK
Selma Åberg Lucksta IF
Signe Hedblom Sundsvalls OK
Smilla Nordin Sundsvall FF
Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb

H8 1000 m

Namn Förening
Alexander Dufva Sundsvalls OK
Alfred Enström Klubblös
Axel Danielsson Sundsvalls OK
Colin Abrahamsson Kovlands IF
Felix Dahlin Kovlands IF
Filip Hyvönen Lucksta IF
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Jacob Birberg Bergeforsens SK
Jonas Lind Sundsvalls OK
Kai Nordin Klubblös
Kalle Lindgren GIF Sundsvall
Simon Persson Svartvik
Vidar Sjöblom Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Signe Feil Sundsvalls OK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Alva Eliasson Sundsvalls OK
5 Maja Olsson Lucksta IF
6 Astrid Örn Bergeforsens SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
2 Oskar Holmlund Alnö SK
3 Alfred Johansson Selånger SOK
4 Oscar Wikander Alnö SK
5 Manfred Åberg Lucksta IF
6 Robin Röckner Alnö SK
7 Mauritz Lagergren Klubblös
8 Ivar Lake Lucksta IF
9 Andree Kuzmin Sundsvalls OK
10 Sixten Skölving Lucksta IF
11 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
12 Maximilian Aicher Klubblös
13 Isak Jeppling Alnö SK
14 Ikaros M Svensson Sundsvalls OK
15 William Hyvönen Lucksta IF
16 Waldemar Sundkvist Friskis och Svettis
17 Mathias Wallin IFK Timrå

D10 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Frida Bergqvist Lucksta IF
3 Enola Jonsson Alnö SK
4 Klara Edström Sundsvalls OK
5 Teresia Ytterbom Kovlands IF
6 Wilma Lindström Alnö SK
7 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
8 Tilde Bergman Stöde IF
9 Sofia Edman Sundsvalls OK
10 Sofie Hallin Lucksta IF
11 Lina Birberg Bergeforsens SK
12 Ella Forssen Tynderö IK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Stockviks SF
4 Oliver Andersson Sundsvall FF
5 Johan Höglund Bergeforsens SK
6 Pontus Westfal Alnö SK
7 Gustav Karlsson Lucksta IF
8 Love Nordin Sundsvall FF
9 Erik Nordin Lucksta IF
10 Alex Andersson Sundsvalls OK
11 Egon Nilsson Bergeforsens SK
12 Milton Bonnerud-Dahlbom Klubblös
13 Love Eng Bergeforsens SK
14 Hugo Wisen Alnö SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn-Birve Alnö SK
2 Ebba Andersson Sundsvalls OK
3 Alva Dahlin Kovlands IF

H13 2500 m

Namn Förening
1 Viktor Lundh Bergeforsens SK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Ida Bergfors VK Uvarna
4 Saga Östling Kovlands IF
5 Maja Jakobsson Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Wilmer Rex Sundsvalls OK
3 Simon Eriksson Sundsvall FF
4 Vilhelm Söderström Sundsvall FF
5 Mattias Larsson Matfors SK
6 Michieale Weldemichael Sundsvall FF
7 Ville Holgert Sundsvall FF
8 Elias Bengtsson Tynderö IK
9 Adrian Ljung Sundsvall FF
10 Lukas Knutsson Sundsvall FF
11 Harald Hamrin Sundsvall FF
12 Oskar Bergström Sundsvall FF
13 Vidar Kreij IF Strategen
14 Leon Ljungström Sundsvall FF

D14 2500 m

Namn Förening
1 Thea Eriksson Bergeforsens SK
2 Lina Lundgren Bergeforsens SK
3 Amanda Pallin Alnö SK
4 Ebba Englund Bergeforsens SK
5 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Anders Dahl Alnö SK
2 Tore Palmgren Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Emma Rasteby Sundsvalls OK
3 Tove Lundh Bergeforsens SK
4 Agnes Örn Bergeforsens SK
5 Julia Nordlander Stockviks SF

H15 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
5 Armando Bylander Klubblös

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Albin Kårén Klubblös
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Jesper Westfal Klubblös
4 Linus Westfal Klubblös
5 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Jessika Ericsson Stockviks SF
3 Susanne Liukkonen IF Strategen
4 Caroline Nilsson Stockviks SF
5 Madeleine Holmgren Sundsvalls OK
6 Erika Örn Bergeforsens SK
7 Maria Danielsson Sundsvalls OK
8 Emma Ölander Klubblös
9 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK
10 Johanna Jansson Kovlands IF
11 Clary Rex Sundsvalls OK
12 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
13 Cristin Bergfors Tynderö IK
14 Marie Karlsson Klubblös
15 Wilma Edin Klubblös
16 Christine Grafström Klubblös
17 Lotta Sihlén Klubblös
18 Hanna Ebbing Klubblös
19 Sofie Holmström Tynderö IK
20 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Andreas Svanebo Birsta SK
2 Martin Eriksson Lucksta IF
3 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
4 Glenn Edström Klubblös
5 Markus Frödin Sundsvalls OK
6 Olov Vikström Sundsvalls OK
7 Anders Nordin Lucksta IF
8 Per Westfal Alnö SK
9 Erik Sjöbom Sundsvalls OK
10 Niclas Bergfors Ljustorps IF
11 Daniel Carlsson Klubblös
12 Ola Lindström Klubblös
13 Fredrik Rasteby Sundsvalls OK
14 Jonas Henning Klubblös
15 Mikael Henning Bergeforsens SK
16 David Persson Lucksta IF
17 Ola Tuvesson Sundsvalls OK
18 Stefan Edin IF Strategen
19 Hans Wikman Kovlands IF
20 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
21 Jonas Forssén Tynderö IK
22 Morgan Bergkvist Matfors SK
23 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
24 Jonny Nordin Klubblös
25 Tim Davies Klubblös
26 Rikard Fürst Nolby Alpina
27 Christer Abrahamsson Kovlands IF
28 Lukas Joensu Kovlands IF