2016-05-16 Alnö SK

D7 500 m

Namn Förening
1 Julia Wikander Alnö SK
2 Meja Holmgren-Grahn Klubblös
3 Smilla Nordin Klubblös
4 Cajsa Norling Lucksta IF
5 Lina Säterberg Sundsvalls OK
6 Emma Gärd Stockviks SF
7 Stina Sjöö Alnö IF
8 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
9 Norah Grönborg Kovlands IF
10 Irma Borgh Bergeforsens SK
11 Lisa Zittra-Norberg Kovlands IF
12 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
13 Linn von Sicard Alnö SK
14 Selma Åberg Lucksta IF
15 Agnes Feil Sundsvalls OK
16 Inez Olsson Sundsvalls OK
17 Hanna Eriksson Klubblös
18 Liv Edholm Sundsvalls OK
19 Ylvalie Enström Sundsvalls OK
20 Emilia Forssen Tynderö IK

H7 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Gustav Von Essen Essviks AIF
3 Felix Daglin Kovlands IF
4 William Kårvall Njurunda SK
5 Algot Brännström Njurunda SK
6 Anton Grahn Alnö SK
7 Erik Lind Selånger SOK
8 Mille Björklund Alnö SK
9 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
10 Frans Forsberg Klubblös
11 Filip Hyvönen Lucksta IF
12 Liam Lindström Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Lina Grahn Birve Alnö SK
3 Freia Jacobsson Alnö SK
4 Matilde Lagerqvist Klubblös
5 Vera Norberg Klubblös
6 Linnea Jonsson Alnö SK
7 Ella Åkesson Alnö SK
8 Freja Jeppling Alnö SK
9 Lisen Lindgren Alnö SK
10 Bella Jansson Ankarsvik BK
11 Ella Heldring Alnö IF
12 Tilde Holmgren-Grahn Klubblös
13 Tyra Östlin Alnö SK
14 Astrid Nordin Lucksta IF
15 Agnes Dahlin Kovlands IF
16 Selma Nordensson Lucksta IF
17 Wilma Eriksson Kovlands IF
18 Klara Walker Sundsvalls OK
19 Meja Forsberg Rossöns IF
20 Ella Rubensson Bergeforsens SK
21 Olivia Hed Sidsjö-Böle
22 Lisen Moberg Tynderö IK
23 Ruth Hoffman Alnö SK
24 Julia Nilsson Alnö SK
25 Ellie Björnson Klubblös
26 Amanda Nilsson Alnö SK
28 Annie Qvist Stockviks SF
29 Thea Uhlin Sundsvalls OK
30 Myra Hugozon Stockviks SF
31 Elsa Eklund Bergeforsens SK
32 Agnes Grönqvist Stockviks SF
33 Ella Forsberg Ljustorps IF
34 Holly Strömberg Klubblös
35 Elvira Sjölund Klubblös
36 Alva Lundgren Ljustorps IF
37 Ellen Stuns Klubblös
38 Allie Hellström Klubblös
39 Rebecka Röckner Alnö SK
40 Stina Karlsson Kovlands IF
41 Jolie Pettersson Ljustorps IF
42 Olivia Bergenstråhle Klubblös
43 Elsa Jonsson Stockviks SF
44 Maja Wadell Klubblös
45 Tuva Sellin Klubblös
46 Fanny Vikström Sundsvalls OK
47 Ellen Sandström Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Martin Fahlberg Tynderö IK
2 Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
3 Rasmus Sjöström Klubblös
4 Sixsten Sjölund Klubblös
5 Henning Saarela Tynderö IK
6 Samuel Wedin Bergeforsens SK
7 Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
8 Theo Nordensson Lucksta IF
9 Edvin Magnusson Klubblös
10 Oskar Persson Lucksta IF
11 Wilmer Flodin Alnö SK
12 Oliver Bergkvist Matfors SK
13 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
14 Kalle Hedin Sundsvalls OK
15 Elvis Saarela Tynderö IK
16 Sigge Lindberg Klubblös
17 Jesper Olsson Klubblös
18 Lucas Näs-Snabb Klubblös
19 Eldar Styrke Sundsvalls OK
20 Malte Brännström Njurunda SK
21 Calle Moberg Tynderö IK
22 Axel Holmlund Alnö SK
23 Alfons Andersson Tynderö IK
24 Texas Strömberg Klubblös
25 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
26 Gabriel Grahn Alnö SK
27 Åke Edén Ljustorps IF
28 Edvin Vesterlund Klubblös
29 Olle Lindahl Klubblös
30 Charlie Unander Alnö SK
31 Filip Sahlén Klubblös
32 Casper Brink Klubblös
33 Nemo Saarela Nora
34 Eskil Henriksson Tynderö IK
35 Lucas Hyvönen Lucksta IF
36 Casper Frank Alnö SK
37 Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
38 Axel Bergenstråhle Klubblös
39 Mille Andersson Lucksta IF
40 Albin Frödin Sundsvalls OK
41 Filip Forsberg Klubblös
42 Bill Ekström Sidsjö-Böle
43 Helmer Styrke Sundsvalls OK
44 Olle Sjöblom Sundsvalls OK
45 Arvid Forsberg Rossöns IF
46 Rocky Saarela Nora
47 Erik Sandström Klubblös
48 Valentin Dymling Klubblös
49 Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
50 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös
51 Klemens Opel Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
5 Teresia Ytterbom Kovlands IF
6 Astrid Forslund Stockviks SF
7 Wilma Lindström Alnö SK
8 Enola Jonsson Alnö SK
9 Elsa von Essen Sundsvalls OK
10 Sofia Edman Sundsvalls DFF
11 Tuva Uhlin Sundsvalls OK
12 Josefin Edin Sidsjö-Böle
13 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
14 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
15 Jennifer Frödin Njurunda SK
16 Nora Åberg Sidsjö-Böle
17 Noelia Frank Alnö SK
18 Ella Forssen Tynderö IK
19 Emilia Björnson Klubblös
20 Elin Karlsson Kovlands IF
21 Vera Edholm Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Adrian Söderström Alnö SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall Friidrott
4 Emil Höglund Matfors SK
5 Johan Höglund Bergeforsens SK
6 Isak Lind Selånger SOK
7 Oliver Andersson Sundsvalls OK
8 Kalle Grahn Birve Alnö SK
9 Erik Nordin Lucksta IF
10 Hugo Hässler Stockviks SF
11 Vilgot Lundin Alnö SK
12 Axel Norberg Klubblös
13 Axel Tjärnlund Stockviks SF
14 Alfred Dahlin Kovlands IF
15 Pontus Westfal Alnö SK
16 Alex Andersson Sundsvalls OK
17 Alvin Nordensson Lucksta IF
18 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
19 Love Eng Klubblös
20 Valter Hoffman Alnö SK
21 Linus Opel Sundsvalls OK
22 Poom Jonsson Lucksta IF
23 Olle Björklund Klubblös

D8 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Nellie Andersson Lucksta IF
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Selma Dahlqvist Alnö IF
5 Emma Magnusson Klubblös
6 Stina Lagerqvist Klubblös
7 Klara Hedin Sundsvalls OK
8 Nora Strid Stockviks SF
9 Agnes Andersson Tynderö IK
10 Meya Sjölen Klubblös
11 Hanna Sjölen Klubblös
12 Alicia Larsson Sundsvalls OK
13 Jonna Olsson Sidsjö-Böle
14 Nelly Fürst Klubblös
15 Emelie Svensson Sundsvalls OK
16 Freja Loré Sundsvalls OK
17 Selma Walker Sundsvalls OK
18 Edith Östlin Alnö SK
19 Julia Rubensson Bergeforsens SK
20 Madeleine Hedlund Klubblös
21 Idamaria Hugozon Stockviks SF
22 Elsa Eriksson Kovlands IF
23 Christelle Edlund Tynderö IK
24 Kajsa Höglund Sundsvalls OK
25 Mira Uhlin Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Noel Jansson Ankarsvik BK
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
6 Isak Engberg Stockviks SF
7 Melker Jacobsson Alnö SK
8 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
9 Emmerick Helmerus Sundsvalls OK
10 Ossian Hed Sidsjö-Böle
11 Sigge Skölving Lucksta IF
12 Charlie Holmlund Alnö SK
13 Linus Granberg Sundsvalls OK
14 Aron Carlsson Sundsvalls OK
15 Eskil Yttregård-Lindblom Bergeforsens SK
16 Ludvig Persson Sundsvalls OK
17 Martin Lundh Bergeforsens SK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
4 Wilma Larsson Stockviks SF
5 Moa Flodin Alnö SK
6 Wilma Björklund Alnö SK
7 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
8 Olivia Karlsson Kovlands IF
9 Karin Wiklund Kovlands IF
10 Elin Frödin Njurunda SK
11 Matilda Ekwall Njurunda SK
12 Felicia Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen IF Strategen
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 Olle Långberg Klubblös
6 Mattias Larsson Sundsvalls OK
7 Emil Zittra-Norberg Kovlands IF
8 Ludvig Lindberg Klubblös
9 David Palmgren Bergeforsens SK
10 Hampus Bergkvist Matfors SK
11 Linus Ytterbom Kovlands IF
12 Linus Dahlqvist Alnö IF
13 Elias Bengtsson Tynderö IK
14 Alfred Fannkvist Njurunda SK
15 Hugo Jonsson Lucksta IF
16 Vidar Kreij IF Strategen
17 Erik Björklund Klubblös
18 Linus Andersson Sundsvalls OK
19 Oliver Ekwall Njurunda SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Julia Jonsson Alnö SK
3 Signe Feil Sundsvalls OK
4 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
5 Alva Åkesson Sundsvall Friidrott
6 Sofia Zittra-Norberg Kovlands IF
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
8 Ella Ytterström Sundsvalls OK
9 Cecilia Jansson Klubblös

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Edvin Svahn Timrå IK
3 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
4 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
5 Alfred Johansson Selånger SOK
6 Robin Röckner Alnö SK
7 Manfred Åberg Lucksta IF
8 Oscar Wikander Alnö SK
9 Vilmer Lindgren Alnö SK
10 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
11 Kasper Larsson Sundsvalls OK
12 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
13 Ivar Lake Lucksta IF
14 Sixten Skölving Lucksta IF
15 William Nordin Sundsvalls Slalomklubb
16 Carl Erngrund Alnö SK
17 Isak Jeppling Alnö SK
18 Oscar Hägglund Sundsvalls OK
19 William Hyvönen Lucksta IF
20 Elliot Malker Sundsvalls Slalomklubb
21 Aron Edén Ljustorps IF
22 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
23 Anton Norling Lucksta IF
24 Ikaros M Svensson Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Wilma Sundin Alnö IF
3 Hanna Sahlin Alnö IF
4 Lina Lundgren IF Strategen
5 Amanda Pallin Alnö SK
6 Irmelie Enström Sundsvalls OK
7 Astrid Rex Sundsvalls OK
8 Signe Fannkvist Stockviks SF
9 Cassandra Annergren Klubblös
10 Linnea Andersson Lucksta IF
11 Trude Burman Alnö SK
12 Vilma Pettersson Alnö IF
13 Maja Andersson Lucksta IF
14 Elin Andersson Lucksta IF
15 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
16 Ebba Englund Bergeforsens SK
17 Tilde Mathiasson Alnö IF
18 Mira Hulinder Alnö IF
19 Ella Krantz Alnö IF
20 Olivia Löfgren Alnö SK
21 Frida Backlund Alnö IF
22 Cristine Tjernström Alnö IF
23 Emma Ejresund Alnö IF
24 Maja Elmgren Alnö IF
25 Frida Kjellsson Alnö IF
26 Emma Holmgren Bergeforsens SK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Viksröm Sundsvalls OK
2 Tore Palmgren Sundsvalls OK
3 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
4 Arvid Lindberg Klubblös
5 Wille Långberg Klubblös
6 Axel Fraenell IF Strategen
7 Nils Norberg Lucksta IF
8 Anders Dahl Alnö SK
9 Filip Gunnarsson Sundsvall Friidrott
10 Eric Engberg Kovlands IF

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Tuva Lundin Alnö SK
3 Nanna Grönborg Kovlands IF
4 Sara Henriksson Tynderö IK
5 Ylva Sandström Stockviks SF
6 Alva Dahlin Kovlands IF
7 Klara Forslund Stockviks SF
8 Sandra Sjöö Alnö IF
9 Ebba Andersson Sundsvalls OK
10 Emma Johansson Sundsvalls OK
11 Ebba Moberg Sundsvalls Slalomklubb
12 Olivia Yrjas Alnö IF
13 Matilde Gidlund Alnö IF
14 Emmylou Andersson Alnö IF
15 Amanda Andersson Tynderö IK
16 Frida Wallin Alnö IF
17 Stina Lindholm Sundsvalls OK
18 Ester Wahlbeck Alnö IF
19 Vilma Boman Alnö IF
20 Tindra Berntzen Alnö IF
21 Thea Taflin Alnö IF
22 Elin Åkerlund Alnö IF
23 Marielle Norberg Tynderö IK
24 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
25 Emilia Wallestad Alnö IF
26 Lisa Kjellsson Jaktfalken
27 Nova Dahlberg Alnö IF
28 Maja Blomberg Alnö IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Albin Lindström IF Strategen
2 Viggo Östlund Kovlands IF
3 Filip Malker Sundsvalls Slalomklubb
4 Ivar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
5 Victor Lundh Bergeforsens SK
6 Kevin Edlund Tynderö IK
7 Sebastian Lindström Tynderö IK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Julia Nordlander Stockviks SF
3 Moa Larsson Stöde IF
4 Tove Lundh Bergeforsens SK
5 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
6 Emelie Englund Bergeforsens SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen IF Strategen
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
5 Jesper Lindström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Hanna Holmgren Bergeforsens SK
2 Nora Lignell Lucksta IF
3 Alice Palmgren Sundsvalls OK
4 Tyra Einberg Bergeforsens SK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Vincent Johnson Matfors SK
2 Love Kreij IF Strategen
3 Joel Jänes Stockviks SF
4 Jesper Westfal Klubblös
5 Linus Westfal Klubblös
6 Lars Vilklund Kovlands IF
7 Adrian Carlsson Sundsvalls OK
8 Pontus Bergvall Klubblös

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Petter Dahl Alnö SK
2 Axel Svingstedt Stockviks SF

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Madeleine Tjernberg Dahlin Kovlands IF
2 Susanne Liukkonen IF Strategen
3 Charlotte Vikström Sundsvalls OK
4 Jill Nordin Lucksta IF
5 Ida Saarela Tynderö IK
6 Jenny Kling Selånger SOK
7 Maria Lignell Lucksta IF
8 Madeleine Holmgren Klubblös
9 Pernilla Grahn Alnö SK
10 Pia Lindholm Sundsvalls OK
11 Anna Edholm Klubblös
12 Malin Tuvesson Sundsvalls OK
13 Susanne Jonsson Klubblös
14 Anna Forsberg-Dahlén Rossöns IF
15 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK
16 Clary Rex Sundsvalls OK
17 Cristin Bergfors Tynderö IK
18 Kerstin Björklund Klubblös
19 Sandra Sjöblom Klubblös
20 Helena Lind Selånger SOK
21 Kajsa Hedin Sundsvalls OK
22 Lollo Rohdén Sundsvalls OK
23 Kristina Lund Klubblös
24 Jessica Westfal Klubblös
25 Maria Andersson Sundsvalls OK
26 Lena Stuns Klubblös
27 Emma Wulff Klubblös
28 Sofie Holmström Tynderö IK
29 Camilla Eriksson Alnö Race Team
30 Pernilla Hannus VK Uvarna
31 Åsa Eriksson Ljustorps IF
32 Kajsa Dahlberg Klubblös
33 Lisa Sjödin Alnö IF
34 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Niklas Nordensson Lucksta IF
2 Martin Eriksson Lucksta IF
3 Markus Frödin Sundsvalls OK
4 Anders Nordin Lucksta IF
5 Benny Grahn Klubblös
6 Thomas Rex Sundsvalls OK
7 Jonas Långberg Klubblös
8 Viktor Wiig IF Strategen
9 Jonas Nordlund Alnö SK
10 Niclas Bergfors Ljustorps IF
11 Per Westfal Klubblös
12 Johan Gärd Stockviks SF
13 Sam Frank Alnö SK
14 Anders Olsson Klubblös
15 Robert Johansson Selånger SOK
16 Tomas Brink Klubblös
17 Daniel Höglund Matfors SK
18 Gustav Frænell Sundsvalls OK
19 Stefan Edin IF Strategen
20 Jonas Hed Klubblös
21 Jörgen Bergström IF Strategen
22 Ivan Kuzmin Sundsvalls OK
23 Anders Wiig IF Strategen
24 Thomas Henriksson Tynderö IK
25 Hans Wikman Kovlands IF
26 Glenn Nybjörk Alnö SK
27 Fredrik Lundh Bergeforsens SK
28 Morgan Bergkvist Matfors SK
29 Morgan Sahlin Alnö IF
30 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
31 Mikael Nilsson Alnö SK
32 Roger Palmgren Sundsvalls OK
33 Johan Carlsson Alnö SK
34 Daniel Jacobsson Alnö SK
35 Magnus Dahlbom Klubblös
36 Björn Skölving Lucksta IF
37 Tåny Dalebrand Hammarby IF
38 Peter Hugozon Stockviks SF
39 Lars Norling Lucksta IF
40 Ante Carlsson IF Strategen
41 Mikael Bergvall Klubblös
42 Ove Einberg Bergeforsens SK
43 Andreas Edlund Tynderö IK