2015-05-11 Matfors SK

D7 500 m

Namn Förening
1 Nellie Andersson Lucksta IF
2 Vendela Östlund Tynderö IK
3 Lova Wikman Alnö IF
4 Jennifer Carlén Tynderö IK
5 Kajsa Höglund Sundsvalls OK
6 Elsa Eriksson Kovlands IF

H7 500 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Hjalmar Mårtensson GIF Sundsvall
3 Noel Jansson Klubblös
4 Alfred Alex Sundsvalls OK
5 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
6 Charlie Holmlund Alnö SK
7 Oscar Grip Sundsvalls OK
8 Valter Hagvall Alnö IF
9 Love Eng Bergeforsens SK
10 Liam Åström Nedansjö IK
11 Svante Cederqvist Klubblös
12 Aron Carlsson Sundsvalls OK
13 Ludvig Persson Sundsvalls OK
14 Henning Nordvall Matfors SK
15 Sigurd Skölving Lucksta IF
16 Hjalmar Stenlund-Dahlén Sundsvalls OK
17 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Meja Holmgren Grahn Klubblös
2 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
3 Julia Wikander Alnö SK
4 Elsa Lake Lucksta IF
5 Selma Åberg Lucksta IF
6 Lina Säterberg Sundsvalls OK
7 Klara Vestin Sundsvalls OK
8 Agnes Feil Stockviks SF
9 Meja Forsberg Rossöns IF
10 Selma Nordensson Lucksta IF
11 Ylvalie Enström Sundsvalls OK
12 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
13 Maja Melkersson Matfors SK
14 Linnea Jonsson Alnö SK
15 Felicia Rautila Bergeforsens SK
16 Liv Edholm Klubblös
17 Norah Grönborg Kovlands IF
18 Elin Stengard Klubblös
19 Alva Björke Sundsvalls OK
20 Elsa Eklund Bergeforsens SK
21 Hilma Näsman Bergeforsens SK
22 Astrid Nordin Lucksta IF
23 Ellie Björnson Klubblös
24 Imilia Näsman Bergeforsens SK
25 Elsa Jonsson Klubblös
26 Fnny Vikström Sundsvalls OK
27 Lisen Moberg Tynderö IK
28 Ellen Nyman Klubblös
29 Wilma Åström Nedansjö IK
30 Irma Larsson Nedansjö IK
31 Mila Nordin Allsta
32 Agnes Grönqvist Stockviks SF
33 Agnes Andersson Tynderö IK
34 Tuva Häggström Tynderö IK
35 Ida Larsson GIF Sundsvall
36 Wilma Eriksson Kovlands IF

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Kai Nordin Allsta
3 David Walther Matfors SK
4 Viktor Magnusson Kovlands IF
5 Filip Hyvönen Lucksta IF
6 Milton Sjöberg Kovlands IF
7 Samuel Wedin Bergeforsens SK
8 Mille Björklund Alnö SK
9 Arvid Magnusson Nedansjö IK
10 Milton Skoglund Lucksta IF
11 Svante Alex Sundsvalls OK
12 Martin Fahlberg Bergeforsens SK
13 Emil Larsson Nedansjö IK
14 Oskar Persson Lucksta IF
15 Filip Lindqvist Matfors SK
16 Erik Stengard Klubblös
17 Kalle Hedin Lucksta IF
18 Jacob Birberg Bergeforsens SK
19 Casper Frank Alnö SK
20 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
21 Oscar Carlén Tynderö IK
22 Anton Ruusila Lindström Klubblös
23 Theo Nordensson Lucksta IF
24 Neo Skoglund Lucksta IF
25 Calle Moberg Tynderö IK
26 Alfons Andersson Tynderö IK
27 Lucas Hyvönen Lucksta IF
28 Arvid Forsberg Rossöns IF

D9 1000 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Ruth Hugg-Olsson Matfors SK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Signe Feil Stockviks SF
5 Tea Alamaa Njurunda SK
6 Julia Jonsson Alnö SK
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
8 Tuva Uhlin Sundsvalls OK
9 Moa Karlsson Sundsvalls OK
10 Emma Malmrot Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
3 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
4 Oscar Wikander Alnö SK
5 Manfred Åberg Lucksta IF
6 Kasper Larsson Sundsvalls OK
7 Sixten Skölving Lucksta IF
8 Ivar Lake Lucksta IF
9 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
10 Carl Erngrund Alnö SK
11 Emil Lundgren Stockviks SF
12 Anton Grip Sundsvalls OK
13 William Forslund Stockviks SF
14 Mathias Wallin Öbacka LK
15 Zac Lind Klubblös
16 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
17 William Hyvönen Lucksta IF
18 Loke Bouvin Lucksta IF
19 Edvin Svahn Timrå IK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Nilla Grönborg Kovlands IF
2 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
3 Klara Edström Sundsvalls OK
4 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
5 Molly Åström Alnö IF
6 Linnea Vestin Sundsvalls OK
7 Emilia Björnson Klubblös
8 Jennifer Frödin Njurunda SK
9 Noelia Frank Alnö SK
10 Vera Edholm Klubblös
11 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
12 Lina Birberg Bergeforsens SK
13 Elsa von Essen Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Emil Höglund Matfors SK
2 Kalle Grahn Birve Alnö SK
3 Alex Andersson Sundsvalls OK
4 Vilgot Lundin Alnö SK
5 Joel Lindqvist Matfors SK
6 Gustav Karlsson Lucksta IF
7 Assar Edman Tynderö IK
8 Jonatan Walther Matfors SK
9 Alvin Nordensson Lucksta IF
10 Pontus Westfal Alnö SK
11 Erik Nordin Lucksta IF
12 Ivar Granholm Sundsvalls OK
13 Linus Lindblom Nedansjö IK
14 Linus Opel Sundsvalls OK
15 Oliver Andersson Sundsvall FF
16 Linnea Carlsson Nedansjö IK
17 Isak Ejvinsson Matfors SK
18 Kevin Christmansson Nedansjö IK
19 Hugo Björke Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Tuva Lundin Alnö SK
3 Elsa Granholm Sundsvalls OK
4 Louise Jonsson Alnö SK
5 Ylva Sandström Stockviks SF
6 Tea Hedlund Stockviks SF
7 Sara Henriksson Tynderö IK
8 Alice Larsson Sundsvalls OK
9 Sara Johansson Selånger SOK
10 Amanda Andersson Tynderö IK
11 Ebba Andersson Sundsvalls OK
12 Diana Ammonn Sundsvalls OK
13 Marielle Norberg Tynderö IK
14 Emma Åström Matfors SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Olle Melin Timrå IK
3 Albin Lindström IF Strategen
4 Arvid Sandström Lucksta IF
5 Noel Sjödin VK Uvarna
6 Jonatan Sundin Lucksta IF
7 Lukas Walther Matfors SK
8 Hannes Gidlund GIF Sundsvall
9 Leo Larsson GIF Sundsvall
10 Lukas Ejvinsson Matfors SK
11 Babu NIan GIF Sundsvall
12 Arvid Mårtensson GIF Sundsvall
13 Ahmed Gibril During GIF Sundsvall
14 Ted Norberg GIF Sundsvall
15 Filip Gilliusson GIF Sundsvall
16 Nidal Jaradat GIF Sundsvall
17 Emil Lenströmer Sundsvalls OK
18 Isaac Cole GIF Sundsvall
19 Carl Axelsson GIF Sundsvall
20 Masoud Saadoo GIF Sundsvall
21 Raul Suleiman GIF Sundsvall
22 Robert Fjell Sundsvalls OK
23 Anton Becker Sundsvalls OK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Wilma Larsson Stockviks SF
2 Alva Nilsson Bergeforsens SK
3 Ines Lignell Lucksta IF
4 Lovisa Duvfa Sundsvalls OK
5 Julia Byvall Stöde IF
6 Wilma Björklund Alnö SK
7 Vilma Cederqvist Klubblös
8 Ida Bergfors VK Uvarna
9 Ebba Karlsson Sundsvalls OK
10 Elin Frödin Njurunda SK
11 Maja Jakobsson Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Elis Liukkonen IF Strategen
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 David Palmgren Bergeforsens SK
5 Mattias Olsson-Larsson Matfors SK
6 Melvin Zell Selånger SOK
7 Helmer Nordvall Matfors SK
8 Hampus Bergkvist Matfors SK
9 Vidar Kreij IF Strategen
10 Jonathan Byvall Stöde IF
11 Albin Söderberg Sundsvalls OK
12 Liam Johnson Matfors SK
13 Johan Karlsson Lucksta IF
14 Linus Bylund Tynderö IK
15 Elias Bengtsson Tynderö IK
16 William Häggström Engström Sundsvalls OK
17 Linus Andersson Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Julia Nordlander Stockviks SF
3 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
4 Emma Rasteby Sundsvalls DFF
5 Stina Mårtensdotter Sundsvalls DFF
6 Adma Kreij IF Strategen
7 Tove Lundh Sundsvalls DFF

H13 2500 m

Namn Förening
1 William Palmgren Timrå IK
2 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
3 Jonne Liukkonen IF Strategen
4 Axel Lundgren Stockviks SF
5 Rasmus Westerlund IF Strategen
6 Albin Bång GIF Sundsvall
7 Markus Wetterstrand GIF Sundsvall
8 Vilde Ståhl GIF Sundsvall
9 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
10 Samuel Nordlander GIF Sundsvall
11 Joe Bergström GIF Sundsvall
12 Gustaf Norredahl GIF Sundsvall
13 Fabian Karlsson GIF Sundsvall
14 Oskar Norredahl GIF Sundsvall
15 Isac Åhnstrand GIF Sundsvall
16 Arvid Näsholm GIF Sundsvall
17 Johan Lovén GIF Sundsvall
18 Leon Enheim GIF Sundsvall
19 Emil Melin Timrå IK
20 Melker Melin Timrå IK
21 Gustav Rautila Bergeforsens SK
22 Melwin Lindwe Timrå IK
23 Hussein Aljada GIF Sundsvall
24 Enis Krasniqi GIF Sundsvall
25 Jesper Lidström Tynderö IK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Lina Lundgren IF Strategen
2 Astrid Rex Sundsvalls OK
3 Amanda Pallin Alnö SK
4 Signe Fannkvist Njurunda SK
5 Elsa Hallén Njurunda SK
6 Alva Sundlöf Sundsvalls OK
7 Irmelie Enström Sundsvalls OK
8 Trude Burman Alnö SK
9 Frida Hamrin Alnö SK
10 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
11 Ebba Bengtsson Tynderö IK
12 Emilia Kårvall Mill Njurunda SK
13 Julia Björklund Njurunda SK
14 Wima Lindström Klubblös

H12 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK
2 Arve Lignell Lucksta IF
3 Felix Westerlund IF Strategen
4 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
5 Nils Norberg Lucksta IF
6 Jakob Söderqvist Matfors SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Nora Lignell Lucksta IF
2 Jenny Edin Stöde IF
3 Lovisa Engholm Stöde IF
4 Hanna Dahlin Timrå IK
5 Lisa Dahlin Timrå IK
6 Odelia Östlund Tynderö IK

H14 5000 m

Namn Förening
2 Georg Ersson IF Strategen
3 Love Kreij IF Strategen
4 Vincent Johnson Matfors SK
5 Joel Jänes Stockviks SF
6 Viktor Wiig IF Strategen
7 Jesper Westfal Klubblös
8 Linus Westfal Klubblös
9 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Frida Vikström Sundsvalls OK
2 Alice Hellström Stockviks SF

H15 5000 m

Namn Förening
1 Axel Svingstedt Stockviks SF
2 Albin Sjölen Stockviks SF

D16 5000 m

Namn Förening
1 Alina Bruksås-Nybjörk Alnö IF

H16 5000 m

Namn Förening
1 Gustav Frænell Sundsvalls OK
2 Richard Engholm Stöde IF

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Susanne Liukkonen IF Strategen
2 Ida Höglund Öbacka LK
3 Karin Larsson Sundsvalls OK
4 Carolina Olsson Bergeforsens SK
5 Linda Gidlund GIF Sundsvall
6 Jennie Nordvall Matfors SK
7 Anna Lundgren Sundsvalls OK
8 Maria Lignell Lucksta IF
9 Madeleine Holmgren Klubblös
10 Karin Svingstedt Stockviks SF
11 Anna Dahlén Persson Rossöns IF
17 Elin Svensson Sundsvalls OK
18 Annika Norredahl GIF Sundsvall
19 Annika Wallin Öbacka LK
20 Jessica Lovén Klubblös
21 Louise Rohdén Sundsvalls OK
22 Katharina Sandström Stockviks SF
23 Sofia Höglund Bergeforsens SK
24 Kristina Carlsson Sundsvalls OK
25 Christina Godin Klubblös
26 Pernilla Sjölen Stockviks SF
27 Anna Widman Sundsvalls OK
28 Anna-Karin Stengard Klubblös
29 Carina Lidström Tynderö IK
30 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Petter Arnesson Matfors SK
2 Adam Westman Alnö IF
3 Torbjörn Palm L-HEART
4 Henrik Andersson Lucksta IF
5 Anders Nordin Lucksta IF
6 Per Westfal Klubblös
7 Andreas Bergström Klubblös
8 Michael Larsson Sundsvalls OK
9 Markus Näsman Bergeforsens SK
10 Jörgen Bergström IF Strategen
11 Håkan Swang SK Raggarfjärt
12 Thomas Henriksson Tynderö IK
13 Fredrik Rasteby Sidsjö-Böle
14 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
15 Karl Åberg Lucksta IF
16 Armando Bylander Klubblös
17 Hans Devall Lucksta IF
18 Christer Sundkvist Sundsvalls OK
19 Daniel Hansson Timrå IK
20 Ulrik Frödin Sundsvalls OK
21 Roger Wetterstrand GIF Sundsvall
22 Mats Bång Brånan
23 Fredrik Åhustrand GIF Sundsvall
24 Björn Skölving Lucksta IF
25 Ante Carlsson IF Strategen
26 Peter Karlsson GIF Sundsvall
27 Olof Vikström Sundsvalls OK
28 Peter Cederqvist Sundsvalls OK
29 Gunnar Israelsson Friskis och Svettis
30 Janne Bergström GIF Sundsvall
31 Bengt Wikman Alnö IF
32 Peter Mårtensson Lucksta IF
33 Claes Lindqvist Matfors SK
34 Roger Öjdal Friskis och Svettis
40 Tony Dalebrand Hammarby IF
41 Fredrik Lovén GIF Sundsvall
42 Petrus Nordlander Sundsvalls OK