2015-06-15 IF Strategen

D7 500 m

Namn Förening
1 Nellie Andersson Lucksta IF
2 Meya Sjölen Klubblös
3 Hanna Sjölen Klubblös
4 Alicia Larsson Sundsvalls OK
5 Irma Borgh Klubblös
6 Lova Wikman Alnö IF
7 Edith Östlin Alnö SK
8 Ella Lindfors Klubblös
9 Tuva Häggström Tynderö IK
10 Christelle Edlund Tynderö IK
11 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H7 500 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Nordlund Alnö SK
3 Alfred Alex Sundsvalls OK
4 Noel Jansson Klubblös
5 Charlie Holmlund Alnö SK
6 Millan Zell Klubblös
7 Assar Edén Ljustorps IF
8 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
9 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
10 Milton Wadell Klubblös
11 Sigurd Skölving Lucksta IF
12 Love Eng Bergeforsens SK

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Meja Holmgren Grahn Klubblös
2 Lina Grahn Birve Alnö SK
3 Vera Norberg Selånger SOK
4 Elsa Lake Lucksta IF
5 Norah Grönborg Kovlands IF
6 Agnes Feil Stockviks SF
7 Linnea Jonsson Alnö SK
8 Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
9 Tyra Östlin Alnö SK
10 Tilde Holmgren Grahn Klubblös
11 Hanna Eriksson Klubblös
12 Emma Gärd Stockviks SF
13 Tyra Lange Timrå Enduro
14 Alma Falksund Alnö IF
15 Lisen Moberg Tynderö IK
16 Julia Wikander Alnö SK
17 Elsa Eklund Bergeforsens SK
18 Alva Björke Sundsvalls OK
19 Elin Stengard Klubblös
20 Astrid Nordin Lucksta IF
21 Ella Forsberg Ljustorps IF
22 Nora Åkerberg Alnö SK
23 Ellie Björnson Klubblös
24 Vanja Nilvander Tynderö IK
25 Saga Tunström Stöde IF
26 Elsa Jonsson Klubblös
27 Ellen Stuns Klubblös
28 Klara Moberg Klubblös
29 Irma Larsson Nedansjö IK
30 Agnes Grönqvist Stockviks SF
31 Fnny Vikström Sundsvalls OK
32 Mila Nordin Allsta
34 Felicia Rautila Bergeforsens SK

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Kai Nordin Allsta
3 Simon Långberg-Holgersson Klubblös
4 Martin Fahlberg Bergeforsens SK
5 Theo Nordensson Lucksta IF
6 Mio Ohlert Tynderö IK
7 Joel Långberg-Holgersson Klubblös
8 Oskar Persson Lucksta IF
9 Tobias Opel Sundsvalls OK
10 Milton Skoglund Lucksta IF
11 Svante Alex Sundsvalls OK
12 Villis Arnesson Snell Matfors SK
13 Carl Lindfors Klubblös
14 Emil Larsson Nedansjö IK
15 Calle Moberg Tynderö IK
16 Oscar Bergfors Ljustorps IF
17 Hugo Lindström Alnö SK
18 Max Ohlert Tynderö IK
19 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
20 Erik Stengard Klubblös
21 Nemo Saarela Klubblös
22 Harry Nilvander Tynderö IK
23 Neo Skoglund Lucksta IF
24 Milian Stenskog Alnö IF
25 Åke Edén Ljustorps IF
26 Emil Bergfors Ljustorps IF
27 Eskil Henriksson Tynderö IK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Nellie Sjöberg Kovlands IF
2 Maja Höglund Sundsvalls OK
3 Julia Jonsson Alnö SK
4 Estelle Byström IF Strategen
5 Alva Eliasson Sundsvalls OK
6 Maja Strufve Klubblös
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
8 Julia Dahl Tynderö IK
9 Molly Stenskog Alnö IF
10 Ella Forssén Klubblös
11 Emma Bergfors Ljustorps IF

H9 1000 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
3 Albin Falksund Alnö IF
4 Maximilian Aicher Sundsvalls Slalomklubb
5 Edvin Svahn Timrå IK
6 Dennis Säterberg Sundsvalls OK
7 Alfred Johansson Selånger SOK
8 Oscar Wikander Alnö SK
9 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
10 Kasper Larsson Sundsvalls OK
11 William Forslund Stockviks SF
12 Zac Lind Klubblös
13 Ivar Lake Lucksta IF
14 Sixten Skölving Lucksta IF
15 Oscar Hägglund Alnö SK
16 Axel Lindfors Klubblös
17 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
18 Mathias Wallin Öbacka LK
19 Linus Byström Bergeforsens SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Nilla Grönborg Kovlands IF
3 Teresia Ytterbom Kovlands IF
4 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
5 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
6 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
7 Emilia Björnson Klubblös
8 Wilma Lindström Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Alex Andersson Sundsvalls OK
3 Emil Höglund Matfors SK
4 Kalle Grahn Birve Alnö SK
5 Axel Norberg Selånger SOK
6 Axel Moberg Sundsvalls Slalomklubb
7 Alfred Dahlin Kovlands IF
8 Pontus Westfal Alnö SK
9 Gustav Karlsson Lucksta IF
10 Erik Nordin Lucksta IF
11 Emil Falksund Alnö IF
12 Linus Opel Sundsvalls OK
13 Alvin Nordensson Lucksta IF
14 Isak Pettersson Ljustorps IF
15 Hugo Björke Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Louise Jonsson Alnö SK
3 Alva Dahlin Kovlands IF
4 Tea Hedlund Stockviks SF
5 Ylva Sandström Stockviks SF
6 Ebba Andersson Sundsvalls OK
7 Nanna Grönborg Kovlands IF
8 Ebba Moberg Sundsvalls Slalomklubb

H11 1500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Olle Melin Timrå IK
3 Albin Lindström IF Strategen
4 Jonatan Sundin Lucksta IF
5 Arvid Sandström Lucksta IF
6 Kevin Edlund Tynderö IK
7 Vidar Kempe Klubblös
8 Robert Fjell Sundsvalls OK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Wilma Larsson Stockviks SF
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Ida Bergfors VK Uvarna
4 Filippa Rasteby Klubblös
5 Vilma Cederqvist Klubblös
6 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
7 Matilda Ekvall Njurunda SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 Hampus Bergkvist Matfors SK
5 Mattias Olsson-Larsson Matfors SK
6 Alfred Fannkvist Njurunda SK
7 Liam Johnson Matfors SK
8 David Palmgren Bergeforsens SK
9 Elias Bengtsson Tynderö IK
10 Johan Karlsson Lucksta IF
11 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
12 Alexander Byström Bergeforsens SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Julia Nordlander Stockviks SF
3 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
4 Emma Rasteby Sundsvalls DFF
5 Emilie Englund Bergeforsens SK
6 Stina Mårtensdotter Sundsvalls DFF
7 Adma Kreij IF Strategen
8 Moa Larsson Stöde IF

H13 2500 m

Namn Förening
1 William Palmgren Timrå IK
2 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
3 Rasmus Westerlund IF Strategen
4 Jonne Liukkonen IF Strategen
5 Viktor Eckmyhl Timrå IK
6 Fabian Sjölen Stockviks SF
7 Melker Melin Timrå IK
8 Gustav Rautila Bergeforsens SK
9 Emil Melin Timrå IK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tove Eriksson Stockviks SF
2 Lina Lundgren IF Strategen
3 Astrid Rex Sundsvalls OK
4 Emma Aicher Sundsvalls Slalomklubb
5 Signe Fannkvist Njurunda SK
6 Amanda Pallin Alnö SK
7 Cassandra Annergren Klubblös
8 Alva Sundlöf Sundsvalls OK
9 Linnea Andersson Lucksta IF
10 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
11 Ebba Bengtsson Tynderö IK
12 Ebba Englund Bergeforsens SK
13 Elsa Hallén Njurunda SK
14 Maja Andersson Lucksta IF
15 Elin Andersson Lucksta IF
16 Saga Skövling Lucksta IF
17 Hilda Nordvall Matfors SK
18 Ida Öhrström Lucksta IF
19 Wima Lindström Klubblös

H12 2500 m

Namn Förening
1 Arve Lignell Lucksta IF
2 Axel Frenell IF Strategen
3 Kevin Byström IF Strategen
4 Nils Norberg Lucksta IF
5 Filip Svahn Sundsvall Friidrott

D14 2500 m

Namn Förening
1 Nora Lignell Lucksta IF
2 Lovisa Engholm Stöde IF
3 Lisa Dahlin Timrå IK
4 Hanna Dahlin Timrå IK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Love Kreij IF Strategen
2 Knut Vikström Bergeforsens SK
3 Vincent Johnson Matfors SK
4 Jesper Westfal Klubblös
5 Linus Westfal Klubblös
6 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Linda Frenell IF Strategen

H15 5000 m

Namn Förening
1 Nils Lundgren Stockviks SF
2 Albin Sjölen Stockviks SF

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Gustav Frænell Sundsvalls OK

D17-20 5000 m

Namn Förening
1 Sandra Wiig Stockviks SF
2 Vendela Blom Stockviks SF

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Jenny Rutström Öbacka LK
2 Madde Dahlin Kovlands IF
3 Katarina Olsson Klubblös
4 Ida Höglund Öbacka LK
5 Angelica Saar Ljustorps IF
6 Carolina Olsson Bergeforsens SK
7 Jennie Nordvall Matfors SK
8 Maria Lignell Lucksta IF
9 Madeleine Holmgren Klubblös
10 Erika Öhrn Bergeforsens SK
11 Pia Sundkvist-De Beau Sundsvalls OK
12 Lina Rickegård Klubblös
13 Clary Rex Sundsvalls OK
14 Sofie Holmström Klubblös
15 Elenor Kempe Klubblös
16 Louise Rohdén Sundsvalls OK
17 Irene Keith Bergeforsens SK
18 Kristina Carlsson Sundsvalls OK
19 Pernilla Sjölen Stockviks SF
20 Åsa Eriksson Ljustorps IF
21 Anna-Karin Stengard Klubblös
22 Jenny Johansson VK Uvarna
23 Jessica Söderman Klubblös
24 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Olof Vikström Sundsvalls OK
2 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
3 Petter Arnesson Matfors SK
4 Thomas Rex Sundsvalls OK
5 Niklas Nordensson Lucksta IF
6 Henrik Sahlén Klubblös
7 Björn Jonsson Klubblös
8 Johan Sandström Lucksta IF
9 Anders Nordin Lucksta IF
10 Benny Grahn Klubblös
11 Nicklas Bergfors Ljustorps IF
12 Henrik Andersson Lucksta IF
13 Michael Larsson Sundsvalls OK
14 Göran Wennerholm Alnö IF
15 Per Westfal Klubblös
16 Stefan Edin IF Strategen
17 Lars Kongsholm Alnö Race Team
18 Stefan Sundlöf Klubblös
19 Hans Devall Lucksta IF
20 Christer Sundkvist Sundsvalls OK
21 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
22 Linus Moberg Tynderö IK
23 Thomas Hansson Klubblös
24 Björn Skölving Lucksta IF
25 David Wikström Klubblös
26 Ante Carlsson IF Strategen
27 Andreas Edlund Tynderö IK
28 Jon Sjölen Stockviks SF
29 Christer Abrahamsson Kovlands IF
30 Gunnar Israelsson Friskis och Svettis
31 Anders Olsson Bergeforsens SK
32 Bengt Wikman Alnö IF
33 Peter Cederqvist Sundsvalls OK
34 Henrik Häggström Tynderö IK
35 Robert Eriksson Klubblös