2017-10-02 Sundsvalls OK

D7 500 m

Namn Förening
Alice Gillström Klubblös
Alva Hedin Klubblös
Edith Persson Sidsjö-Böle
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Felicia Rautila Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Klara Wårlin Bergeforsens SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Maja Ene Alnö SK
Meja Forsberg IF Strategen
Mira Sandin Jaktfalken
Ronja Bixo Matfors SK
Ruth Hoffman Alnö SK
Tilde Homgren Grahn Sundsvalls OK
Tova Nilsson Bergström Sundsvalls OK
Tyra Östlin Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Adria Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Alnö SK
Eldar Styrke Klubblös
Hugo Lindström Alnö SK
Lloyd Davies Klubblös
Oliver Bergkvist Matfors SK
Oliwer Forsberg Bergeforsens SK
Oscar Carlén Tynderö IK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Victor Averheim Stockviks SF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Agnes Thid Klubblös
Angelina Osmani Ibisevic Alnö SK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Ebba Jonsson Klubblös
Ella Forsberg Ljustorps IF
Elly Frank Klubblös
Elvira Sjölund Klubblös
Emma Lindahl IF Strategen
Emma Sundin Klubblös
Emmie Nordin Sundsvall FF
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Felicia Stenborg Bergeforsens SK
Filippa Bratteberg Klubblös
Harriet Karlsson Klubblös
Hilma Einberg Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Nilsson-Bergström Sundsvalls OK
Iris Grafström Klubblös
Li Högman Klubblös
Linn Olsson Lucksta IF
Lisen Moberg Tynderö IK
Livia Bångman Klubblös
Maja Lindgren Klubblös
Maja Sondell Sundsvalls OK
Mila Nordin Klubblös
Moa Lindgren Klubblös
Märta Boström Kovlands IF
Rebecka Röckner Alnö SK
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Siri Hedblom Sundsvalls OK
Stina Högberg Alnö SK
Stina Karlsson Kovlands IF
Tuva Heldring Alnö SK
Wilma Eriksson Kovlands IF

H0-6 500 m

Namn Förening
Adam Bergman Stöde IF
Albin Högberg Kovlands IF
Alve Forsberg Ljustorps IF
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg IF Strategen
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Axel Holmlund Alnö SK
Bernard Skog Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Frank Alnö SK
Casper Sjöström Klubblös
Edvin Magnusson Klubblös
Erik Stengard Matfors SK
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Klubblös
Filip Sahlen Matfors SK
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Helmer Styrke Klubblös
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Ivar Grafström Klubblös
Julian Bångman Klubblös
Larry Nordvall Klubblös
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Milton Skoglund Lucksta IF
Neo Skoglund Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Gillström Klubblös
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olle Lindahl IF Strategen
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Oscar Sondell Sundsvalls OK
Oskar Persson Lucksta IF
Ossian Svanebo Birsta SK
Samuel Enström Klubblös
Samuel Söderqvist Klubblös
Simon Söderqvist Lucksta IF
Sixten Öhlen Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tyr Lindvall Klubblös
William Wiström Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Jaktfalken
2 Alma Hammarström Selånger SOK
3 Klara Hedin Sundsvalls OK
4 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
5 Fanny Lilja Sidsjö-Böle
6 Agnes Boström Kovlands IF
7 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
8 Madeleine Hedlund Klubblös
9 Emma Magnusson Klubblös
10 Emelie Svensson Sundsvalls OK
11 Edith Östlin Alnö SK
12 Ingrid Häggström Bergeforsens SK
13 Julia Rubensson Bergeforsens SK
14 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
15 Agnes Andersson Tynderö IK
16 Jennifer Carlén Tynderö IK
17 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
2 Samuel Nordlund Alnö SK
3 Alve von Wachenfeldt Matfors IF
4 Isak Engberg Stockviks SF
5 Martin Lundh Bergeforsens SK
6 Albin Bixo Matfors SK
7 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
8 Kristoffer Bratteberg Sundsvalls OK
9 Charlie Holmlund Alnö SK
10 Aron Carlsson Sundsvalls OK
11 Emil Sahlen Sundsvalls OK
12 Simon Wallin IFK Timrå

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Feil Sundsvalls OK
Alice Högberg Kovlands IF
Carmen Hedman Alnö SK
Elin Stengard Matfors SK
Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
Embla Nilsson Bergeforsens SK
Emma Gärd Stockviks SF
Hanna Hässler Stockviks SF
Inez Olsson Wallin Sundsvalls OK
Ingrid Ölander Sundsvall Friidrott
Isabelle Hedlund Klubblös
Julia Wikander Alnö SK
Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
Lina Säteeberg Sundsvalls OK
Linn von Sicard Alnö SK
Liv Edholm Sundsvalls OK
Meja Holmgren Grahn Sundsvalls OK
Månia Sundin Sundsvalls OK
Nova Frisk Sjölander Lucksta IF
Selma Ytterström Sundsvalls OK
Selma Åberg Lucksta IF
Signe Hedblom Sundsvalls OK
Smilla Nordin Sundsvall FF
Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
Vanja Nilvander Tynderö IK

H8 1000 m

Namn Förening
Alexander Dufva Sundsvalls OK
Alfred Enström Klubblös
Axel Danielsson Sundsvalls OK
Felix Dahlin Kovlands IF
Frans Forsberg Klubblös
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Jacob Birberg Bergeforsens SK
Jonas Lind Sundsvalls OK
Kai Nordin Klubblös
Milton Högman Klubblös
Sigge Kling Klubblös
Simon Persson Svartvik
Vidar Sjöblom Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Signe Feil Sundsvalls OK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Maja Olsson Lucksta IF

H11 1500 m

Namn Förening
1 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
2 Oskar Holmlund Alnö SK
3 Alfred Johansson Selånger SOK
4 Kasper Larsson Klubblös
5 Oscar Wikander Alnö SK
6 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
7 Ivar Lake Lucksta IF
8 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
9 Andree Kuzmin Sundsvalls OK
10 Robin Röckner Alnö SK
11 Oskar Magnusson Sundsvall FF
12 Ikaros M Svensson Sundsvalls OK
13 Maximilian Aicher Klubblös
14 Simon Ölander Sundsvall FF
15 Waldemar Sundkvist Friskis och Svettis
16 Mathias Wallin IFK Timrå

D10 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Teresia Ytterbom Kovlands IF
3 Frida Bergqvist Lucksta IF
4 Enola Jonsson Alnö SK
5 Klara Edström Sundsvalls OK
6 Wilma Lindström Alnö SK
7 Tilde Bergman Stöde IF
8 Sofie Hallin Lucksta IF
9 Sofia Edman Sundsvalls OK
10 Noelia Frank Alnö SK
11 Lina Birberg Bergeforsens SK
12 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
13 Nora Uddman Sundsvalls OK
14 Elin Karlsson Kovlands IF

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Johan Höglund Bergeforsens SK
4 Oliver Andersson Sundsvall FF
5 Hugo Hässler Stockviks SF
6 Egon Nilsson Bergeforsens SK
7 Erik Nordin Lucksta IF
8 Gustav Karlsson Lucksta IF
9 Milton Bonnerud-Dahlbom Klubblös
10 Love Eng Bergeforsens SK
11 Hugo Wisen Alnö SK
12 Valter Hoffman Alnö SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn-Birve Alnö SK
2 Ylva Sandström Sundsvalls OK
3 Sandra Sjöö Alnö IF
4 Ebba Andersson Sundsvalls OK
5 Emma Johansson Sundsvalls OK
6 Elsa Granholm Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF

D12 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ines Lignell Lucksta IF
3 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
4 Ida Bergfors VK Uvarna
5 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
6 Olivia Karlsson Kovlands IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 Olov Norin Sundsvalls OK
5 Mattias Larsson Matfors SK
6 Elias Bengtsson Tynderö IK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Thea Eriksson Bergeforsens SK
2 Lina Lundgren Bergeforsens SK
3 Emma Aicher Sundsvalls DFF
4 Astrid Rex Sundsvalls OK
5 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK
6 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK
2 Anders Dahl Alnö SK
3 Tore Palmgren Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Emma Rasteby Sundsvalls OK
3 Tove Lundh Bergeforsens SK
4 Agnes Örn Bergeforsens SK
5 Adina Kreij IF Strategen

H15 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Albin Kårén Klubblös
2 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Lotta Sihlén Klubblös
2 Tove Ericsson Stockviks SF
3 Emma Ölander Klubblös
4 Erika Örn Bergeforsens SK
5 Madeleine Holmgren Sundsvalls OK
6 Cristin Bergfors Tynderö IK
7 Sofia Höglund Bergeforsens SK
8 Viktoria Karlsson Kovlands IF
9 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Martin Eriksson Lucksta IF
2 Johan Sandström Lucksta IF
3 Anders Nordin Lucksta IF
4 Markus Frödin Sundsvalls OK
5 Daniel Carlsson Klubblös
6 Armando Bylander Klubblös
7 Ola Lindström Klubblös
8 Henning Karlsson Klubblös
9 Per Nordanlind Sundsvalls OK
10 Joakim Edlund Klubblös
11 Henrik Forsberg Ljustorps IF
12 Morgan Bergkvist Matfors SK
13 Fredrik Lundin Bergeforsens SK
14 Jonny Nordin Klubblös
15 Jonas Karlsson Kovlands IF
16 Rikard Fürst Nolby Alpina