2018-06-04 Bergeforsen SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Agnes Wahlqvist Klubblös
Astrid Hammarström Selånger SOK
Ella Forsberg Ljustorps IF
Elvira Biberg Bergeforsens SK
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Ines Ledin Kovlands IF
Iris Grafström Klubblös
Lisen Moberg Tynderö IK
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Moa Lindgren Kungsnäs FC
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Smilla Backlund Klubblös
Tuva Ljunglöf Lucksta IF
Wilma Eriksson Kovlands IF

H7 500 m

Namn Förening
Alfons Andersson Tynderö IK
algot Elgenström Timrå SOK
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Casper Frank Alnö SK
Emil Spjuth Lucksta IF
Harry Nilvander Tynderö IK
Ivar Grafström Klubblös
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Levis Dahg Sidsjö-Böle
Lucas Snabb-näs Selånger SOK
Milton Skoglund Lucksta IF
Nemo Saarela Tynderö IK
Oscar Sondell Klubblös
Oskar Persson Lucksta IF
Thor Andersson Klubblös
Vilgot Lindbäck Ljustorps IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Bonnie Eriksson Klubblös
Ebba Jonsson Klubblös
Elsy rönefjäll Sundsvalls OK
Ester Bilander Bergeforsens SK
Felicia Stenberg Klubblös
Filippa Bratteberg Sundsvalls OK
Frida Karlberg Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Nissilä Klubblös
Klara Hörnfeldt Bergeforsens SK
Linnea Nordlund Klubblös
Lovisa Gredemyr Selånger SOK
Maja Dahlqvist Klubblös
Mila Nordin Klubblös
Minna Viksell Bergeforsens SK
Moa Nordlund Klubblös
Märta Fritz Kovlands IF
Märta Jakobsson Sundsvalls OK
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Penny Joensuu Kovlands IF
Ripa Sahlin Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila Lindström Timrå SOK
Wilma Sundelin Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Klubblös
Alve Forsberg Ljustorps IF
Anders Söderstedt Klubblös
Anton Ruusila Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg Matfors SK
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Sjöström Alnö SK
Colin von Beetzen Alnö SK
Dylan Henriksson Bergeforsens SK
Elias Näs-Snabb Selånger SOK
Eskil Bilander Klubblös
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Sundsvalls OK
Gustav Ruusila Lindström Timrå SOK
Hampus Nilsson Bergeforsens SK
Harry Cardell Alnö SK
Julian Asp Klubblös
Klemens Opel Sundsvalls OK
Knut Karlsson Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Lloyd Davies Lucksta IF
Malte Karlsson Klubblös
Mateus Olofsson Klubblös
Melker Andersson Sundsvalls OK
Neo Skoglund Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Henningsson Lucksta IF
Nils Nordensson Lucksta IF
Olle Eden Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
Rocky Saarela Tynderö IK
Sam Karlberg Klubblös
Samuel Enström Svartvik
Theo Joensuu Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tyr Lindvall IF Strategen
Walter Törnsten Klubblös
Viggo Andersson Klubblös
Viktor Hellsberg Stockviks SF
Ville Bylund Bergeforsens SK
William Wikström Birsta SK
Wilmer Kastemyr Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Meja Holmgren-Grahn Stockviks SF
2 Mira Sandin Stockviks SF
3 Smilla Nordin Sundsvall FF
4 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
5 Agnes Feil Sundsvalls OK
6 Julia Wikander Alnö SK
7 Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
8 Lina Säterberg Sundsvalls OK
9 Isabelle Hedlund Klubblös
10 Hanna Hässler Stockviks SF
11 Jonna Viksell Bergeforsens SK
12 Astrid Cardell Alnö SK
13 Idun Arburua Vestman Alnö SK
14 Ingrid Öhnander Sundsvall Friidrott
15 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
16 Nora Grönborg Kovlands IF
17 Vanja Nilvander Tynderö IK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Alexander Dufva Sundsvalls OK
3 Herman Eliasson Sundsvalls OK
4 Ruben Pettersson Sundsvalls OK
5 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
6 Jonas Lind Sundsvalls OK
7 Felix Dahlin Kovlands IF
8 Elmer Meurling Klubblös
9 Tobias Opel Sundsvalls OK
10 Alfred Enström Svartvik
11 Simon Persson Svartvik
12 Frans Forsberg Sundsvalls OK
13 Jacob Birberg Bergeforsens SK
14 Theo Linnér Klubblös
15 Bill Svensson Matfors SK
16 Milton Högman Klubblös
17 Edwin Melin Klubblös

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Widegren Sundsvalls OK
Alva Ahlenius Klubblös
Elin Holmström Wersén Sundsvall Friidrott
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Felicia Rautila Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Ida Ericsson Sundsvalls OK
Klara Wårdin Klubblös
Lea Stenlund Sundsvall Friidrott
Li Lundberg Klubblös
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Lisen Lindgren Alnö SK
Meja Forsberg Matfors SK
Meyra Andersson Sundsvall Friidrott
Olivia Asp Klubblös
Rut Säfström Sundsvall Friidrott
Rut Söderstedt Klubblös
Selma Nordensson Lucksta IF
Theya Ericsdotter Klubblös
Tilde Calsan Klubblös
Tyra Söderstedt Sundsvall Friidrott
Vera Norberg Sundsvall Friidrott

H8 1000 m

Namn Förening
André Edrén Klubblös
Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
Elias Jutbo Sundsvalls OK
Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
Hugo Hultdin Klubblös
Hugo Kastebo Sundsvalls OK
Hugo Lindström Sundsvalls OK
Lucas Lopez Sundsvall Friidrott
Max Ersson Timrå SOK
Morris Danielsson Sundsvalls OK
Ruben Jensen Sundsvalls OK
Samuel Wedin Klubblös
Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
Valter Dahlqvist Klubblös
Victor Averheim Stockviks SF
Viktor Gustavsson Sundsvalls OK
Viktor Östlund Alnö SK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Frida Bergqvist Lucksta IF
4 Teresia Ytterbom Kovlands IF
5 Nilla Grönborg Kovlands IF
6 Enola Jonsson Alnö SK
7 Savanna Dalkvist Kovlands IF
8 Wilma Lindström Alnö SK
9 Sofia Edman Sundsvalls OK
10 Elsa von Essen Sundsvalls OK
11 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
12 Lina Birberg Bergeforsens SK
13 Nora Uddman Sundsvalls OK
14 Emma Jakobsson Sundsvalls OK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
4 Johan Höglund Bergeforsens SK
5 Hugo Hässler Stockviks SF
6 Ludvig Uppling Sundsvalls Slalomklubb
7 Albert Östlund Alnö SK
8 Alex Andersson Sundsvalls OK
9 Pontus Westfal Alnö SK
10 Erik Borg Klubblös
11 Felix Wessberg Alnö SK
12 Gustav Karlsson Lucksta IF
13 Ludwig Dahg GIF Sundsvall
14 Milton Bonneryd Dahbom Klubblös
15 Melvin Andersson Klubblös
16 Linus Opel Sundsvalls OK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
3 Lovisa Lilja Matfors SK
4 Julia Rubensson Bergeforsens SK
5 Jolin Strandqvist Alnö SK
6 Madeleine Hedlund Klubblös
7 Agnes Boström Kovlands IF
8 Maja Henningsson Lucksta IF
9 Olivia Sondell Klubblös
10 Ingrid Högström Bergeforsens SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Maximus Stom Lucksta IF
2 Albin Turesson Sundsvalls OK
3 Melker Jacobsson Alnö SK
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Benjamin Thun-Hansson Bergeforsens SK
6 Henning Nordvall Matfors SK
7 Alve von Wachenfeldt Matfors IF
8 Emil Sahlén Sundsvalls OK
9 Martin Lundh Bergeforsens SK
10 Eskil Yttergård / Lindblom Bergeforsens SK
11 Sigge Skölving Lucksta IF
12 Aron Carlsson Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ida Bergfors Matfors SK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen Sundsvalls OK
4 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK
5 Olov Norin Sundsvalls OK
6 Wilmer Rex Sundsvalls OK
7 Helmer Nordvall Matfors SK
8 Elias Bengtsson Tynderö IK
9 David Palmgren Bergeforsens SK
10 Mattias Larsson Sundsvalls OK
11 Nevi Ståhl Sidsjö-Böle
12 Vidar Kreij IF Strategen
13 Jonathan Engman Sidsjö-Böle
14 Max Dahlén Sidsjö-Böle
15 Tobi Wikström Sidsjö-Böle

D12 2500 m

Namn Förening
1 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
2 Julia Jonsson Alnö SK
3 Tova Burman Selånger
4 Nellie Sjöberg Kovlands IF
5 Signe Feil Sundsvalls OK
6 Alva Eliasson Sundsvalls OK
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Adrian Thun-Hansson Bergeforsens SK
2 Robin Röckner Alnö SK
3 Andrej Kuzmin Sundsvalls OK
4 Milton Westen IFK Timrå
5 Vilmer Lindgren Alnö SK
6 Viggo Rolandsen IFK Timrå
7 Erik Andersson IFK Timrå
8 Mauritz Lagergren Kovlands IF
9 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
10 Felix Kristiansson IFK Timrå
11 Isak Jeppling Alnö SK
12 Ivar Lake Lucksta IF
13 Sixten Skölving Lucksta IF
14 Max Svensson Matfors SK
15 Ikaros M Svensson Selånger
16 Sixten Karlsson IFK Timrå
17 Victor Eriksson Kovlands IF
18 Anton Högström IFK Timrå
19 Oscar Gahlin IFK Timrå
20 Isak Gustavsson IFK Timrå
21 Noah Ljunggren IFK Timrå
22 Jesper Knuutti Bergeforsens SK
23 August Lilja Matfors SK
24 Totte Lander Klubblös
25 Axel Johannesson IFK Timrå
26 Vionit Gashi IFK Timrå
27 Waldemar Sundqvist Sundsvalls OK
28 Sam Berggren IFK Timrå
29 Robin Modin Sundsvalls OK
30 Didrik Väyrynen Selånger
31 Anton Öberg IFK Timrå
32 Elvin Källman IFK Timrå
33 Jonathan Ödling IFK Timrå
34 Eddie Mårtensson IFK Timrå

D14 2500 m

Namn Förening
1 Tove Grahn-Birve Alnö SK
2 Nanna Grönborg Kovlands IF
3 Tuva Lundin Alnö SK
4 Ylva Sandström Stockviks SF
5 Alva Dahlin Bergeforsens SK
6 Ebba Andersson Sundsvalls OK
7 Stina Lindholm Sundsvalls OK
8 Emma Johansson Sundsvalls OK
9 Tilde Uppling Sundsvalls Slalomklubb

H14 5000 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Johan Borg Klubblös
3 Victor Lundh Bergeforsens SK
4 Jonathan Dela Rosee Klubblös
5 Sebastian Lidström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Elsa Palmgren Sundsvall Friidrott
3 Lina Lundgren Bergeforsens SK
4 Astrid Rex Sundsvalls OK
5 Ebba Bengtsson Tynderö IK
6 Ebba Englund Bergeforsens SK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
3 Tove Lundh Bergeforsens SK

H16 5000 m

Namn Förening
1 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
2 Rasmus Westerlund Bergeforsens SK
3 Lukas Johansson Sundsvalls OK
4 Adam Näslund Bergeforsens SK
5 Jesper Lidström Tynderö IK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Madeleine Dahlin Kovlands IF
2 Jessika Ericsson Stockviks SF
3 Emma Ölander Klubblös
4 Madeleine Holmgren Stockviks SF
5 Cristian Bergfors Tynderö IK
6 Nina Holgersson Stockviks SF
7 Clary Rex Sundsvalls OK
8 Lisa Pääjärvi Klubblös
9 Irene Keith Klubblös
10 Carina Lidström Tynderö IK
11 Ronica de la Rosée Klubblös

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Andreas Söderstedt Klubblös
2 Olov Vikström Sundsvalls OK
3 Albin Kåren Sundsvalls OK
4 Aritz Arburua Alnö SK
5 Thomas Rex Sundsvalls OK
6 Rickard Andersson Lucksta IF
7 Jim Göransson Klubblös
8 Robert Örjestål Stockviks SF
9 Markus Näsman Bergeforsens SK
10 Linus Moberg Tynderö IK
11 Magnus Rolandsen IFK Timrå
12 Hans Devall Sundsvalls OK
13 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
14 Stefan Edin IF Strategen
15 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
16 Armando Bylander Klubblös
17 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
18 Jonny Nordin Klubblös
19 Björn Skölving Lucksta IF
20 Mattias Jonsson Klubblös
21 Tommy Modin Klubblös
22 Mikael Nyhlen Matfors SK
23 Mats Johansson Sundsvalls OK