2018-05-21 Matfors SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Wahlqvist Klubblös
Aina Grön Matfors SK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Elvira Biberg Bergeforsens SK
Iris Grafström Klubblös
Linnea Dufva Sundsvalls OK
Lisen Moberg Tynderö IK
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Moa Lindgren Kungsnäs FC
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Rebecka Röckner Alnö SK
Tuva Ljunglöf Lucksta IF
Vera Blüchert Burberg Klubblös

H7 500 m

Namn Förening
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Casper Frank Alnö SK
Emil Spjuth Lucksta IF
Ivar Grafström Klubblös
Jamie Blomqvist Matfors SK
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Larry Nordvall IF Strategen
Levis Dahg Sidsjö-Böle
Milton Skoglund Lucksta IF
Morris Kammerling Sundsvall Friidrott
Nemo Saarela Tynderö IK
Oscar Sondell Klubblös
Oskar Persson Lucksta IF
Samuel Hagman Hansson Sundsvall Friidrott
Vilgot Lindbäck Ljustorps IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Alva Lundgren Ljustorps IF
Angelina Osmani Sundsvall FF
Ebba Jonsson Klubblös
Ella Cabrajic Lucksta IF
Elly Frank Alnö SK
Elvira Sjölund Alnö SK
Emma Lindahl Klubblös
Emmie Nordin Klubblös
Emmy Moberg Tynderö IK
Filippa Bratteberg Sundsvalls OK
Flora Larsson Sundsvalls OK
Harriet Karlsson Klubblös
Helle Kristiansen Klubblös
Hilma Einberg Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Frank Klubblös
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Nilsson Alnö SK
Julia Nissilä Klubblös
Lilly Berglund Klubblös
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Nordlund Klubblös
Maja Dahlqvist Klubblös
Maja Sondell Klubblös
Majken Sjölund Alnö SK
Mila Nordin Klubblös
Moa Berglund Klubblös
Moa Nordlund Klubblös
Ofelia Sundin Sundsvalls OK
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Penny Joensuu Kovlands IF
Ripa Sahlin Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila Lindström Timrå SOK
Selma Einarsson Lucksta IF
Stina Högberg Alnö SK
Tuva Heldring Rossöns IF

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Klubblös
Algot Repo Klubblös
Alvar Repo Klubblös
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Anton Ruusila Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg Matfors SK
Birger Dalén Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Sjöström Alnö SK
Colin von Beetzen Alnö SK
David Göransson Klubblös
David Hässler Klubblös
Eskil Bilander Klubblös
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Sahlén Sundsvalls OK
Gustav Ruusila Lindström Timrå SOK
Hjalmar Norring Klubblös
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Julian Asp Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Lloyd Davies Lucksta IF
Malte Höglund Matfors SK
Melker Andersson Sundsvalls OK
Mikael Kuzmin Sundsvalls OK
Neo Skoglund Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nike Sundman Klubblös
Nils Gillström Klubblös
Nils Henningsson Lucksta IF
Nils Nordensson Lucksta IF
Olle Lindahl Klubblös
Olle Nordvall Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Oscar Ondrasek Alnö SK
Oscar Sjödin Sundsvalls OK
Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
Rocky Saarela Tynderö IK
Sixten Öhlen Kovlands IF
Theo Joensuu Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tim Thörn Bergeforsens SK
Viggo Öström Nyhlén Klubblös
Viktor Hellsberg Stockviks SF
Vilgot Arnesson Snell Matfors SK
William Wikström Birsta SK
Wilmer Kastemyr Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Meja Holmgren-Grahn Stockviks SF
3 Emma Gärd Stockviks SF
4 Julia Wikander Alnö SK
5 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
6 Smilla Nordin Sundsvall FF
7 Hanna Hässler Stockviks SF
8 Isabelle Hedlund Klubblös
9 Astrid Cardell Alnö SK
10 Lina Säterberg Sundsvalls OK
11 Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
12 Ingrid Öhnander Sundsvall Friidrott
13 carmen Hedman Sundsvall FF
14 Vanja Nilvander Tynderö IK
15 Julie Bonneryd Dahbom Klubblös
16 Lena Högberg Alnö SK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Alexander Dufva Sundsvalls OK
3 Herman Eliasson Sundsvalls OK
4 Ruben Pettersson Sundsvalls OK
5 David Walther Matfors SK
6 Axel Danielsson Sundsvalls OK
7 Oskar Hjeltström Matfors SK
8 Simon Persson Svartvik
9 Jonas Lind Sundsvalls OK
10 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
11 Bill Svensson Matfors SK
12 Milton Högman Klubblös
13 Jacob Birberg Bergeforsens SK
14 Theo Linnér Klubblös
15 Gustav Sjödin Sundsvalls OK

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Widegren Sundsvalls OK
Alice Gillström Klubblös
Amanda Nilsson Alnö SK
Elin Holmström Wersén Sundsvall Friidrott
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Ester Jonzon SUF
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Ida Ericsson Sundsvalls OK
Klara Wårdin Klubblös
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Lykke Kristiansen Klubblös
Maja Ene Sundsvall Friidrott
Meja Forsberg Matfors SK
Meyra Andersson Sundsvall Friidrott
My Wallentin Sundsvall Friidrott
Månia Sundin Sundsvalls OK
Märta Ljundahl Matfors SK
Olivia Asp Klubblös
Ronja Bixo Matfors SK
Rut Söderstedt Klubblös
Selma Nordensson Lucksta IF
Theya Ericsdotter Klubblös
Tilde Bergqvist Lucksta IF
Tilde Calsan Klubblös
Tilde Holmgren-Grahn Stockviks SF
Tyra Söderstedt Sundsvall Friidrott
Tyra Östlin Alnö SK
Vera Norberg Sundsvall Friidrott
Vilma Henriksson Klubblös

H8 1000 m

Namn Förening
Adrian Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Sundsvall Friidrott
André Edrén Klubblös
Arvid Anelandh Sundsvalls OK
Arvid Holm Sundsvalls OK
Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
Elias Jutbo Sundsvalls OK
Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
Filip Matteby Alnö SK
Gustav Stattin Persson Sundsvall Friidrott
Gustav Wessbladh Sundsvall Friidrott
Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
Hugo Kastebo Sundsvalls OK
Hugo Lindström Sundsvalls OK
Kalle Hedin Sundsvalls OK
Lucas Lopez Sundsvall Friidrott
Max Ersson Timrå SOK
Milton Kammerling Sundsvall Friidrott
Morris Danielsson Sundsvalls OK
Oliver Bergkvist Matfors SK
Oliwer Forsgren Bergeforsens SK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Ruben Jensen Sundsvalls OK
Samuel Wedin Klubblös
Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Alnö SK
Theo Nordensson Lucksta IF
Valter Dahlqvist Klubblös
Viktor Gustavsson Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Enola Jonsson Alnö SK
3 Frida Bergqvist Lucksta IF
4 Nilla Grönborg Kovlands IF
5 Wilma Lindström Alnö SK
6 Teresia Ytterbom Kovlands IF
7 Elsa von Essen Sundsvalls OK
8 Sofia Edman Sundsvalls OK
9 Lina Birberg Bergeforsens SK
10 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
11 Nora Uddman Sundsvalls OK
12 Noelia Frank Alnö SK
13 Helly Hellgren Alnö IF
14 Alice Matteby Alnö SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
4 Oliver Andersson Sundsvall FF
5 Johan Höglund Bergeforsens SK
6 Hugo Hässler Stockviks SF
7 Gunnar Franke Sundsvall FF
8 Pontus Westfal Alnö SK
9 Jonatan Walther Matfors SK
10 Ludvig Uppling Sundsvalls Slalomklubb
11 Erik Nordin Lucksta IF
12 Gustav Karlsson Lucksta IF
13 Alex Andersson Sundsvalls OK
14 Egon Nilsson Bergeforsens SK
15 Ludwig Dahg GIF Sundsvall
16 Felix Wessberg Alnö SK
17 Gunnar Dalén Sundsvalls OK
18 Milton Bonneryd Dahbom Klubblös
19 Hugo Wisén Alnö SK
20 Love Eng Bergeforsens SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Alma Hammarström Selånger SOK
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Nellie Andersson Lucksta IF
5 Wera Jerzewski Klubblös
6 Klara Hedin Sundsvalls OK
7 Ida Johansson Sidsjö-Böle
8 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
9 Maja Henningsson Lucksta IF
10 Lovisa Lilja Matfors SK
11 Madeleine Hedlund Klubblös
12 Julia Rubensson Bergeforsens SK
13 Agnes Boström Kovlands IF
14 Telma Einberg Sidsjö-Böle
15 Nea Kristiansen Klubblös
16 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
17 Saga Granath Klubblös
18 Olivia Sondell Klubblös
19 Edith Östlin Klubblös
20 MAJA WIDELL Matfors SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Samuel Nordlund Alnö SK
4 Melker Jacobsson Alnö SK
5 Henning Nordvall Matfors SK
6 Isak Engberg Sundsvalls OK
7 Alex Åkerlund Matfors IF
8 Emil Sahlén Sundsvalls OK
9 Aron Carlsson Sundsvalls OK
10 Martin Lundh Bergeforsens SK
11 Albin Bixo Matfors SK
12 Eskil Yttergård / Lindblom Bergeforsens SK
13 Sigge Skölving Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Ida Bergfors Matfors SK
3 Saga Östling Bergeforsens SK
4 Emma Strand Selånger SOK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen Sundsvalls OK
4 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK
5 Helmer Nordvall Matfors SK
6 Tomas Holmgren Matfors SK
7 Wilmer Rex Sundsvalls OK
8 Mattias Larsson Sundsvalls OK
9 Elias Bengtsson Tynderö IK
10 Nevi Ståhl Sidsjö-Böle
11 Jason Blomqvist Matfors SK
12 Liam Danielsson Sidsjö-Böle
13 Viktor Sundberg Sundsvall FF
14 Wisam Akkaoui Sundsvall FF
15 Alvin Eliasson Sundsvall FF
16 Jonathan Engman Sidsjö-Böle
17 Max Dahlén Sidsjö-Böle
18 Isac Burman Nyberg Sidsjö-Böle
19 Joel Bergqvist Klubblös
20 Linus Andersson Klubblös

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tova Burman Selånger
2 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
3 Signe Feil Sundsvalls OK
4 Julia Jonsson Alnö SK
5 Nellie Sjöberg Kovlands IF
6 Alva Eliasson Sundsvalls OK
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Alfred Johansson Selånger SOK
2 Max Svensson Matfors SK
3 Kasper Larsson Sundsvalls OK
4 Robin Röckner Alnö SK
5 Andrej Kuzmin Sundsvalls OK
6 Felix Nordén Selånger
7 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
8 Oscar Wikander Alnö SK
9 Vilmer Lindgren Alnö SK
10 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
11 Ivar Lake Lucksta IF
12 Oskar Magnusson Klubblös
13 Sixten Skölving Lucksta IF
14 August Lilja Matfors SK
15 Ikaros M Svensson Selånger
16 Didrik Väyrynen Selånger
17 Joel Johansson Selånger

D14 2500 m

Namn Förening
1 Tove Grahn-Birve Alnö SK
2 Ylva Sandström Stockviks SF
3 Sara Henriksson Tynderö IK
4 Alva Bergkvist Matfors SK
5 Elsa Granholm Sundsvalls OK
6 Alva Dahlin Bergeforsens SK
7 Nanna Grönborg Kovlands IF
8 Ebba Andersson Sundsvalls OK
9 Tilde Uppling Sundsvalls Slalomklubb

H14 5000 m

Namn Förening
1 Valter Ljungdahl Matfors SK
2 Lukas Walther Matfors SK
3 Lukas Ejvinsson Matfors SK
4 Victor Lundh Bergeforsens SK
5 Sebastian Lidström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Elsa Palmgren Sundsvall Friidrott
2 Thea Eriksson Bergeforsens SK
3 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Tore Palmgren Sundsvalls OK
2 Anders Dahl Alnö SK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
2 Tove Lundh Bergeforsens SK
3 Isabelle de la Rosée Klubblös

H16 5000 m

Namn Förening
1 Adam Näslund Bergeforsens SK
2 Jonas Lenz Matfors SK
3 Jesper Lidström Tynderö IK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Madeleine Dahlin Kovlands IF
2 Elin Widegren Klubblös
3 Denita Saarela Klubblös
4 Erika Eriksson Stöde IF
5 Erika Sjödin Sundsvalls OK
6 Madeleine Holmgren Stockviks SF
7 Maria Danielsson Klubblös
8 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK
9 Emma Ölander Klubblös
10 Annika Asklund Bergeforsens SK
11 Nina Holgersson Stockviks SF
12 Lena Norberg Klubblös
13 Marie Karlsson Klubblös
14 Clary Rex Sundsvalls OK
15 Sofia Höglund Bergeforsens SK
16 Magdalena Siman Klubblös
17 Irene Keith Klubblös
18 Ronica de la Rosée Klubblös
19 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Andreas Söderstedt Klubblös
2 Martin Eriksson Sundsvalls OK
3 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK
4 Olle Back Klubblös
5 Johan Sandström Lucksta IF
6 Henrik Sahlén Klubblös
7 Anders Nordin Lucksta IF
8 Gustav Frænell Sundsvalls OK
9 Jonas Nordlund Alnö SK
10 Rickard Andersson Lucksta IF
11 Per Westfal Alnö SK
12 Ola Lindström Sundsvalls OK
13 Jim Göransson Klubblös
14 Michael Larsson Sundsvalls OK
15 Thomas Henriksson Tynderö IK
16 Mikael Nilsson Alnö SK
17 Linus Moberg Tynderö IK
18 Ivan Kuzmin Sundsvalls OK
19 Magnus Aråker Alnö IF
20 Morgan Bergkvist Matfors SK
21 Björn Skölving Lucksta IF
22 Jonny Nordin Klubblös
23 Mikael Nyhlen Matfors SK