2018-06-18 Lucksta IF

D7 500 m

Namn Förening
Alice Eriksson IF Strategen
Iris Grafström Klubblös
Mira Huven Lucksta IF
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Rebecka Röckner Alnö SK
Tuva Ljunglöf Lucksta IF
Vera Blüchert Burberg Klubblös
Wilma Eriksson Kovlands IF

H7 500 m

Namn Förening
Ivar Grafström Klubblös
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Joshua Sjödin Klubblös
Larry Nordvall IF Strategen
Linus Höglund Lucksta IF
Lucas Snabb-näs Selånger SOK
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Nemo Saarela Tynderö IK
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Oscar Sondell Klubblös
Oskar Persson Lucksta IF
Ruben Näsman Alnö IF
Teodor Wennman Klubblös
Thor Andersson Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
Alice Forsell Klubblös
Bonnie Eriksson Klubblös
Elise Ålander Klubblös
Ellen Wärme Klubblös
Elvira Sjölund Alnö SK
Emmie Nordin Klubblös
Flora Larsson Sundsvalls OK
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Nilsson Alnö SK
Julia Nissilä Klubblös
Julia Persson Klubblös
Lexie Edström Selånger SOK
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Nordlund Klubblös
Lovis Eriksson Klubblös
Maja Dahlqvist Klubblös
Maja Sondell Klubblös
Mila Nordin Klubblös
Moa Nordlund Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Ripa Sahlin Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila Lindström Timrå SOK
Selma Einarsson Lucksta IF
Tuva Heldring Rossöns IF
Wilma Eriksson IF Strategen

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Styrke Klubblös
Anton Ruusila Lindström Timrå SOK
Casper Sjöström Alnö SK
Colin von Beetzen Alnö SK
David Hässler Klubblös
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Emil Höglund Lucksta IF
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Sundsvalls OK
Filip Sahlén Sundsvalls OK
Gustav Ruusila Lindström Timrå SOK
Harald Eriksson Klubblös
Helmer Styrke Sundsvalls OK
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Julian Asp Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Lloyd Davies Lucksta IF
Malte Karlsson Klubblös
Melker Andersson Sundsvalls OK
Mille Andersson Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Oscar Ondrasek Alnö SK
Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
Rocky Saarela Tynderö IK
Samuel Enström Svartvik
Sigge Einarsson Lucksta IF
Sixten Öhlen Kovlands IF
Tim Thörn Bergeforsens SK
Tyr Lindvall IF Strategen
Viggo Andersson Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Emma Gärd Stockviks SF
2 Smilla Nordin Sundsvall FF
3 Isabelle Hedlund Klubblös
4 Lina Säterberg Sundsvalls OK
5 Agnes Vågberg Sundsvalls OK
6 Julie Bonneryd Dahbom Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Kai Nordin Klubblös
3 Alexander Dufva Sundsvalls OK
4 Herman Eliasson Sundsvalls OK
5 Ruben Pettersson Sundsvalls OK
6 Axel Danielsson Sundsvalls OK
7 Frans Forsberg Sundsvalls OK
8 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
9 Jonas Lind Sundsvalls OK
10 Simon Persson Svartvik
11 Alfred Enström Svartvik
12 Jacob Birberg Bergeforsens SK
13 Erik Olsson Klubblös
14 Theo Linnér Klubblös

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Widegren Sundsvalls OK
Amanda Nilsson Alnö SK
Edith Petersson Sidsjö-Böle
Elin Holmström Wersén Sundsvall Friidrott
Ella Heldring Alnö SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Liv Hedenström Lucksta IF
Maja Ene Sundsvall Friidrott
Ronja Bixo Matfors SK
Rut Söderstedt Klubblös
Selma Nordensson Lucksta IF
Theya Ericsdotter Klubblös
Tilde Carlsson Klubblös
Tyra Söderstedt Sundsvall Friidrott
Tyra Östlin Alnö SK
Vera Sandholm Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
Alfred Ene Sundsvall Friidrott
Arvid Holm Sundsvalls OK
Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
Eldar Styrke Sundsvalls OK
Elias Jutbo Sundsvalls OK
Elton Ålander Klubblös
Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
Filip Matteby Alnö SK
Gustav Stattin Persson Sundsvall Friidrott
Gustav Wessbladh Sundsvall Friidrott
Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
Hugo Kastebo Sundsvalls OK
Hugo Lindström Sundsvalls OK
Max Ersson Timrå SOK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Alnö SK
Valter Dahlqvist Klubblös
Victor Averheim Stockviks SF
Wilmer Forsell Lucksta IF

D11 1500 m

Namn Förening
1 Klara Edström Sundsvalls OK
2 Teresia Ytterbom Kovlands IF
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Enola Jonsson Alnö SK
5 Wilma Lindström Alnö SK
6 Maya Andersson Klubblös
7 Savanna Dalkvist Kovlands IF
8 Sofia Edman Sundsvalls OK
9 Lina Birberg Bergeforsens SK
10 Emma Jakobsson Sundsvalls OK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Ludvig Uppling Sundsvalls Slalomklubb
4 Hugo Hässler Stockviks SF
5 Oliver Andersson Sundsvall FF
6 Love Nordin Sundsvall FF
7 Felix Wessberg Alnö SK
8 Pontus Westfal Alnö SK
9 Gustav Karlsson Lucksta IF
10 Alex Andersson Sundsvalls OK
11 Arvid Näsman Alnö IF
12 Hugo Wisén Alnö SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Nellie Andersson Lucksta IF
2 Ida Johansson Sidsjö-Böle
3 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
4 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
5 Julia Rubensson Bergeforsens SK
6 Lovisa Lilja Matfors SK
7 Hilda Vennström Alnö IF
8 Madeleine Hedlund Klubblös
9 Jolin Strandqvist Alnö SK
10 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
11 Maja Henningsson Lucksta IF
12 Nova Henriksson Klubblös

H10 1500 m

Namn Förening
1 Maximus Stom Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Albin Turesson Sundsvalls OK
4 Arn Haraldsson Sundsvall Hockey
5 Benjamin Thun-Hansson Bergeforsens SK
6 Melker Jacobsson Alnö SK
7 Emil Sahlén Sundsvalls OK
8 Albin Bixo Matfors SK
9 Sigge Skölving Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Ines Lingell Klubblös
2 Saga Östling Bergeforsens SK
3 Maja Jakobsson Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Wilmer Rex Sundsvalls OK
3 Olov Norin Sundsvalls OK
4 Helmer Nordvall Matfors SK
5 Elias Bengtsson Tynderö IK
6 Mattias Larsson Sundsvalls OK
7 Vilgot Westling Sundsvalls OK
8 Edvin Gustin Lucksta IF
9 Linus Andersson Klubblös
10 Joel Bergqvist Klubblös

D12 2500 m

Namn Förening
1 Julia Jonsson Alnö SK
2 Maja Olsson Lucksta IF
3 Alva Eliasson Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Kasper Larsson Sundsvalls OK
2 Andrej Kuzmin Sundsvalls OK
3 Robin Röckner Alnö SK
4 Ivar Lake Lucksta IF
5 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
6 Sixten Skölving Lucksta IF
7 August Lilja Matfors SK
8 Max Svensson Matfors SK
9 Waldemar Sundqvist Sundsvalls OK
10 Joel Nilsson Matfors SK
11 Didrik Väyrynen Selånger

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ylva Sandström Stockviks SF
2 Ebba Andersson Sundsvalls OK
3 Stina Lindholm Sundsvalls OK
4 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
5 Emma Johansson Sundsvalls OK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Sebastian Lidström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Elsa Palmgren Sundsvall Friidrott
2 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening

D16 5000 m

Namn Förening
1 Emelie Englund Bergeforsens SK
2 Julia Nordlander Stockviks SF
3 Anna Klasson Klubblös

H16 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
3 Emil Kristenssen Klubblös
4 Adam Näslund Bergeforsens SK
5 Elias Thun-Hansson Bergeforsens SK
6 Jonas Lenz Matfors SK
7 Jesper Lidström Tynderö IK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Petter Dahl IF Strategen
2 Love Krey IF Strategen
3 Isidor Wiksten Matfors SK
4 Jesper Westfal Klubblös
5 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 victoria Ödling IFK Timrå
2 Caroline Ondrasek Alnö SK
3 Elin Widegren Klubblös
4 Ida Thunberg Sundsvalls OK
5 Jenny Lindblom Nedansjö IK
6 Nina Holgersson Stockviks SF
7 Cristian Bergfors Tynderö IK
8 Maria Danielsson Klubblös
9 Clary Rex Sundsvalls OK
10 Märta Näsman Alnö IF
11 Pia Lindholm Sundsvalls OK
12 Monika Berglund Klubblös
13 Marie Karlsson Klubblös
14 Irene Keith Klubblös
15 Carina Lidström Tynderö IK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Andreas Söderstedt Klubblös
2 Thomas Rex Sundsvalls OK
3 Henrik Sahlén Klubblös
4 Niklas Bergfors Ljustorps IF
5 Johan Sjölund Alnö IF
6 Gustav Frænell Sundsvalls OK
7 Jim Göransson Klubblös
8 Johan Thunberg Sundsvalls OK
9 Jens Öberg Tynderö IK
10 David Persson Klubblös
11 Ola Lindström Sundsvalls OK
12 Fredrik Nordlander Stockviks SF
13 Johan Nykvist Bergeforsens SK
14 Ivan Kuzmin Sundsvalls OK
15 Hans Devall Sundsvalls OK
16 Erik Johansson Stockviks SF
17 Mikael Nilsson Alnö SK
18 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
19 Håkan Stolt Sundsvalls OK
20 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
21 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
22 Rikard Fürst Nolby Alpina
23 Mikael Nyhlen Matfors SK
24 Urban Englund Bergeforsens SK
25 Mats Johansson Sundsvalls OK
26 Göran Westling Klubblös
27 Tony Dalebrand Sundsvalls OK
29 Magnus Forsell Klubblös