2018-09-10 Alnö SK

D7 500 m

Namn Förening
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Ella Forsberg Ljustorps IF
Ines Ledin Kovlands IF
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Moa Lindgren Kungsnäs FC
My Edström Alnö SK
Myra Hugozon Stockviks SF
Rebecka Röckner Alnö SK
Tora Westin Selånger SOK
Tyra Edström Alnö SK
Wilma Eriksson Kovlands IF

H7 500 m

Namn Förening
Arvid Lind Klubblös
Casper Frank Alnö SK
Jacob Heurgren Alnö SK
Joel Långberg Holgersson Stockviks SF
Milton Skoglund Lucksta IF
Nils Stattin Persson Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Agnes Westin Selånger SOK
Alma Lundström Alnö SK
Angelina Osmani Sundsvall FF
Anna Widell Klubblös
Ebba Antonsson Klubblös
Ebba Jonsson Klubblös
Ellen Sandström Alnö SK
Elly Frank Alnö SK
Elvira Sjölund Alnö SK
Emma Sundin Klubblös
Emmie Nordin Klubblös
Filippa Bratteberg Sundsvalls OK
Flora Larsson Sundsvalls OK
Frida Strid Alnö SK
Hilma Einberg Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Frank Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Julia Nilsson Alnö SK
Juni Antonsson Klubblös
Linnea Nordlund Klubblös
Lovisa Gredemyr Selånger SOK
Majken Sjölund Alnö SK
Mila Nordin Klubblös
Moa Ersson Timrå SOK
Moa Nordlund Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Stina Högberg Alnö SK

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Repo Klubblös
Alvar Repo Klubblös
Alve Forsberg Ljustorps IF
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Casper Brink IF Strategen
Casper Sjöström Alnö SK
Charlie Bengtsson Tynderö IK
Colin von Beetzen Alnö SK
David Göransson Klubblös
David Hässler Klubblös
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Erik Sandström Alnö SK
Eskil Bilander Klubblös
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Sundsvalls OK
Folke Hagman Hansson Bergeforsens SK
Gabriel Göransson Klubblös
Gustav Holgersson Klubblös
Helmer Styrke Sundsvalls OK
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Klemens Opel Sundsvalls OK
Lloyd Davies Lucksta IF
Love Rönnqvist Klubblös
Mille Andersson Lucksta IF
Neo Skoglund Lucksta IF
Nils Gillström Klubblös
Nils Nordensson Lucksta IF
Olle Eden Klubblös
Oscar Sjödin Sundsvalls OK
Samuel Enström Svartvik
Tim Thörn Bergeforsens SK
Tor Hellgren Klubblös
Vide Ahlenius Klubblös
Ville Bylund Bergeforsens SK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Meja Holmgren-Grahn Stockviks SF
3 Emma Gärd Stockviks SF
4 Julia Wikander Alnö SK
5 Smilla Nordin Sundsvall FF
6 Hanna Hässler Stockviks SF
7 Isabelle Hedlund Klubblös
8 Lina Säterberg Sundsvalls OK
9 Lena Högberg Alnö SK
10 Alva Westin Klubblös
11 carmen Hedman Sundsvall FF

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Alexander Dufva Sundsvalls OK
3 Axel Danielsson Sundsvalls OK
4 Mille Björklund Alnö SK
5 Gustav Sjödin Sundsvalls OK
6 Tobias Opel Sundsvalls OK
7 Frans Forsberg Sundsvalls OK
8 Simon Persson Svartvik
9 Alfred Enström Svartvik
10 Bill Svensson Matfors SK
11 Tim Strid Alnö SK
12 Erik Olsson Klubblös
13 Theo Linnér Klubblös

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Widegren Sundsvalls OK
Alice Gillström Klubblös
Alva Ahlenius Klubblös
Alvi Lodin Nedansjö IK
Amanda Nilsson Alnö SK
Edith Petersson Sidsjö-Böle
Elin Holmström Wersén Sundsvall Friidrott
Ella Heldring Alnö SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Ida Ericsson Sundsvalls OK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Linnea Jonsson Alnö SK
Lisen Lindgren Alnö SK
Liv Rönnqvist Klubblös
Maja Ene Sundsvall Friidrott
My Wallentin Sundsvall Friidrott
Olivia Asp Klubblös
Rut Söderstedt Klubblös
Tilde Carlsson Klubblös
Tilde Holmgren-Grahn Stockviks SF
Tyra Östlin Alnö SK
Vera Norberg Sundsvall Friidrott
Vera Sandholm Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
Adrian Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Sundsvall Friidrott
Arvid Anelandh Sundsvalls OK
Arvid Holm Sundsvalls OK
Charlie Hammarstedt Alnö IF
Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
Eldar Styrke Sundsvalls OK
Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
Hugo Kastebo Sundsvalls OK
Lucas Lopez Sundsvall Friidrott
Max Ersson Timrå SOK
Oliwer Forsgren Bergeforsens SK
Olle Engström Klubblös
Rasmus Sjöström Alnö SK
Ruben Jensen Sundsvalls OK
Samuel Wedin Klubblös
Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Alnö SK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Enola Jonsson Alnö SK
4 Wilma Lindström Alnö SK
5 Sofia Edman Sundsvalls OK
6 Maya Andersson Klubblös
7 Noelia Frank Alnö SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
2 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
3 Johan Höglund Bergeforsens SK
4 Hugo Hässler Stockviks SF
5 Pontus Westfal Alnö SK
6 Erik Nordin Lucksta IF
7 Vilgot Lundin Alnö SK
8 Alex Andersson Sundsvalls OK
9 Felix Wessberg Alnö SK
10 Linus Opel Sundsvalls OK
11 Milton Bonneryd Dahbom Klubblös
12 Teo Strid Alnö SK
13 Hugo Wisén Alnö SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Alma Hammarström Selånger SOK
2 Molly Sandin Stockviks SF
3 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
4 Nellie Andersson Lucksta IF
5 Ida Johansson Sidsjö-Böle
6 Lova Wikman Alnö SK
7 Madeleine Hedlund Klubblös
8 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
9 Telma Einberg Sidsjö-Böle

H10 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Albin Turesson Sundsvalls OK
4 Willw Engström Klubblös
5 Samuel Nordlund Alnö SK
6 Melker Jacobsson Alnö SK
7 Isak Engberg Sundsvalls OK
8 Henning Nordvall Matfors SK
9 Edvin Heurgren Alnö SK
10 Aron Carlsson Sundsvalls OK
11 Martin Lundh Bergeforsens SK
12 Eskil Yttergård / Lindblom Bergeforsens SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
2 Alva Nilsson Bergeforsens SK
3 Elina Uhlin Alnö IF
4 Irma Burman Alnö SK
5 Isabell Engberg Stockviks SF

H13 2500 m

Namn Förening
1 Simon Nordlander Stockviks SF
2 Elis Liukkonen Sundsvalls OK
3 David Palmgren Bergeforsens SK
4 Elias Bengtsson Tynderö IK
5 Mattias Larsson Sundsvalls OK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Julia Jonsson Alnö SK
2 Nellie Sjöberg Kovlands IF
3 Signe Feil Sundsvalls OK
4 Tindra Andersson Alnö IF
5 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Alfred Johansson Selånger SOK
2 Kasper Larsson Sundsvalls OK
3 Andrej Kuzmin Sundsvalls OK
4 Felix Nordén Selånger
5 Oscar Wikander Alnö SK
6 Max Svensson Matfors SK
7 Vincent Claesson Selånger
8 Edvin Ödlund Alnö IF
9 Vilmer Lindgren Alnö SK
10 Robin Röckner Alnö SK
11 Isak Jeppling Alnö SK
12 Elis Walldén Alnö IF
13 Arvid Svensson Alnö IF
14 Ikaros M Svensson Selånger
15 Samuel Nordsten Alnö IF
16 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
17 Alvin Sandqvist Alnö IF
18 Waldemar Sundqvist Sundsvalls OK
19 August Lilja Matfors SK
20 Melker Håll Lillberg Alnö IF
21 Samuel Björkstig Alnö IF
22 Didrik Väyrynen Selånger
23 David Wallestad Alnö IF
24 Theodor Bryner Alnö IF

D14 2500 m

Namn Förening
1 Tove Grahn-Birve Alnö SK
2 Ylva Sandström Stockviks SF
3 Alice Larsson Sundsvalls OK
4 Ebba Andersson Sundsvalls OK
5 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
6 Emma Johansson Sundsvalls OK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Victor Lundh Bergeforsens SK
3 Sebastian Lidström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Emma Holmgren Bergeforsens SK
2 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Anders Dahl Alnö SK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
2 Adam Näslund Bergeforsens SK
3 Jesper Lidström Tynderö IK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Love Krey IF Strategen
2 Jesper Westfal Klubblös
3 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Caroline Ondrasek Alnö SK
2 Caroline Nilsson Klubblös
3 Maria Danielsson Klubblös
4 Pia Lindholm Sundsvalls OK
5 Belle Lindelöf Klubblös
6 Marie Karlsson Klubblös
7 Pia Sunskvist De-Boi Sundsvalls OK
8 Carina Lidström Tynderö IK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Martin Eriksson Sundsvalls OK
2 Johan Keijser Klubblös
3 Markus Näsman Bergeforsens SK
4 Anders Nordin Lucksta IF
5 Jim Göransson Klubblös
6 Per Westfal Alnö SK
7 Aritz Arburua Alnö SK
8 Hans Wikman Kovlands IF
9 Daniel Engström Klubblös
10 Peder Strid Alnö SK
11 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
12 Mikael Nilsson Alnö SK
13 Jonny Nordin Klubblös
14 Armando Bylander Klubblös
15 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
16 Hans Devall Sundsvalls OK
17 Rikard Fürst Nolby Alpina
18 Daniel Björkstig Alnö IF
19 Anders Nordin Klubblös