2015-05-25 Alnö SK

D7 500 m

Namn Förening
1 Nellie Andersson Lucksta IF
2 Jolin Strandqvist Klubblös
3 Vendela Östlund Tynderö IK
4 Meya Sjölen Klubblös
5 Agnes Andersson Tynderö IK
6 Alicia Larsson Sundsvalls OK
7 Edith Östlin Alnö SK
8 Hanna Sjölen Klubblös
9 Lova Wikman Alnö IF
10 Milla Zell Selånger
11 Tuva Häggström Tynderö IK
12 Julia Rubensson Bergeforsens SK
13 Irma Borgh Klubblös
14 Hilma Strindlund Olsson Selånger
15 Kajsa Höglund Sundsvalls OK
16 Ella Lindfors Klubblös
17 Elsa Eriksson Kovlands IF

H7 500 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Samuel Nordlund Alnö SK
4 Alfred Alex Sundsvalls OK
5 Oscar Grip Sundsvalls OK
6 Charlie Holmlund Alnö SK
7 Joel Bilander Bergeforsens SK
8 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
9 Valter Hagvall Alnö IF
10 Ludvig Persson Sundsvalls OK
11 Assar Edén Ljustorps IF
12 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
13 Karl Hammarström Essviks AIF
14 Martin Lundh Klubblös
15 Aron Carlsson Sundsvalls OK
16 Hjalmar Stenlund-Dahlén Sundsvalls OK
17 Sigurd Skölving Lucksta IF
18 Liam Åström Nedansjö IK

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Tove Van de Wal Alnö SK
2 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
3 Meja Holmgren Grahn Klubblös
4 Julia Wikander Alnö SK
5 Lina Grahn Birve Alnö SK
6 Selma Åberg Lucksta IF
7 Klara Vestin Sundsvalls OK
8 Lina Säterberg Sundsvalls OK
9 Vera Norberg Selånger SOK
10 Lisen Lindgren Alnö SK
11 Linn von Sicard Alnö SK
12 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
13 Freja Jeppling Alnö SK
14 Mejira Björck Alnö IF
15 Meja Forsberg Rossöns IF
16 Emma Gärd Stockviks SF
17 Alma Falksund Alnö IF
18 Linnea Jonsson Alnö SK
19 Nikki Åström Klubblös
20 Tyra Östlin Alnö SK
21 Hanna Eriksson Klubblös
22 Tilde Holmgren Grahn Klubblös
23 Elsa Eklund Bergeforsens SK
24 Emilia Forssén Klubblös
25 Ylvalie Enström Sundsvalls OK
26 Ella Rubensson Bergeforsens SK
27 Alva Björke Sundsvalls OK
28 Lova Lindström Klubblös
29 Astrid Nordin Lucksta IF
30 Selma Nordensson Lucksta IF
31 Liv Edholm Klubblös
32 Wilma Åström Nedansjö IK
33 Wilma Eriksson Kovlands IF
34 Ellie Björnson Klubblös
35 Lisen Moberg Tynderö IK
36 Klara Moberg Klubblös
37 Agnes Grönqvist Stockviks SF
38 Fnny Vikström Sundsvalls OK

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Kai Nordin Allsta
3 Aron Höglund Sundsvalls OK
4 Simon Långberg-Holgersson Klubblös
5 Viktor Magnusson Kovlands IF
6 Mille Björklund Alnö SK
7 Martin Fahlberg Bergeforsens SK
8 Joel Långberg-Holgersson Klubblös
9 Emil Sahlén Klubblös
10 Jonatan Edin Njurunda SK
11 Oskar Persson Lucksta IF
12 Svante Alex Sundsvalls OK
13 Sigge Lindberg Klubblös
14 Charlie Unander Klubblös
15 Carl Jangdal Sundsvalls OK
16 Villis Arnesson Snell Matfors SK
17 Hugo Lindström Alnö SK
18 Oscar Bergfors Ljustorps IF
19 Jacob Birberg Bergeforsens SK
20 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
21 Casper Frank Alnö SK
22 Theo Nordensson Lucksta IF
23 Erik Gård Klubblös
24 Wilmer Flodin Alnö SK
25 Nemo Saarela Klubblös
26 Wille Wikander Klubblös
28 Elton Lindström Klubblös
29 Axel Holmlund Alnö IF
30 Emil Bergfors Ljustorps IF
31 Anton Ruusila Lindström Klubblös
32 Milian Stenskog Alnö IF
33 Arvid Forsberg Rossöns IF
34 Eskil Henriksson Tynderö IK
35 Carl Lindfors Klubblös
36 Calle Moberg Tynderö IK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Linnea Sahlin Alnö IF
2 Nellie Sjöberg Kovlands IF
3 Sofia Zittra Norberg Kovlands IF
4 Maja Höglund Sundsvalls OK
5 Signe Feil Stockviks SF
6 Moa Follin Alnö IF
7 Hanna Löfström Alnö IF
8 Ebba Höglund Sundsvalls OK
9 Emelie Sehlin Alnö IF
10 Tuva Uhlin Sundsvalls OK
11 Tindra Anderssob Alnö IF
12 Vera Harlestedt Alnö IF
13 Astrid Öhrn Bergeforsens SK
14 Natalie Åström Nedansjö IK
15 Emma Bergfors Ljustorps IF
16 Ester Johansson Alnö IF
17 Hanna Norberg Alnö IF
18 Astrid Thor Alnö IF
19 Tyra Tjernström Alnö IF
20 Tina Norberg Alnö IF
21 Julia Dahl Tynderö IK
22 Klara Norrgård Tynderö IK
23 Irma Näslund Alnö IF
24 Molly Stenskog Alnö IF
25 Mollie Gidlund Alnö IF
26 Wilma Karlsson Lithen Alnö IF
27 Lisa Fahlén Alnö IF
28 Tilde Häggström Tynderö IK
29 Julia Jonsson Alnö SK
30 Tuva Eriksson Alnö IF
31 Thealie Unander Alnö IF
32 Elin Lindevall Alnö IF
33 Ellie Hammarström Alnö IF
34 Ella Forssén Klubblös
35 Maja Taflin Alnö IF
36 Lina Blixth Alnö IF
37 Selma Wellén Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Alfred Johansson Selånger SOK
3 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
4 Oscar Wikander Alnö SK
5 Manfred Åberg Lucksta IF
6 Albin Falksund Alnö IF
7 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
8 Edvin Svahn Timrå IK
9 Wilmer Lindgren Alnö SK
10 Arvid Svensson Alnö IF
11 Maximilian Aicher Sundsvalls Slalomklubb
12 Dennis Säterberg Sundsvalls OK
13 Kasper Larsson Sundsvalls OK
14 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
15 Robin Röckner Alnö SK
16 William Nordin Alnö IF
17 Jesper Knuutti Bergeforsens SK
18 Melker Eklund Alnö IF
19 Sixten Skölving Lucksta IF
20 Carl Erngrund Alnö SK
21 William Forslund Stockviks SF
22 Anton Grip Sundsvalls OK
23 Isak Jeppling Alnö SK
24 Isak Nyholm Alnö IF
25 Oscar Hägglund Alnö SK
26 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
27 Noak Solnevik Alnö IF
28 Zac Lind Klubblös
29 Anton Strandqvist Klubblös
30 David Wallestad Alnö IF
31 Theodor Bryner Alnö IF
32 Oskar Fritz Klubblös
33 Dante Björck Alnö IF
34 Samuel Nordsten Alnö IF
35 Jakob Van de Wal Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Julia Dahlin Klubblös
2 Elsa von Essen Sundsvalls OK
3 Astrid Hedin Klubblös
4 Doris Albecker Sundsvalls OK
5 Amanda Rutström Öbacka LK
6 Klara Edström Sundsvalls OK
7 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
8 Olivia Sällvin Klubblös
9 Wilma Lindström Sundsvalls OK
10 Molly Åström Alnö IF
11 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
12 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
13 Lina Birberg Bergeforsens SK
14 Emilia Björnson Klubblös
15 Noelia Frank Alnö SK
16 Jennifer Frödin Njurunda SK
17 Linnea Vestin Sundsvalls OK
18 Stella Gustafsson Klubblös

H8 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Emil Höglund Matfors SK
3 Alex Andersson Sundsvalls OK
4 Kalle Grahn Birve Alnö SK
5 Adrian Söderström Alnö IF
6 Alvin Nordensson Lucksta IF
7 Oliver Andersson Sundsvall FF
8 Gustav Karlsson Lucksta IF
9 Assar Edman Tynderö IK
10 Axel Moberg Sundsvalls Slalomklubb
11 Vilgot Lundin Alnö SK
12 Erik Nordin Lucksta IF
13 Pontus Westfal Alnö SK
14 Axel Norberg Selånger SOK
15 Ivar Granholm Sundsvalls OK
16 Emil Falksund Alnö IF
17 Linus Lindblom Nedansjö IK
18 Linnea Carlsson Nedansjö IK
19 Hugo Björke Sundsvalls OK
20 Valter Hoffman Klubblös

D11 1500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Tuva Lundin Alnö SK
3 Louise Jonsson Alnö SK
4 Sara Henriksson Tynderö IK
5 Elsa Granholm Sundsvalls OK
6 Ylva Sandström Stockviks SF
7 Tea Hedlund Stockviks SF
8 Ebba Andersson Sundsvalls OK
9 Alva Dahlin Kovlands IF
10 Tilde de Wall Alnö IF
11 Emmylou Andersson Alnö IF
12 Vera Jolhed Alnö IF
13 Sandra Sjöö Alnö IF
14 Sara Johansson Selånger SOK
15 Ebba Moberg Sundsvalls Slalomklubb
16 Fanny Andersson Alnö IF
17 Tindra Berntzen Alnö IF
18 Frida Wallin Alnö IF
19 Thea Taflin Alnö IF
20 Elin Åkerlund Alnö IF
21 Amanda Andersson Tynderö IK
22 Matilde Gidlund Alnö IF
23 Tilda Eklund Alnö IF
24 Ameline Hesselius Alnö IF

H11 1500 m

Namn Förening
1 Olle Melin Timrå IK
2 Edvin Lake Lucksta IF
3 Albin Lindström IF Strategen
4 Arvid Sandström Lucksta IF
5 Jonatan Sundin Lucksta IF
6 Marcus Mårtensson Lucksta IF
7 William Mårtensson Lucksta IF
8 Kevin Edlund Tynderö IK
9 Emil Lenströmer Sundsvalls OK
10 Victor Lundh Klubblös
11 Alvin Carlsson Sundsvalls OK
12 Nils Jangdal Sundsvalls OK
13 Sebastian Lidström Tynderö IK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Wilma Larsson Stockviks SF
2 Lovisa Duvfa Sundsvalls OK
3 Ida Bergfors VK Uvarna
4 Julia Byvall Stöde IF
5 Alva Nilsson Bergeforsens SK
6 Emma Rutström Öbacka LK
7 Filippa Rasteby Klubblös
8 Moa Flodin Alnö SK
9 Irma Burman Alnö SK
10 Vilma Cederqvist Klubblös
11 Wilma Björklund Alnö SK
12 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
13 Julia Dahlén Alnö IF
14 Ebba Karlsson Sundsvalls OK
15 Elin Frödin Njurunda SK
16 Sigrid Hammarström Njurunda SK
17 Aya Nasser Mohammed Alnö IF
18 Tilde Byrinder Alnö IF
19 Matilda Ekvall Njurunda SK
20 Julia Wiklander Njurunda SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen IF Strategen
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 Mattias Olsson-Larsson Matfors SK
6 Tomas Holmgren Matfors SK
7 David Palmgren Bergeforsens SK
8 Helmer Nordvall Matfors SK
9 Alfred Fannkvist Njurunda SK
10 Hampus Bergkvist Matfors SK
11 Liam Johnson Matfors SK
12 Emil Zittra Norberg Kovlands IF
13 Johan Karlsson Lucksta IF
14 Jonathan Byvall Stöde IF
15 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
16 Linus Andersson Sundsvalls OK
17 Alexander Byström Bergeforsens SK
18 William Häggström Engström Sundsvalls OK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Julia Nordlander Stockviks SF
3 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
4 Emma Rasteby Sundsvalls DFF
5 Tove Lundh Sundsvalls DFF
6 Stina Mårtensdotter Sundsvalls DFF

H13 2500 m

Namn Förening
1 William Palmgren Timrå IK
2 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
3 Jonne Liukkonen IF Strategen
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
5 Melwin Lindwe Timrå IK
6 Jesper Lidström Tynderö IK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Wilma Sundin Alnö IF
2 Lina Lundgren IF Strategen
3 Astrid Rex Sundsvalls OK
4 Hanna Sahlin Alnö IF
5 Alva Sundlöf Sundsvalls OK
6 Amanda Pallin Alnö SK
7 Emma Aicher Sundsvalls Slalomklubb
8 Signe Fannkvist Njurunda SK
9 Irmelie Enström Sundsvalls OK
10 Linnea Andersson Lucksta IF
11 Trude Burman Alnö SK
12 Elin Andersson Lucksta IF
13 Cassandra Annergren Klubblös
14 Thea Hjalmarsson Alnö IF
15 Elsa Hallén Njurunda SK
16 Emma Öberg Alnö IF
17 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
18 Frida Backlund Alnö IF
19 Ebba Bengtsson Tynderö IK
20 Olivia Löfgren Alnö SK
21 Ida Merlkerhed Alnö IF
22 Kerstin Andersson Alnö IF
23 Tove Sjöström Alnö IF
24 Emme Ejresund Alnö IF
25 Hilda Nordvall Matfors SK
26 Frida Hamrin Alnö SK
27 Ella Krantz Alnö IF
28 Tilde Mathiasson Alnö IF
29 Saga Skövling Lucksta IF
30 Ida Öhrström Lucksta IF
31 Wima Lindström Klubblös
32 Meja Fröberg Alnö IF
33 Sara Noteby Alnö IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK
2 Arve Lignell Lucksta IF
3 Arvid Lindberg Klubblös
4 Lucas Kongsholm Sundsvalls Cyklisterna
5 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
6 Nils Norberg Lucksta IF
7 Anders Dahl Alnö SK
8 Filip Gunnarsson SUF

D14 2500 m

Namn Förening
1 Nora Lignell Lucksta IF
2 Jenny Edin Stöde IF
3 Lovisa Engholm Stöde IF
4 Odelia Östlund Tynderö IK
5 Hanna Dahlin Timrå IK
6 Lisa Dahlin Timrå IK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Georg Ersson IF Strategen
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Knut Vikström Bergeforsens SK
4 Jesper Westfal Klubblös
5 Linus Westfal Klubblös
6 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Frida Vikström Sundsvalls OK
2 Alice Hellström Stockviks SF

H15 5000 m

Namn Förening
1 Nils Lundgren Stockviks SF
2 Petter Dahl Alnö SK
3 Albin Sjölen Stockviks SF

D16 5000 m

Namn Förening
1 Alina Bruksås-Nybjörk Alnö IF

H16 5000 m

Namn Förening
1 Gustav Frænell Sundsvalls OK
2 Jesper Granberg Klubblös

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Jessica Ericsson Stockviks SF
2 Jenny Rutström Öbacka LK
3 Madde Dahlin Kovlands IF
4 Susanne Liukkonen IF Strategen
5 Jennie Nordvall Matfors SK
6 Ida Höglund Öbacka LK
7 Jill Nordin Lucksta IF
8 Caroline Nilsson Klubblös
9 Maria Lignell Lucksta IF
10 Angelica Saar Ljustorps IF
11 Lina Rickegård Klubblös
12 Katarina Thor Klubblös
13 Pernilla Grahn Alnö SK
14 Annika Wallin Öbacka LK
15 Annika Asklund Bergeforsens SK
16 Anna Dahlén Persson Rossöns IF
17 Eva Magnusson Matfors SK
18 Johanna Snell Matfors SK
19 Clary Rex Sundsvalls OK
20 Sofie Holmström Klubblös
21 Sofia Forell Klubblös
22 Katharina Sandström Stockviks SF
23 Kristina Carlsson Sundsvalls OK
24 Hanna Unander Klubblös
25 Irene Keith Bergeforsens SK
26 Alexandra Sällvin Klubblös
27 Kristina Nordlander Stockviks SF
28 Lisa Sjödin Klubblös
29 Cristin Bergfors Tynderö IK
30 Eva Pettersson Klubblös
31 Åsa Eriksson Ljustorps IF
32 Pernilla Sjölen Stockviks SF
33 Anna Widman Sundsvalls OK
34 Carina Lidström Tynderö IK
35 Ann Danielsson Klubblös
36 Rebecka Robertsson Klubblös
37 Hind Toufga Lucksta IF
38 Anne-Louise Ulander Klubblös

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Thomas Rex Sundsvalls OK
2 Lars Ericsson Stockviks SF
3 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
4 Johan Sandström Lucksta IF
5 Tobias Långberg Klubblös
6 Anders Nordin Lucksta IF
7 David Persson Lucksta IF
8 Sam Frank Alnö SK
9 Michael Larsson Sundsvalls OK
10 Henrik Andersson Lucksta IF
11 Nicklas Bergfors Ljustorps IF
12 Johan Gård Klubblös
13 Göran Wennerholm Alnö IF
14 Fredrik Albecker Sundsvalls OK
15 Henrik Sahlén Klubblös
16 Stefan Edin IF Strategen
17 Roger Palmgren Sundsvalls OK
18 Magnus Skoog Stockviks SF
19 Håkan Swang SK Raggarfjärt
20 Ola Lindström Klubblös
21 Thomas Henriksson Tynderö IK
22 Michel Messing Klubblös
23 Fredrik Rasteby Sidsjö-Böle
24 Christer Sundkvist Sundsvalls OK
25 Armando Bylander Klubblös
26 Hans Devall Lucksta IF
27 Fredrik Lundh Klubblös
28 Karl Åberg Lucksta IF
29 Lars Kongsholm Alnö Race Team
30 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
31 Mats Olsson Klubblös
32 Ulrik Frödin Sundsvalls OK
33 Magnus Edin Njurunda SK
34 Benkt Lie Friskis och Svettis
35 Christer Abrahamsson Kovlands IF
36 Ante Carlsson IF Strategen
37 Linus Moberg Tynderö IK
38 David Wikström Klubblös
39 Johan Karlsson Klubblös
40 Gunnar Israelsson Friskis och Svettis
41 Tony Dalebrand Hammarby IF
42 Peter Cederqvist Sundsvalls OK
43 Jan Nordin Klubblös
44 Stefan Dahlén Alnö IF
45 Patrik Wellén Klubblös
46 Roger Öjdal Friskis och Svettis
47 Jonas Nordlund Alnö SK
48 Tomas Östlund Tynderö IK
49 Thomas Granberg Klubblös