2018-09-03 Stockviks SF

D7 500 m

Namn Förening
Aina Grön Matfors SK
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Ellie Björnsson Sundsvalls DFF
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Linnea Dufva Sundsvalls OK
Lisen Moberg Tynderö IK
Maja Lindgren Kungsnäs FC
Moa Lindgren Kungsnäs FC
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Rebecka Röckner Alnö SK
Tora Westin Selånger SOK

H7 500 m

Namn Förening
Arvid Lind Klubblös
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Casper Frank Alnö SK
Harry Nilvander Tynderö IK
Jacob Heurgren Alnö SK
Joshua Sjödin Klubblös
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Nemo Saarela Tynderö IK
Nils Stattin Persson Klubblös
Samuel Hagman Hansson Bergeforsens SK
Samuel Söderqvist Klubblös
Thor Andersson Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Grönqvist Stockviks SF
Agnes Thid Klubblös
Angelina Osmani Sundsvall FF
Anna Widell Klubblös
Ebba Jonsson Klubblös
Elly Frank Alnö SK
Elvira Sjölund Alnö SK
Emmie Nordin Klubblös
Emmy Moberg Tynderö IK
Filippa Bratteberg Sundsvalls OK
Frida Karlberg Klubblös
Hilma Einberg Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Julia Nilsson Alnö SK
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Nordlund Klubblös
Lovisa Gredemyr Selånger SOK
Maja Dahlqvist Klubblös
Maja Sondell Klubblös
Majken Sjölund Alnö SK
Mila Nordin Klubblös
Moa Nordlund Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Penny Joensuu Kovlands IF
Ripa Sahlin Svanebo Birsta SK
Signe Grönqvist Stockviks SF
Tuva Heldring Rossöns IF

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Repo Klubblös
Alvar Repo Klubblös
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Birk Lööf Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Brink IF Strategen
Casper Sjöström Alnö SK
Charlie Bengtsson Tynderö IK
Colin von Beetzen Alnö SK
David Göransson Klubblös
David Hässler Klubblös
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Emil Höglund Lucksta IF
Emill Devall Sundsvalls OK
Eskil Bilander Klubblös
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Forsberg Sundsvalls OK
Filip Sahlén Sundsvalls OK
Folke Hagman Hansson Bergeforsens SK
Gabriel Göransson Klubblös
Gustav Holgersson Klubblös
Helmer Styrke Sundsvalls OK
Herman Thunberg Sundsvalls OK
Ingemar Fürst Nolby Alpina
Klemens Opel Sundsvalls OK
Lloyd Davies Lucksta IF
Malte Holgersson Klubblös
Malte Karlsson Klubblös
Mateus Olofsson Klubblös
Mikael Kuzmin Sundsvalls OK
Mille Andersson Lucksta IF
Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
Nils Gillström Klubblös
Nils Nordensson Lucksta IF
Olle Eden Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Oscar Sjödin Sundsvalls OK
Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
Otto Widell Klubblös
Rocky Saarela Tynderö IK
Sam Karlberg Klubblös
Samuel Enström Svartvik
Sixten Öhlen Kovlands IF
Theo Joensuu Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tim Thörn Bergeforsens SK
Tyr Lindvall IF Strategen
Viggo Andersson Klubblös
Ville Bylund Bergeforsens SK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Meja Holmgren-Grahn Stockviks SF
3 Emma Gärd Stockviks SF
4 Smilla Nordin Sundsvall FF
5 Julia Wikander Alnö SK
6 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
7 Julia Claesson Selånger
8 Lina Säterberg Sundsvalls OK
9 Isabelle Hedlund Klubblös
10 Hanna Hässler Stockviks SF
11 Elsa Magnusson Sundsvall Friidrott
12 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
13 Ingrid Öhnander Sundsvall Friidrott
14 carmen Hedman Sundsvall FF

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Alexander Dufva Sundsvalls OK
3 Mille Björklund Alnö SK
4 Herman Eliasson Sundsvalls OK
5 Ruben Pettersson Sundsvalls OK
6 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
7 Axel Danielsson Sundsvalls OK
8 Simon Persson Svartvik
9 Tobias Opel Sundsvalls OK
10 Alfred Enström Svartvik
11 Frans Forsberg Sundsvalls OK
12 Gustav Sjödin Sundsvalls OK
13 Theo Linnér Klubblös
14 Erik Olsson Klubblös
15 Bill Svensson Matfors SK
16 Mila Granholm Klubblös

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Widegren Sundsvalls OK
Alice Gillström Klubblös
Alva Ahlenius Klubblös
Alva Hedin Nolby Alpina
Amanda Nilsson Alnö SK
Edith Petersson Sidsjö-Böle
Elin Holmström Wersén Sundsvall Friidrott
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Ida Ericsson Sundsvalls OK
Li Lundberg Klubblös
Li Persson Svartvik
Lisen Lindgren Alnö SK
Maja Ene Sundsvall Friidrott
My Wallentin Sundsvall Friidrott
Olivia Asp Klubblös
Rut Säfström Sundsvall Friidrott
Tilde Bergqvist Lucksta IF
Tilde Carlsson Klubblös
Tilde Holmgren-Grahn Stockviks SF
Tyra Östlin Alnö SK
Vera Norberg Sundsvall Friidrott

H8 1000 m

Namn Förening
Adrian Cabrajic Klubblös
Alfred Ene Sundsvall Friidrott
André Edrén Klubblös
Arvid Anelandh Sundsvalls OK
Arvid Holm Sundsvalls OK
Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
Eldar Styrke Sundsvalls OK
Elias Jutbo Sundsvalls OK
Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
Gustav Stattin Persson Sundsvall Friidrott
Gustav Wessbladh Sundsvall Friidrott
Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
Hugo Kastebo Sundsvalls OK
Lucas Lopez Sundsvall Friidrott
Morris Danielsson Sundsvalls OK
Oscar Carlén Tynderö IK
Ruben Jensen Sundsvalls OK
Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Alnö SK
Victor Averheim Stockviks SF

D11 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Enola Jonsson Alnö SK
3 Frida Bergqvist Lucksta IF
4 Teresia Ytterbom Kovlands IF
5 Wilma Lindström Alnö SK
6 Sofia Edman Sundsvalls OK
7 Noelia Frank Alnö SK
8 Emilia Björnsson Sundsvalls DFF
9 Nora Uddman Sundsvalls OK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
3 Hugo Hässler Stockviks SF
4 Vilgot Lundin Alnö SK
5 Johan Höglund Bergeforsens SK
6 Pontus Westfal Alnö SK
7 Oliver Andersson Sundsvall FF
8 Alex Andersson Sundsvalls OK
9 Erik Nordin Lucksta IF
10 Linus Opel Sundsvalls OK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Alma Hammarström Selånger SOK
2 Molly Sandin Stockviks SF
3 Ida Johansson Sidsjö-Böle
4 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
5 Nellie Andersson Lucksta IF
6 Tilda Sundqvist Sidsjö-Böle
7 Agnes Boström Kovlands IF
8 Madeleine Hedlund Klubblös
9 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
10 Julia Rubensson Bergeforsens SK
11 Telma Einberg Sidsjö-Böle
12 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
13 Jennifer Carlén Tynderö IK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Benjamin Thun-Hansson Bergeforsens SK
4 Isak Engberg Sundsvalls OK
5 Leon Romö Klubblös
6 Emil Sahlén Sundsvalls OK
7 Martin Lundh Bergeforsens SK
8 Alfred Devall Sundsvalls OK
9 Edvin Heurgren Alnö SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Ida Bergfors Matfors SK
2 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
3 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
4 Isabell Engberg Stockviks SF
5 Meia Berglund Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen Sundsvalls OK
4 Olov Norin Sundsvalls OK
5 Mattias Larsson Sundsvalls OK
6 Linus Andersson Klubblös
7 Joel Bergqvist Klubblös

D12 2500 m

Namn Förening
1 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
2 Maja Olsson Lucksta IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Andrej Kuzmin Sundsvalls OK
2 Max Svensson Matfors SK
3 Vincent Claesson Selånger
4 Oscar Wikander Alnö SK
5 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
6 Isak Jeppling Alnö SK
7 August Lilja Matfors SK
8 Ikaros M Svensson Selånger
9 Robin Modin Sundsvalls OK
10 Waldemar Sundqvist Sundsvalls OK
11 Didrik Väyrynen Selånger

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ylva Sandström Stockviks SF
2 Alice Larsson Sundsvalls OK
3 Ebba Andersson Sundsvalls OK
4 Ebba Lindholm Sundsvalls OK
5 Stina Lindholm Sundsvalls OK
6 Emma Johansson Sundsvalls OK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Sebastian Lidström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Emma Holmgren Bergeforsens SK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Oskar Vikström Sundsvalls OK
2 Arve Lignell Lucksta IF

D16 5000 m

Namn Förening
1 Isabelle de la Rosée Klubblös

H16 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Adam Näslund Bergeforsens SK
3 Elias Thun-Hansson Bergeforsens SK

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Albin Sjölén Stockviks SF
2 Joel Jänes Stockviks SF
3 Jesper Westfal Klubblös

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Caroline Ondrasek Alnö SK
2 Denita Saarela Klubblös
3 Caroline Nilsson Klubblös
4 Maria Danielsson Klubblös
5 Pia Lindholm Sundsvalls OK
6 Madeleine Holmgren Stockviks SF
7 Caroline Ögren Bergeforsens SK
8 Marie Karlsson Klubblös
9 Pia Sunskvist De-Boi Sundsvalls OK
10 Carina Lidström Tynderö IK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Martin Eriksson Sundsvalls OK
2 Henrik Arvola Klubblös
3 Tomas Karlberg Sundsvalls Cyklisterna
4 Anders Nordin Lucksta IF
5 Johan Sjölund Alnö IF
6 Jim Göransson Klubblös
7 Per Westfal Alnö SK
8 Ivan Kuzmin Sundsvalls OK
9 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
10 Jörgen Bergström IF Strategen
11 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
12 Hans Devall Sundsvalls OK
13 Johan Nykvist Bergeforsens SK
14 Armando Bylander Klubblös
15 Mikael Nilsson Alnö SK