2016-09-05 Lucksta IF

D7 500 m

Namn Förening
1 Julia Wikander Alnö SK
2 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
3 Meja Holmgren-Grahn Klubblös
4 Agnes Vågberg Sundsvalls OK
5 Smilla Nordin Klubblös
6 Cajsa Norling Lucksta IF
7 Emma Gärd Stockviks SF
8 Agnes Feil Sundsvalls OK
9 Selma Åberg Lucksta IF
10 Inez Olsson Sundsvalls OK
11 Lina Säterberg Sundsvalls OK
12 Elsa Lake Lucksta IF
13 Nova Frisk Sjölander Lucksta IF
14 Hanna Bixo Matfors SK
15 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
16 Elsa Eriksson Stöde IF
17 Isabelle Hedlund Klubblös
18 Felicia Ljung Selånger SOK
19 Hanna Hässler Stockviks SF
20 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
21 Elin Stengard Matfors SK

H7 500 m

Namn Förening
1 Kai Nordin Klubblös
2 Colin Abrahamsson Kovlands IF
3 Gustav Von Essen Essviks AIF
4 William Kårvall Njurunda SK
5 Felix Daglin Kovlands IF
6 Herman Eliasson Sundsvalls OK
7 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
8 Tobian Opel Sundsvalls OK
9 Wille Wilhelm Lucksta IF
10 Karl Oskar Havbring Lucksta IF
11 Filip Hyvönen Lucksta IF
12 Frans Forsberg Klubblös

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Lina Grahn Birve Alnö SK
3 Freja Jacobsson Alnö SK
4 Matilde Lagerqvist Klubblös
5 Linnea Jonsson Alnö SK
6 Freja Jeppling Alnö SK
7 Ella Heldring Alnö IF
8 Tilde Holmgren-Grahn Klubblös
9 Bella Jansson Ankarsvik BK
10 Rebecka Röckner Alnö SK
11 Hilma Näsman Bergeforsens SK
12 Elsa Eklund Bergeforsens SK
13 Ronja Bixo Matfors SK
14 Ruth Hoffman Alnö SK
15 Selma Nordensson Lucksta IF
16 Agnes Dahlin Kovlands IF
17 Meja Forsberg Rossöns IF
18 Märta Boström Klubblös
19 Annie Qvist Stockviks SF
20 Wilma Eriksson Kovlands IF
21 Tilde Bergqvist Lucksta IF
22 Harriet Karlsson Klubblös
24 Lisen Moberg Tynderö IK
25 Myra Hugozon Stockviks SF
26 Selma Einarsson Lucksta IF
27 Märta Svensson Lucksta IF
28 Maya Östling Kovlands IF
29 Fanny Vikström Sundsvalls OK
30 Ellie Björnson Klubblös
31 Olivia Hed Sidsjö-Böle
32 Imilia Näsman Bergeforsens SK
33 Astrid Nordin Lucksta IF
34 Linn Olsson Lucksta IF
35 Ida Frank Klubblös
36 Emma Edström Lucksta IF
37 Sara Hådén Lucksta IF
38 Tuva Heldring Alnö SK
39 Agnes Thid Klubblös
40 Lo Hedlund Klubblös
41 Ida Carlsson Klubblös
42 Frida Karlberg Klubblös
43 Ellen Sandström Klubblös
44 Maja Sondell Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Martin Fahlberg Tynderö IK
2 Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
3 Theo Nordensson Lucksta IF
4 Hugo Sundström Alnö IF
5 Rasmus Sjöström Klubblös
6 Oliver Bergkvist Matfors SK
7 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
8 Milton Skoglund Lucksta IF
9 Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
10 Milton Sjöberg Kovlands IF
11 Edvin Magnusson Klubblös
12 Samuel Wedin Bergeforsens SK
13 Villis Arnesson-Snell Matfors SK
14 Erik Stengard Matfors SK
15 Uno Påhlsson Lucksta IF
16 Thor Andersson Glasberg Klubblös
17 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
18 Edvin Mattsson Lucksta IF
19 Oscar Carlén Tynderö IK
20 Oscar Sondell Klubblös
21 Axel Holmlund Alnö SK
22 Kalle Hedin Sundsvalls OK
23 Calle Moberg Tynderö IK
24 Ingemar Fürst Nolby Alpina
25 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
26 Noel Storm Lucksta IF
27 Ian Djursvik Klubblös
28 Neo Skoglund Lucksta IF
29 Vide Nordmark Bergeforsens SK
30 Petter Karlsson Selånger
31 Samuel Söderqvist Klubblös
32 Lucas Hyvönen Lucksta IF
33 Viggo Andersson Glasberg Klubblös
34 Mille Andersson Lucksta IF
35 Arvid Forsberg Rossöns IF
36 Olle Lindahl Klubblös
37 Eskil Henriksson Tynderö IK
38 Fred Paulsson Lucksta IF
39 Filip Forsberg Klubblös
40 Filip Sahlén Klubblös
41 Jayson Edström Österro IK
42 Albin Frödin Sundsvalls OK
43 Sixten Öhlen Kovlands IF
44 Erik Sandström Klubblös
45 Olof Torgersson Lucksta IF
46 Nils Torgersson Lucksta IF
47 Klemens Opel Klubblös
48 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
3 Enola Jonsson Alnö SK
4 Teresia Ytterbom Kovlands IF
5 Frida Bergqvist Lucksta IF
6 Nilla Grönborg Kovlands IF
7 Sofie Hallin Lucksta IF
8 Tuva Uhlin Sundsvalls OK
9 Elsa von Essen Sundsvalls OK
10 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
11 Sofia Edman Sundsvalls DFF
12 Filippa Andersson Lucksta IF
13 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
14 Ella Forssen Tynderö IK
15 Emilia Björnson Klubblös
16 Kornelia Sundeborg Lucksta IF
17 Vera Edholm Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kalle Grahn Birve Alnö SK
2 Albin Fahlberg Kovlands IF
3 Hugo Hässler Stockviks SF
4 Alex Andersson Sundsvalls OK
5 Erik Nordin Lucksta IF
6 Gustav Karlsson Lucksta IF
7 Alvin Nordensson Lucksta IF
8 Pontus Westfal Alnö SK
9 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
10 Love Eng Klubblös
11 Linus Opel Sundsvalls OK
12 Valter Hoffman Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
3 Emma Magnusson Klubblös
4 Nellie Andersson Lucksta IF
5 Agnes Bostreöm Kovlands IF
6 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
7 Emelie Svensson Sundsvalls OK
8 Vera Qvist Stockviks SF
9 Alicia Larsson Sundsvalls OK
10 Lovisa Lilja Matfors SK
11 Nelly Fürst Klubblös
12 Elsa Svensson Lucksta IF
13 Kerstin Mattsson Lucksta IF
14 Jennifer Carlén Tynderö IK
15 Stina Lagerqvist Klubblös
16 Olivia Sondell Klubblös
17 Idamaria Hugozon Stockviks SF
18 Elsa Eriksson Kovlands IF
19 Nova Östling Kovlands IF
20 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Maximus Stom Lucksta IF
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Noel Jansson Ankarsvik BK
6 Melker Jacobsson Alnö SK
7 Ossian Hed Sidsjö-Böle
8 Felix Sundström Lucksta IF
9 Isak Engberg Stockviks SF
10 Aron Carlsson Sundsvalls OK
11 Martin Lundh Bergeforsens SK
12 Albin Bixo Matfors SK
13 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
14 Simon Wallin IFK Timrå
15 Emil Kallberg Sundsvalls OK
16 Sigge Skölving Lucksta IF
17 Emil Sahlén Klubblös

D11 1500 m

Namn Förening
1 Alva Nilsson Bergeforsens SK
2 Wilma Larsson Stockviks SF
3 Saga Östling Kovlands IF
4 Ida Bergfors Matfors SK
5 Wilma Björklund Alnö SK
6 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
7 Matilda Ekwall Njurunda SK
8 Elin Frödin Njurunda SK
9 Felicia Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Hampus Bergkvist Matfors SK
3 Mattias Larsson Sundsvalls OK
4 David Palmgren Bergeforsens SK
5 Jonathan Byvall Matfors SK
6 Vidar Kreij IF Strategen
7 Hugo Jonsson Lucksta IF
8 Johan Karlsson Lucksta IF
9 Axel Gustin Lucksta IF
10 Oliver Ekwall Njurunda SK
11 Elias Knabäck Stöde IF

D10 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Nellie Sjöberg Kovlands IF
3 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
4 Signe Feil Sundsvalls OK
5 Julia Jonsson Alnö SK
6 Signe Havbring Lucksta IF
7 Maja Olsson Lucksta IF
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK
9 Ella Ytterström Sundsvalls OK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
3 Robin Röckner Alnö SK
4 Kasper Larsson Sundsvalls OK
5 Alfred Johansson Selånger SOK
6 Albin Eriksson Klubblös
7 Ivar Lake Lucksta IF
8 William Nordin Sundsvalls Slalomklubb
9 Isak Jeppling Alnö SK
10 Sixten Skölving Lucksta IF
11 Carl Erngrund Alnö SK
12 August Lilja Matfors SK
13 Elliot Malker Sundsvalls Slalomklubb
14 Mathias Wallin IFK Timrå
15 William Hyvönen Lucksta IF
16 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
17 Anton Norling Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Emma Aicker Sundsvalls Slalomklubb
3 Lina Lundgren IF Strategen
4 Ebba Bengtsson Tynderö IK
5 Astrid Rex Sundsvalls OK
6 Signe Fannkvist Stockviks SF
7 Emilia Kårvall Mill Klubblös
8 Elin Andersson Lucksta IF
9 Maja Andersson Lucksta IF
10 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Viksröm Sundsvalls OK
2 Tore Palmgren Sundsvalls OK
3 Nils Norberg Lucksta IF
4 Anders Dahl Alnö SK
5 Oscar Pettersson Lucksta IF

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Sara Henriksson Tynderö IK
3 Ebba Andersson Sundsvalls OK
4 Ylva Sandström Stockviks SF
5 Nanna Grönborg Kovlands IF
6 Emma Johansson Sundsvalls OK
7 Bella Broberg Klubblös
8 Marielle Norberg Tynderö IK
9 Amanda Andersson Tynderö IK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Albin Lindström IF Strategen
3 Valter Ljungdahl Matfors SK
4 Arvid Sandström Matfors IF
5 Filip Malker Sundsvalls Slalomklubb
6 Neo Roberts Matfors IF
7 Victor Lundh Bergeforsens SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Emma Rasteby Klubblös
3 Julia Nordlander Stockviks SF
4 Moa Larsson Stöde IF
5 Tove Lundh Bergeforsens SK
6 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
7 Adina Kjeij IF Strategen

H14 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen IF Strategen
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Jenny Edin Matfors SK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Georg Ersson IF Strategen
2 Love Kreij IF Strategen
3 Viktor Lindahl Klubblös
4 Adrian Carlsson Sundsvalls OK

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Jens Selan Stockviks SF

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Susanne Liukkonen IF Strategen
2 Linda Karlsson Sundsvalls OK
3 Christina Carlsson Ljustorps IF
4 Madeleine Holmgren Klubblös
5 Pernilla Grahn Alnö SK
6 Maggan Larsson Stöde IF
7 Cristin Bergfors Tynderö IK
8 Clary Rex Sundsvalls OK
9 Anna Edholm Klubblös
10 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
11 Kajsa Hedin Sundsvalls OK
12 Pernilla Lind Stockviks SF
13 Lollo Rohdén Sundsvalls OK
14 Sofie Holmström Tynderö IK
15 Jennie Johansson VK Uvarna
16 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Henrik Moberg Sundsvalls Slalomklubb
2 Markus Frödin Sundsvalls OK
3 Jonas Olevik Klubblös
4 Niclas Bergfors Ljustorps IF
5 Martin Lundgren Stockviks SF
6 Johan Gärd Stockviks SF
7 Per Westfal Klubblös
8 Thobias Björklund Alnö SK
9 Jonas Hed Klubblös
10 Henning Karlsson Klubblös
11 Fredrik Rasteby Klubblös
12 Rickard Andersson Lucksta IF
13 Erik Sjöblom Sundsvalls OK
14 Olov Vikström Sundsvalls OK
15 Daniel Carlsson Klubblös
16 Glenn Edström Österro IK
17 Jörgen Bergström IF Strategen
18 Thomas Henriksson Tynderö IK
19 Hans Dewall Lucksta IF
20 Linus Moberg Tynderö IK
21 Ulrik Fröding Njurunda SK
22 Johan Sondell Klubblös
23 Fredrik Lundh Bergeforsens SK
24 Morgan Bergkvist Matfors SK
25 Armando Bylander Bergeforsens SK
26 Niklas Forsberg IF Strategen
27 Erik Jakobsson Sundsvalls OK
28 Magnus Forsberg Klubblös
29 Dan Nilsson Klubblös
30 David Rundén Tynderö IK
31 Rikard Fürst Nolby Alpina
32 Ante Carlsson IF Strategen
33 Lars Norling Lucksta IF