2017-05-22 Matfors SK

D7 500 m

Namn Förening
Agnes Thid Klubblös
Alice Gillström Klubblös
Alva Hedin Klubblös
Amy Råbom Matfors SK
Elise Carlsson Klubblös
Ella Heldring Alnö SK
Ella Rubensson Bergeforsens SK
Elsa Eklund Bergeforsens SK
Freja Jacobsson Alnö SK
Freja Jeppling Alnö SK
Greta Aspholm Klubblös
Hilma Näsman Bergeforsens SK
Karin Liljekvist Matfors SK
Klara Wårlin Bergeforsens SK
Li Persson Svartvik
Lina Grahn-Birve Alnö SK
Maja Ene Alnö SK
Meja Holmgren Grahn Sundsvalls OK
Mira Sandin Jaktfalken
Ronja Bixo Matfors SK
Ruth Hoffman Alnö SK
Selma Einarsson Klubblös
Selma Nordensson Lucksta IF
Tilde Bergqvist Lucksta IF
Tova Nilsson Bergström Sundsvalls OK
Tyra Östlin Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Alfred Ene Alnö SK
Cedric Holmbom Matfors SK
Eldar Styrke Klubblös
Erik Berglund Klubblös
Fabian Biström Lucksta IF
Henning Saarela Tynderö IK
Hugo Lindström Alnö SK
Ivar Aspholm Klubblös
Kalle Hedin Sundsvalls OK
Lloyd Davies Klubblös
Oliver Bergkvist Matfors SK
Rasmus Sjöström Alnö SK
Samuel Wedin Klubblös
Sigge Lindberg Klubblös
Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
Sixten Sjölund Klubblös
Theo Forssén Tynderö IK
Thor Andersson Glasberg Kovlands IF
Viggo Andersson Glasberg Klubblös
Viktor Östlund Alnö SK

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Dahlin Kovlands IF
Aina Grön Matfors SK
Alice Eriksson IF Strategen
Alva Lundgren Ljustorps IF
Angelina Osmani Ibisevic Alnö SK
Arven Vestin Klubblös
Astrid Nordin Lucksta IF
Bella Jansson Klubblös
Cornelia Sundin Sundsvalls OK
Ella Forsberg Ljustorps IF
Ella Wiklander Alnö SK
Elvira Sjölund Klubblös
Emma Lindahl IF Strategen
Emmie Nordin Sundsvall FF
Emmy Moberg Tynderö IK
Fanny Vikström Sundsvalls OK
Flora Larsson Klubblös
Frida Karlberg Sundsvalls Cyklisterna
Harriet Karlsson Klubblös
Holy Strömberg Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Frank Klubblös
Imilia Näsman Bergeforsens SK
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö Race Team
Jennifer Wedin Klubblös
Kajsa Erlandsson Sundsvalls OK
Lilly Forssen Tynderö IK
Lina Johansson Selånger SOK
Linn Olsson Lucksta IF
Lisen Moberg Tynderö IK
Liv Hedenström Lucksta IF
Liv Vestin Klubblös
Maja Sondell Sundsvalls OK
Malva Carlsson Matfors SK
Mila Nordin Klubblös
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Nellie Söderlund IF Strategen
Ofelia Sundin Klubblös
Rebecka Röckner Alnö SK
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Stina Karlsson Kovlands IF
Tilde Homgren Grahn Sundsvalls OK
Tuva Heldring Alnö SK
Tyra Lange Klubblös
Wilma Eriksson IF Strategen
Wilma Eriksson Kovlands IF
Yaiya Forssén Tynderö IK

H0-6 500 m

Namn Förening
Adam Bergman Stöde IF
Albin Eriksson Stöde IF
Alve Forsberg Ljustorps IF
Alvin Biström Lucksta IF
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Arvid Forsberg IF Strategen
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Axel Holmlund Alnö SK
Bernard Skog Klubblös
Calle Moberg Tynderö IK
Casper Sjöström Klubblös
Elvis Saarela Tynderö IK
Emil Wiklander Alnö SK
Eskil Henriksson Tynderö IK
Filip Sahlen Matfors SK
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Harry Nilvander Tynderö IK
Helmer Styrke Klubblös
Henry Svang Klubblös
Ivar Grafström Klubblös
Jamie Blomqvist Matfors SK
Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
Jonas Berglund Klubblös
Klemens Opel Klubblös
Larry Nordvall Klubblös
Lennox Eurung Klubblös
Lucas Hyvönen Lucksta IF
Lucas Näs-Snabb Selånger
Malte Höglund Matfors SK
Matheus Olofsson Klubblös
Milan Wedin IF Strategen
Mille Andersson Lucksta IF
Milo Wedin IF Strategen
Milton Skoglund Lucksta IF
Milton Söderlund IF Strategen
Neo Skoglund Lucksta IF
Nils Gillström Klubblös
Nils Nordensson Lucksta IF
Nils Torgersson Lucksta IF
Olle Danielsson Sundsvalls OK
Olle Lindahl IF Strategen
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Olof Torgersson Lucksta IF
Oscar Sondell Sundsvalls OK
Oskar Persson Lucksta IF
Ossian Svanebo Birsta SK
Samuel Enström Klubblös
Samuel Söderqvist Klubblös
Sixten Öhlen Kovlands IF
Texas Strömberg Klubblös
William Wiström Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Jaktfalken
2 Nellie Andersson Lucksta IF
3 Klara Hedin Sundsvalls OK
4 Ida Johansson Sidsjö-Böle
5 Agnes Boström Kovlands IF
6 Lovisa Lilja Matfors SK
7 MAJA WIDELL Matfors SK
8 Nelly Fürst Sidsjö-Böle
9 Iris Aspholm Kovlands IF
10 Madeleine Hedlund Klubblös
11 Agnes Andersson Tynderö IK
12 Julia Rubensson Bergeforsens SK
13 Alicia Larsson Klubblös
14 Emelie Svensson Sundsvalls OK
15 Ingrid Häggström Bergeforsens SK
16 Stina Lagerqvist Klubblös
17 Olivia Sondell Sundsvalls OK
18 Jennifer Carlén Tynderö IK
19 Edith Östlin Alnö SK
20 Nova Gissberg Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Noel Jansson Alnö IF
3 Isak Carlsson Klubblös
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
6 Elliot Nilsson Klubblös
7 Edvin Carlsson Matfors SK
8 Henning Nordvall Matfors SK
9 Eskil Yttergård-Lindblom Bergeforsens SK
10 Elliot Råbom Matfors SK
11 Albin Bixo Matfors SK
12 Simon Wallin IFK Timrå
13 Sigge Skölving Lucksta IF

D8 1000 m

Namn Förening
Agnes Feil Sundsvalls OK
Agnes Vågberg Sundsvalls OK
Alice Högberg Kovlands IF
Carmen Hedman Alnö SK
Embla Nilsson Bergeforsens SK
Emilia Forssen Tynderö IK
Emma Gärd Stockviks SF
Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
Hanna Hässler Stockviks SF
Inez Olsson Wallin Sundsvalls OK
Irma Borgh Bergeforsens SK
Isabelle Hedlund Klubblös
Julia Wikander Alnö SK
Julie Bonnerud-Dahlbom Klubblös
Linn von Sicard Alnö SK
Liv Edholm Sundsvalls OK
Malva Henriksson Sundsvalls OK
Maya Melkersson Matfors SK
Månia Sundin Sundsvalls OK
Selma Åberg Lucksta IF
Smilla Nordin Sundsvall FF
Tova Schöbeck Sundsvalls OK
Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
Vanja Nilvander Tynderö IK

H8 1000 m

Namn Förening
Alexander Dufva Sundsvalls OK
Alfred Enström Klubblös
Axel Danielsson Sundsvalls OK
Colin Abrahamsson Kovlands IF
David Walther Matfors SK
Felix Dahlin Kovlands IF
Filip Hyvönen Lucksta IF
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Jacob Birberg Bergeforsens SK
Jonas Lind Sundsvalls OK
Kai Nordin Klubblös
Levis Eurung Klubblös
Mille Björklund Alnö SK
Samuel Wallden Stockviks SF
Simon Jänes Sundsvalls OK
Simon Persson Svartvik
Tobias Opel Sundsvalls OK
Vidar Sjöblom Sundsvalls OK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Signe Feil Sundsvalls OK
2 Maja Olsson Lucksta IF
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Signe Havbring Lucksta IF
5 Alva Eliasson Sundsvalls OK
6 Astrid Örn Bergeforsens SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
3 Alfred Johansson Selånger SOK
4 Robin Röckner Alnö SK
5 Oscar Wikander Alnö SK
6 Kasper Larsson Klubblös
7 Manfred Åberg Lucksta IF
8 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
9 Maximilian Aicher Klubblös
10 Ivar Lake Lucksta IF
11 Sixten Skölving Lucksta IF
12 Isak Jeppling Alnö SK
13 Markus Engberg Matfors SK
14 Mathias Wallin IFK Timrå
15 John Grönlund IFK Timrå
16 Waldemar Sundkvist Friskis och Svettis
17 William Hyvönen Lucksta IF

D10 1500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Frida Bergqvist Lucksta IF
3 Klara Edström Sundsvalls OK
4 Ida Gradin Stöde IF
5 Tilde Bergman Stöde IF
6 Enola Jonsson Alnö SK
7 Teresia Ytterbom Kovlands IF
8 Wilma Lindström Alnö SK
9 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
10 Nilla Grönborg Kovlands IF
11 Sofie Hallin Lucksta IF
12 Sofia Edman Sundsvalls OK
13 Lina Birberg Bergeforsens SK
14 Ella Forssen Tynderö IK
15 Elin Karlsson Kovlands IF

H10 1500 m

Namn Förening
1 Kaspar Eriksson Stockviks SF
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Oliver Andersson Sundsvall FF
4 Johan Höglund Bergeforsens SK
5 Emil Höglund Matfors SK
6 Hugo Hässler Stockviks SF
7 Vilgot Lundin Alnö SK
8 Erik Nordin Lucksta IF
9 Gustav Karlsson Lucksta IF
10 Albert Östlund Alnö SK
11 Pontus Westfal Alnö SK
12 Jonatan Walther Matfors SK
13 Egon Nilsson Bergeforsens SK
14 Eddy Mårtensson Sundsvall FF
15 Love Nordin Sundsvall FF
16 Milton Bonnerud-Dahlbom Klubblös
17 Jordan Blomqvist Matfors SK
18 Love Eng Bergeforsens SK
19 Linus Opel Sundsvalls OK
20 Valter Hoffman Alnö SK
21 Albin Selin Sundsvalls OK
22 Alfred Dahlin Kovlands IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn-Birve Alnö SK
2 Tuva Lundin Alnö SK
3 Sara Henriksson Tynderö IK
4 Alva Dahlin Kovlands IF
5 Nanna Grönborg Kovlands IF
6 Marielle Norberg Tynderö IK
7 Bella Boberg Klubblös
8 Stina Lindholm Sundsvalls OK
9 Ebba Lindholm Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Edvin Lake Lucksta IF
2 Albin Lindström IF Strategen
3 Valter Ljungdahl Matfors SK
4 Lukas Walther Matfors SK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Ines Lignell Lucksta IF
2 Alva Nilsson Bergeforsens SK
3 Ida Bergfors VK Uvarna
4 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
5 Julia Byvall Matfors SK
6 Olivia Karlsson Kovlands IF

H12 2500 m

Namn Förening
1 Tomas Holmgren Matfors SK
2 Helmer Nordvall Matfors SK
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 David Palmgren Bergeforsens SK
5 Elias Bengtsson Tynderö IK
6 Jason Blomqvist Matfors SK
7 Olov Norin Sundsvalls OK
8 Ludvig Lindberg Klubblös
9 Mattias Larsson Matfors SK
10 Linus Ytterbom Kovlands IF
11 Hampus Bergkvist Matfors SK
12 Alfred Fannkvist Klubblös
13 Vidar Kreij IF Strategen
14 Vilgot Westling Sundsvalls OK
15 Wisam Akkaoui Sundsvalls OK
16 Johan Karlsson Lucksta IF
17 Edvin Gustin Lucksta IF
18 Axel Gustin Lucksta IF
19 Elias Knabäck Stöde IF

D14 2500 m

Namn Förening
1 Emma Aicher Sundsvalls DFF
2 Lina Lundgren Bergeforsens SK
3 Irmelie Enström Sundsvalls OK
4 Ebba Bengtsson Tynderö IK
5 Ebba Englund Bergeforsens SK
6 Hilda Nordvall Matfors SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Tore Palmgren Sundsvalls OK
2 Oskar Vikström Sundsvalls OK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Agnes Örn Bergeforsens SK
3 Moa Larsson Stöde IF
4 Emelie Englund Bergeforsens SK
5 Adina Kreij IF Strategen

H15 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Adam Näslund Bergeforsens SK
3 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
4 Jonas Lenz Matfors SK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Nora Lignell Lucksta IF
2 Alice Palmgren Sundsvalls OK

H16 5000 m

Namn Förening
1 Albin Kårén Klubblös
2 Knut Vikström Bergeforsens SK
3 Joel Jänes Stockviks SF
4 Jesper Westfal Klubblös
5 Linus Westfal Klubblös

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Madde Tjernberg Dahlin Kovlands IF
2 Jessika Ericsson Stockviks SF
3 Caroline Ondrasek Alnö Race Team
4 Madeleine Söderlund IF Strategen
5 Madeleine Holmgren Sundsvalls OK
6 Caroline Nilsson Stockviks SF
7 Anna-Lotta Karlsson Klubblös
8 Pernilla Grahn Alnö SK
9 Nina Holgersson Stockviks SF
10 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK
11 Frida Nilvander Tynderö IK
12 Maggan Larsson Stöde IF
13 Cristin Bergfors Tynderö IK
14 Erika Örn Bergeforsens SK
15 Annika Wallin Öbacka LK
16 Clary Rex Sundsvalls OK
17 Pia Lindholm Sundsvalls OK
18 Sofia Höglund Bergeforsens SK
19 Sandra Sjöblom Sundsvalls OK
20 Sara Timner Sundsvalls OK
21 Marlene Mårtensson Klubblös
22 Monika Berglund Klubblös
23 Ella Järlehag Klubblös
24 Viktoria Karlsson Kovlands IF
25 Gudrun Forslund Klubblös
26 Ann-Sofie Sundin Klubblös
27 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Niklas Nordensson Lucksta IF
2 Lars Ericsson Stockviks SF
3 Jonas Nordlund Alnö SK
4 Anders Nordin Lucksta IF
5 Tomas Karlberg Sundsvalls Cyklisterna
6 Johan Sandström Lucksta IF
7 Per Westfal Alnö SK
8 Robert Örjestål Stockviks SF
9 Erik Norin Sundsvalls OK
10 Ola Lindström Klubblös
11 Robert Johansson Selånger SOK
12 Thomas Henriksson Tynderö IK
13 Hans Devall Sundsvalls OK
14 Rickard Andersson Lucksta IF
15 Peo Eklund Klubblös
16 Daniel Knabäck Stöde IF
17 Håkan Stolt Sundsvalls OK
18 Daniel Höglund Matfors SK
19 Kristoffer Nåhem Klubblös
20 Henrik Forsberg Ljustorps IF
21 Christer Sundkvist Friskis och Svettis
22 Jonas Grönlund IFK Timrå
23 Niklas Axelsson Matfors SK
24 Markus Näsman Bergeforsens SK
25 Tim Davies Klubblös
26 Per Lundin Alnö SK
27 Oscar Lochneus Matfors SK
28 Rikard Fürst Nolby Alpina
29 Henrik Jonsson Klubblös
30 Peter Hugozon Stockviks SF
31 Jonas Karlsson Kovlands IF
32 Magnus Broberg Klubblös
33 Joel Nilsson Bergeforsens SK
34 Gunnar Israelsson Öbacka LK
35 Roger Öjdal Öbacka LK
36 Göran Westling Klubblös
37 Thomas Sundin Klubblös