2016-05-30 Bergeforsen SK

D7 500 m

Namn Förening
1 Meja Holmgren-Grahn Klubblös
2 Smilla Nordin Klubblös
3 Emma Gärd Stockviks SF
4 Julia Wikander Alnö SK
5 Lina Säterberg Sundsvalls OK
6 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
7 Cajsa Norling Lucksta IF
8 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
9 Stina Sjöö Alnö IF
10 Irma Borgh Bergeforsens SK
11 Felicia Ljung Selånger SOK
12 Isabelle Hedlund Klubblös
13 Linn von Sicard Alnö SK
14 Sofia Sjölander Bergeforsens SK
15 Emilia Forssen Tynderö IK
16 Vanja Nilvander Tynderö IK
17 Eline Andersson Bergeforsens SK
18 Norah Grönborg Kovlands IF
19 Liv Edholm Sundsvalls OK
20 Jonna Viksell Bergeforsens SK

H7 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Gustav Von Essen Essviks AIF
3 Felix Daglin Kovlands IF
4 William Kårvall Njurunda SK
5 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
6 Mille Björklund Alnö SK
7 Viktor Nilsson Bergeforsens SK
8 Ted Thuresson IFK Timrå
9 Liam Lindström Klubblös
10 Johatan Edin Njurunda SK
11 Tobian Opel Sundsvalls OK
12 Elis Melin Kovlands IF

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Matilde Lagerqvist Klubblös
3 Lina Grahn Birve Alnö SK
4 Freja Jacobsson Alnö SK
5 Vera Norberg Klubblös
6 Linnea Jonsson Alnö SK
7 Hilma Näsman Bergeforsens SK
8 Ella Heldring Alnö IF
9 Tyra Östlin Alnö SK
10 Freja Jeppling Alnö SK
11 Bella Jansson Ankarsvik BK
12 Tilde Holmgren-Grahn Klubblös
13 Klara Wårlin Bergeforsens SK
14 Meja Forsberg Rossöns IF
15 Selma Nordensson Lucksta IF
16 Agnes Dahlin Kovlands IF
17 Felicia Rautila Bergeforsens SK
18 Wilma Eriksson Kovlands IF
19 Lova Nordmrk Bergeforsens SK
20 Ruth Hoffman Alnö SK
21 Jolie Pettersson Ljustorps IF
22 Ella Rubensson Bergeforsens SK
23 Alva Hedin Nolby Alpina
24 Annie Qvist Stockviks SF
25 Elsa Eklund Bergeforsens SK
26 Elice Aspdahl Klubblös
27 Nora Johnsson Klubblös
28 Imilia Näsman Bergeforsens SK
29 Elvira Sjölund Klubblös
30 Lisen Moberg Tynderö IK
31 Nova Sundholm Klubblös
33 Alva Lundgren Ljustorps IF
34 Ella Forsberg Ljustorps IF
35 Stella Nyberg Bergeforsens SK
36 Ellie Björnson Klubblös
37 Fanny Vikström Sundsvalls OK
38 Myra Hugozon Stockviks SF
39 Leia Kling Klubblös
40 Lisa Högberg Österro IK
41 Stina Högberg Österro IK
42 Lexie Edström Österro IK
43 Yaiya Snabb Tynderö IK
44 Ellen Stuns Klubblös
45 Vera Gillgren Klubblös
46 Linnéa Täpp Stockviks SF
47 Stina Karlsson Kovlands IF
48 Noomi Andersson Bergeforsens SK
49 Ida Carlsson Klubblös
50 Sofie Edin Njurunda SK
51 Holly Strömberg Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Rasmus Sjöström Klubblös
2 Henning Saarela Tynderö IK
3 Sixsten Sjölund Klubblös
4 Samuel Wedin Bergeforsens SK
5 Hugo Hultdin Klubblös
6 Theo Nordensson Lucksta IF
7 Oskar Persson Lucksta IF
8 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
9 Edvin Magnusson Klubblös
10 Ian Djursvik Klubblös
11 Sigge Lindberg Klubblös
12 Hugo Lindström Alnö SK
13 Nils Classon Klubblös
14 Kalle Hedin Sundsvalls OK
15 Jesper Olsson Klubblös
16 Lucas Näs-Snabb Klubblös
17 Elvis Saarela Tynderö IK
18 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
19 Gustav Fröberg Klubblös
20 Teo Snabb Tynderö IK
21 Villis Arnesson-Snell Matfors SK
22 Samuel Söderqvist Klubblös
23 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
24 Calle Moberg Tynderö IK
25 Axel Holmlund Alnö SK
26 Neo Boman Bergeforsens SK
27 Casper Frank Alnö SK
28 Nemo Saarela Nora
29 Oscar Carlén Tynderö IK
30 Åke Edén Ljustorps IF
31 Vide Nordmark Bergeforsens SK
32 Oliver Nyberg Bergeforsens SK
33 Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
34 Tim Södergren Bergeforsens SK
35 Henry Svang Klubblös
36 Gustav Nilsson Bergeforsens SK
37 Noel Aspdahl Klubblös
38 Arvid Forsberg Rossöns IF
39 Texas Strömberg Klubblös
40 Anton Forsgren Bergeforsens SK
41 Harry Nilvander Tynderö IK
42 Valentin Dymling Klubblös
43 Jayson Edström Österro IK
44 Rocky Saarela Nora
45 Eskil Henriksson Tynderö IK
46 Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK
47 Olle Sjöblom Sundsvalls OK
48 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös
49 Milo Boman Bergeforsens SK
50 Klemens Opel Klubblös
51 Viking Gillgren Klubblös

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Elsa von Essen Sundsvalls OK
5 Astrid Forslund Stockviks SF
6 Teresia Ytterbom Kovlands IF
7 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
8 Wilma Lindström Alnö SK
9 Vera Sjölander IFK Timrå
10 Sofia Edman Sundsvalls DFF
11 Molly Svedin Ljustorps IF
12 Kajsa Eklund Bergeforsens SK
13 Elin Karlsson Kovlands IF
14 Ella Forssen Tynderö IK
15 Vendela Östlund Tynderö IK
16 Noelia Frank Alnö SK
17 Emilia Björnson Klubblös
18 Tova Nyberg Bergeforsens SK
19 Vera Edholm Sundsvalls OK

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Adrian Söderström Alnö SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall Friidrott
4 Kalle Grahn Birve Alnö SK
5 Johan Höglund Bergeforsens SK
6 Hugo Hässler Stockviks SF
7 Alex Andersson Sundsvalls OK
8 Oliver Andersson Sundsvalls OK
9 Erik Nordin Lucksta IF
10 Axel Norberg Klubblös
11 Gustav Karlsson Lucksta IF
12 David Grönlund IFK Timrå
13 Alvin Nordensson Lucksta IF
14 Love Eng Klubblös
15 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
16 Olle Björklund Klubblös
17 Linus Opel Sundsvalls OK
18 Love Carlsson Klubblös
19 Valter Hoffman Alnö SK
20 Leo Classon Klubblös
21 Albin Melin Kovlands IF

D8 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK
3 Stina Lagerqvist Klubblös
4 Hanna Sjölen Klubblös
5 Agnes Andersson Tynderö IK
6 Emma Magnusson Klubblös
7 Klara Hedin Sundsvalls OK
8 Alicia Larsson Sundsvalls OK
9 Agnes Bostreöm Kovlands IF
10 Edith Östlin Alnö SK
11 Nelly Fürst Klubblös
12 Julia Rubensson Bergeforsens SK
13 Madeleine Hedlund Klubblös
14 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
15 Tuva Häggström Tynderö IK
16 Jonna Olsson Sidsjö-Böle
17 Jennifer Carlén Tynderö IK
18 Ingrid Häggström Klubblös
19 Elsa Eriksson Kovlands IF
20 Isabelle Hultdin Klubblös
21 Olivia Sondell Klubblös
22 Idamaria Hugozon Stockviks SF
23 Kajsa Höglund Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 David Romby IFK Timrå
4 Vilmer Andersson IFK Timrå
5 Noel Jansson Ankarsvik BK
6 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
7 Ronaldo Nordlander IFK Timrå
8 Emmerick Helmerus Sundsvalls OK
9 Isak Engberg Stockviks SF
10 Vincent Landin Bray IFK Timrå
11 Alex Kristiansson IFK Timrå
12 Melker Jacobsson Alnö SK
13 Kevin Lindholm Sundsvalls OK
14 Linus Granberg Sundsvalls OK
15 Benjamin Thun Hansson Bergeforsens SK
16 Ludvig Olsson IFK Timrå
17 Ville Lindholm IFK Timrå
18 Vince Andersson IFK Timrå
19 Joel Billander Bergeforsens SK
20 Henning Nordvall Matfors SK
21 Simon Wallin IFK Timrå
22 Elton Nyström IFK Timrå
23 Martin Lundh Bergeforsens SK
24 Charlie Holmlund Alnö SK
25 Aron Carlsson Sundsvalls OK
26 Loke Sellstedt IFK Timrå
27 Levis Andersson IFK Timrå
28 Alexander Nordström IFK Timrå
29 Eskil Yttregård-Lindblom Bergeforsens SK
30 Sigge Skölving Lucksta IF
31 Ruben Wårlin IFK Timrå
32 Sigge Bergman IFK Timrå
33 Wilmer Molinder IFK Timrå

D11 1500 m

Namn Förening
1 Ines Lignell Lucksta IF
2 Alva Nilsson Bergeforsens SK
3 Ida Bergfors Matfors SK
4 Lovisa Dufva Sundsvalls OK
5 Wilma Larsson Stockviks SF
6 Saga Östling Kovlands IF
7 Nike Sundin Stockviks SF
8 Wilma Björklund Alnö SK
9 Louisa Bergström Alnö IF
10 Olivia Karlsson Kovlands IF
11 Elin Frödin Njurunda SK
12 Matilda Ekwall Njurunda SK
13 Felicia Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Elis Liukkonen IF Strategen
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 Helmer Nordvall Matfors SK
6 Mattias Larsson Sundsvalls OK
7 David Palmgren Bergeforsens SK
8 Linus Ytterbom Kovlands IF
9 Elias Bengtsson Tynderö IK
10 Hugo Jonsson Lucksta IF
11 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
12 Johan Karlsson Lucksta IF
13 Erik Björklund Klubblös
14 Linus Andersson Sundsvalls OK
15 Oliver Ekwall Njurunda SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
3 Signe Feil Sundsvalls OK
4 Julia Jonsson Alnö SK
5 Nellie Sjöberg Kovlands IF
6 Theliia Unander Alnö SK
7 Cecilia Jansson Klubblös
8 Alva Eliasson Sundsvalls OK
9 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Edvin Svahn Timrå IK
3 Alfred Lindholm IFK Timrå
4 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
5 Alfred Johansson Selånger SOK
6 Oscar Wikander Alnö SK
7 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
8 Kasper Larsson Sundsvalls OK
9 Maximillian Aicker Sundsvalls Slalomklubb
10 Felix Kristiansson IFK Timrå
11 Erik Andersson IFK Timrå
12 Emil Lundgren Stockviks SF
13 Elis Walldén Alnö IF
14 Elliot Malker Sundsvalls Slalomklubb
15 William Nordin Sundsvalls Slalomklubb
16 Carl Erngrund Alnö SK
17 Sixten Skölving Lucksta IF
18 Lucas Andersson IFK Timrå
19 Axel Johannesson IFK Timrå
20 Isak Jeppling Alnö SK
21 Ivar Lake Lucksta IF
22 Benjamin Söderberg IFK Timrå
23 Oscar Hägglund Sundsvalls OK
24 Hugo Fröberg IFK Timrå
25 Johan Grönlund IFK Timrå
26 Isak Gustavsson IFK Timrå
27 Måns Åhlin IFK Timrå
28 Viktor Åkerlund IFK Timrå
29 Viggo Löfström IFK Timrå
30 Elias Kling IFK Timrå
31 Wilmer Karlsson IFK Timrå
32 Isak Carlén IFK Timrå
33 Max Thuresson IFK Timrå
34 Mathias Wallin IFK Timrå
35 Felix Johannesson IFK Timrå
36 Anton Högström IFK Timrå
37 Måns Söderlin IFK Timrå
38 Sebastian Nordström IFK Timrå
39 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
40 Anton Norling Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Thea Eriksson Bergeforsens SK
2 Emma Holmgren Bergeforsens SK
3 Lina Lundgren IF Strategen
4 Maja Andersson Bergeforsens SK
5 Sofia Lindberg Sundsvalls OK
6 Signe Fannkvist Stockviks SF
7 Ebba Englund Bergeforsens SK
8 Linnea Andersson Lucksta IF
9 Ebba Bengtsson Tynderö IK
10 Emilia Kårvall Mill Klubblös
11 Tilda Jokioja IFK Timrå
12 Maja Andersson Lucksta IF
13 Malva Lundin IFK Timrå
14 Emma Häggquist IFK Timrå
15 Elisa Nordström IFK Timrå
16 Ida Mattiasson IFK Timrå
17 Thea Sundin-Brunnsberg IFK Timrå
18 Nova Reis IFK Timrå
19 Thea Andersson IFK Timrå
20 Hanna Nordström IFK Timrå
21 Miranda Sohlin IFK Timrå
22 Josefine Bäckman Klubblös
23 Maja Jokioja IFK Timrå
24 Hilda Nordvall Matfors SK
25 Thelma Brunnsberg IFK Timrå
26 Maja Johannesson IFK Timrå
27 Matilda Forslund IFK Timrå
28 Nathalie Vinroth IFK Timrå
29 Emelie Bergström IFK Timrå
30 Ella Berg IFK Timrå
31 Elsa Israelsson IFK Timrå
32 Wilma Svedlund IFK Timrå

H13 2500 m

Namn Förening
1 Oskar Viksröm Sundsvalls OK
2 Tore Palmgren Sundsvalls OK
3 Arvid Lindberg Klubblös
4 Arve Lignell Lucksta IF
5 Axel Fraenell IF Strategen
6 Anders Dahl Alnö SK

D12 2500 m

Namn Förening
1 Tova Grahn Birve Alnö SK
2 Elsa Granholm Sundsvalls OK
3 Sara Henriksson Tynderö IK
4 Nanna Grönborg Kovlands IF
5 Ylva Sandström Stockviks SF
6 Klara Forslund Stockviks SF
7 Louise Jonsson Alnö SK
8 Sandra Sjöö Alnö IF
9 Ebba Andersson Sundsvalls OK
10 Ebba Sjölander Klubblös
11 Emma Johansson Sundsvalls OK
12 Elsa Vähäsalo Bergeforsens SK
13 Sara Johansson Selånger SOK
14 Ebba Moberg Sundsvalls Slalomklubb
15 Amanda Andersson Tynderö IK
16 Paula Ganzales-Gomez Klubblös
17 Marielle Norberg Tynderö IK
18 Stina Lindholm Sundsvalls OK
19 Ebba Lindholm Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Albin Lindström IF Strategen
2 Albin Andersson IFK Timrå
3 Filip Malker Sundsvalls Slalomklubb
4 Victor Lundh Bergeforsens SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Ida Nilsson Bergeforsens SK
2 Moa Larsson Stöde IF
3 Emma Rasteby Klubblös
4 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
5 Adina Kjeij IF Strategen

H14 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Jonne Liukkonen IF Strategen
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Axel Lundgren Stockviks SF
5 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
6