2016-08-22 Matfors SK

D7 500 m

Namn Förening
1 Julia Wikander Alnö SK
2 Selma Åberg Lucksta IF
3 Tuva Abersten Sundsvalls Slalomklubb
4 Emma Gärd Stockviks SF
5 Linn von Sicard Alnö SK
6 Cajsa Norling Lucksta IF
7 Inez Olsson Sundsvalls OK
8 Filippa Nordin Sundsvalls Slalomklubb
9 Smilla Nordin Klubblös
10 Agnes Feil Sundsvalls OK
11 Isabelle Hedlund Klubblös
12 Nora Svedin Matfors SK
13 Hanna Hässler Stockviks SF
14 Sara Jakobsson Sundsvalls OK
15 Felicia Ljung Selånger SOK
16 Lina Säterberg Sundsvalls OK
17 Elin Stengard Matfors SK
18 Maya Melkersson Matfors SK
19 Emilia Forssen Tynderö IK
20 Märta Ljungdahl Matfors SK
21 Vanja Nilvander Tynderö IK

H7 500 m

Namn Förening
1 Colin Abrahamsson Kovlands IF
2 Gustav Von Essen Essviks AIF
3 Felix Daglin Kovlands IF
4 Adrian Granbom Tynderö IK
5 Kai Nordin Klubblös
6 William Kårvall Njurunda SK
7 David Walther Matfors SK
8 Herman Eliasson Sundsvalls OK
9 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
10 Tobian Opel Sundsvalls OK
11 Liam Lindström Klubblös
12 Jacob Birberg Bergeforsens SK

D0-6 500 m

Namn Förening
1 Mira Sandin Stockviks SF
2 Freja Jacobsson Alnö SK
3 Matilde Lagerqvist Klubblös
4 Linnea Jonsson Alnö SK
5 Selma Nordensson Lucksta IF
6 Bella Jansson Ankarsvik BK
7 Ella Heldring Alnö IF
8 Alva Hedin Nolby Alpina
9 Freja Jeppling Alnö SK
10 Hilma Näsman Bergeforsens SK
11 Tyra Östlin Alnö SK
12 Meja Forsberg Rossöns IF
13 Agnes Dahlin Kovlands IF
14 Lisen Moberg Tynderö IK
15 Rebecka Röckner Alnö SK
16 Ronja Bixo Matfors SK
17 Liv Hedenström Lucksta IF
18 Ruth Hoffman Alnö SK
19 Lova Nordmrk Bergeforsens SK
20 Hilde Norlander Lucksta IF
21 Selma Einarsson Lucksta IF
22 Myra Hugozon Stockviks SF
23 Olivia Hed Sidsjö-Böle
24 Ella Forsberg Ljustorps IF
25 Harriet Karlsson Klubblös
26 Alva Lundgren Ljustorps IF
27 Tilde Bergqvist Lucksta IF
28 Astrid Nordin Lucksta IF
30 Maya Östling Kovlands IF
31 Agnes Grönqvist Stockviks SF
32 Ellie Björnson Klubblös
33 Ellen Stuns Klubblös
34 Imilia Näsman Bergeforsens SK
35 Nellie Söderlund Klubblös
36 Disa Eriksson Ljustorps IF
37 Tilda Funseth Klubblös
38 Ellen Sandström Klubblös
39 Stina Karlsson Kovlands IF
40 Ida Carlsson Klubblös
41 Lexie Edström Österro IK
42 Frida Karlberg Klubblös
43 Emma Busz Klubblös
44 Emma Lindahl IF Strategen
45 Maja Sondell Klubblös
46 Mila Nordin Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
1 Simon Långberg-Holgersson Stockviks SF
2 Rasmus Sjöström Klubblös
3 Milton Sjöberg Kovlands IF
4 Samuel Wedin Bergeforsens SK
5 Oskar Persson Lucksta IF
6 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
7 Edvin Magnusson Klubblös
8 Milton Skoglund Lucksta IF
9 Joel Långberg-Holgersson Stockviks SF
10 Sigge Lindberg Klubblös
11 Theo Nordensson Lucksta IF
12 Eldar Styrke Sundsvalls OK
13 Hugo Sundström Alnö IF
14 Jamie Blomqvist Matfors SK
15 Kalle Hedin Sundsvalls OK
16 Jesper Olsson Klubblös
17 Lucas Näs-Snabb Klubblös
18 Erik Stengard Matfors SK
19 Ossian Sahlin Svanebo Birsta SK
20 Oscar Carlén Tynderö IK
21 Uno Påhlsson Lucksta IF
22 Wilmer Flodin Alnö SK
23 Helmer Styrke Sundsvalls OK
24 Thor Andersson Glasberg Klubblös
25 Edvin Mattsson Lucksta IF
26 Ian Djursvik Klubblös
27 Oscar Sondell Klubblös
28 Anton Ruusila-Lindström Klubblös
29 Villis Arnesson-Snell Matfors SK
30 Calle Moberg Tynderö IK
31 Åke Edén Ljustorps IF
32 Neo Skoglund Lucksta IF
33 Karls Busz Klubblös
34 Milo Wedin IF Strategen
35 Axel Holmlund Alnö SK
36 Samuel Söderqvist Klubblös
37 Olle Lindahl Klubblös
38 Casper Frank Alnö SK
39 Vide Nordmark Bergeforsens SK
40 Nemo Saarela Nora
41 Malte Höglund Matfors SK
42 Harry Nilvander Tynderö IK
43 Arvid Forsberg Rossöns IF
44 Samuel Melkersson Matfors SK
45 Filip Sahlén Klubblös
46 Anton Funseth Klubblös
47 Viggo Andersson Glasberg Klubblös
48 Albin Frödin Sundsvalls OK
49 Milton Söderlund Klubblös
50 Rocky Saarela Nora
51 Milan Wedin IF Strategen
52 Mille Andersson Lucksta IF
53 Jayson Edström Österro IK
54 Bill Ekström Sidsjö-Böle
55 Erik Sandström Klubblös
56 Sixten Öhlen Kovlands IF
57 Klemens Opel Klubblös
58 Olle Sjöblom Sundsvalls OK
59 Gustav Ruusila-Lindström Klubblös
60 Martin Fahlberg Tynderö IK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Klubblös
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Enola Jonsson Alnö SK
5 Elsa von Essen Sundsvalls OK
6 Savanna Dahlkvist Kovlands IF
7 Teresia Ytterbom Kovlands IF
8 Sofia Edman Sundsvalls DFF
9 Emma Jakobsson Sundsvalls OK
10 Ella Forssen Tynderö IK
11 Jennifer Frödin Njurunda SK
12 Elin Karlsson Kovlands IF
13 Noelia Frank Alnö SK
14 Lina Birberg Bergeforsens SK
15 Emilia Björnson Klubblös
16 Klara Busz Klubblös

H9 1000 m

Namn Förening
1 Kaspar Ericsson Stockviks SF
2 Johan Höglund Bergeforsens SK
3 Oscar Lidin Bergkvist Sundsvall Friidrott
4 Oliver Andersson Sundsvalls OK
5 Alfred Dahlin Kovlands IF
6 Alex Andersson Sundsvalls OK
7 Hugo Hässler Stockviks SF
8 Gustav Karlsson Lucksta IF
9 Ivar Granholm Sundsvalls OK
10 Erik Nordin Lucksta IF
11 Pontus Westfal Alnö SK
12 Alvin Nordensson Lucksta IF
13 Milton Bonnerud-Dahlbom Essviks AIF
14 Valter Hoffman Alnö SK
15 Love Eng Klubblös
16 Linus Opel Sundsvalls OK
17 Poom Jonsson Lucksta IF
18 Jonatan Walther Matfors SK
19 Emil Höglund Matfors SK

D8 1000 m

Namn Förening
1 Molly Sandin Stockviks SF
2 Nellie Andersson Lucksta IF
3 Klara Hedin Sundsvalls OK
4 Emma Magnusson Klubblös
5 Vera Qvist Stockviks SF
6 Agnes Bostreöm Kovlands IF
7 Lovisa Lilja Matfors SK
8 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
9 Stina Lagerqvist Klubblös
10 Madeleine Hedlund Klubblös
11 Nelly Fürst Klubblös
12 Ella Norlander Lucksta IF
13 Emelie Svensson Sundsvalls OK
14 Olivia Sondell Klubblös
15 Edith Östlin Alnö SK
16 Jennifer Carlén Tynderö IK
17 Jonna Olsson Sidsjö-Böle
18 Kajsa Höglund Sundsvalls OK
19 Nova Östling Kovlands IF
20 Kerstin Mattsson Lucksta IF
21 Idamaria Hugozon Stockviks SF

H8 1000 m

Namn Förening
1 Albin Persson Lucksta IF
2 Samuel Henriksson Tynderö IK
3 Maximus Stom Lucksta IF
4 Samuel Nordlund Alnö SK
5 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
6 Melker Jacobsson Alnö SK
7 Isak Engberg Stockviks SF
8 Ossian Hed Sidsjö-Böle
9 Emmerick Helmerus Sundsvalls OK
10 Simon Wallin IFK Timrå
11 Noel Jansson Ankarsvik BK
12 Albin Bixo Matfors SK
13 Henning Nordvall Matfors SK
14 Eskil Yttregård-Lindblom Bergeforsens SK
15 Charlie Holmlund Alnö SK
16 Emil Sahlén Klubblös
17 Sigge Skölving Lucksta IF

D11 1500 m

Namn Förening
1 Ines Lignell Lucksta IF
2 Wilma Larsson Stockviks SF
3 Ida Bergfors Matfors SK
4 Julia Byvall Matfors SK
5 Matilda Magnusson Matfors SK
6 Saga Östling Kovlands IF
7 Olivia Karlsson Kovlands IF
8 Maja Jakobsson Sundsvalls OK
9 Matilda Ekwall Njurunda SK
10 Elin Frödin Njurunda SK
11 Felicia Ekwall Njurunda SK

H11 1500 m

Namn Förening
1 Hugo Nordlander Stockviks SF
2 Simon Nordlander Stockviks SF
3 Wilmer Rex Sundsvalls OK
4 Elis Liukkonen IF Strategen
5 Ludvig Lindberg Klubblös
6 Helmer Nordvall Matfors SK
7 Mattias Larsson Sundsvalls OK
8 David Palmgren Bergeforsens SK
9 Hampus Bergkvist Matfors SK
10 Jonathan Byvall Matfors SK
11 Linus Ytterbom Kovlands IF
12 Elias Bengtsson Tynderö IK
13 Vidar Kreij IF Strategen
14 Johan Karlsson Lucksta IF
15 Hugo Jonsson Lucksta IF
16 Axel Gustin Lucksta IF
17 Edvin Gustin Lucksta IF
18 Linus Andersson Sundsvalls OK
19 Oliver Ekwall Njurunda SK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Maja Höglund Sundsvalls OK
2 Signe Feil Sundsvalls OK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Stina Olsson Wallin Sundsvalls OK
5 Alva Eliasson Sundsvalls OK
6 Julia Jonsson Alnö SK
7 Astrid Öhrn Bergeforsens SK

H10 1500 m

Namn Förening
1 Oskar Holmlund Alnö SK
2 Alfred Johansson Selånger SOK
3 Edvin Svahn Timrå IK
4 Måns Abersten Sundsvalls Slalomklubb
5 Adrian Thun Hansson Bergeforsens SK
6 Oscar Wikander Alnö SK
7 Manfred Åberg Lucksta IF
8 Robin Röckner Alnö SK
9 Albin Eriksson Klubblös
10 Kasper Larsson Sundsvalls OK
11 Dennis Säterberg Sundsvall Hockey
12 Ivar Lake Lucksta IF
13 Isak Jeppling Alnö SK
14 Markus Engberg Matfors SK
15 August Lilja Matfors SK
16 William Nordin Sundsvalls Slalomklubb
17 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
18 Sixten Skölving Lucksta IF
19 Elis Walldén Alnö IF
20 Oscar Hägglund Sundsvalls OK
21 Mathias Wallin IFK Timrå
22 Waldemar Sundkvist Sundsvalls OK
23 Anton Norling Lucksta IF

D13 2500 m

Namn Förening
1 Tove Ericsson Stockviks SF
2 Thea Eriksson Bergeforsens SK
3 Emma Holmgren Bergeforsens SK
4 Ebba Bengtsson Tynderö IK
5 Irmelie Enström Sundsvalls OK
6 Signe Fannkvist Stockviks SF
7 Linnea Andersson Lucksta IF
8 Elin Andersson Lucksta IF
9 Astrid Rex Sundsvalls OK
10 Emilia Kårvall Mill Klubblös
11 Maja Andersson Lucksta IF
12 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK
13 Hilda Nordvall Matfors SK
14 Elsa Lundgren Klubblös

H13 2500 m

Namn Förening
1 Tore Palmgren Sundsvalls OK
2 Filip Svahn Sundsvall Friidrott
3 Arvid Lindberg Klubblös
4 Anders Dahl Alnö SK
5 Nils Norberg Lucksta IF
6 Axel Fraenell IF Strategen

D12 2500 m

Namn Förening
1 Elsa Granholm Sundsvalls OK
2 Ebba Andersson Sundsvalls OK
3 Nanna Grönborg Kovlands IF
4 Louise Jonsson Alnö SK
5 Bella Broberg Klubblös
6 Emma Johansson Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Jonathan Sundin Matfors IF
2 Valther Ljungdahl Matfors SK
3 Edvin Lake Lucksta IF
4 Lukas Walther Matfors SK
5 Efraim Melander Wiksten Matfors SK
6 Marcus Mårtensson Lucksta IF
7 Gustav Lange Matfors IF
8 William Mårtensson Lucksta IF
9 Filip Malker Sundsvalls Slalomklubb
10 Lukas Ejvinsson Matfors SK
11 Viggo Östlund Kovlands IF
12 Ivar Lidin Bergkvist Sundsvall FF
13 Neo Roberts Matfors IF
14 Arvid Törnkvist Matfors IF
15 Sebastian Lindström Tynderö IK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Julia Nordlander Stockviks SF
2 Emma Rasteby Klubblös
3 Moa Larsson Stöde IF
4 Agnes Öhrn Bergeforsens SK
5 Adina Kjeij IF Strategen
6 Emelie Englund Bergeforsens SK

H14 5000 m

Namn Förening
1 Jonne Liukkonen IF Strategen
2 Axel Lundgren Stockviks SF
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun Hansson Bergeforsens SK
5 Jesper Lindström Tynderö IK

D15 5000 m

Namn Förening
1 Jenny Edin Matfors SK
2 Hanna Holmgren Bergeforsens SK
3 Alice Palmgren Sundsvalls OK

H15 5000 m

Namn Förening
1 Vincent Johnson Matfors SK
2 Love Kreij IF Strategen
3 Joel Jänes Stockviks SF
4 Linus Westfal Klubblös
5 Jesper Westfal Klubblös

D16 5000 m

Namn Förening

H16 5000 m

Namn Förening
1 Petter Dahl Alnö SK
2 Albin Sjölén Stockviks SF

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Adam Westman Klubblös

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Alice Hugosson Klubblös
2 Maria Carlsson Klubblös
3 Jessica Ericsson Stockviks SF
4 Erica Rönnqvist Klubblös
5 Linda Karlsson Sundsvalls OK
6 Madeleine Holmgren Klubblös
7 Lenita Saarela Klubblös
8 Karolina Olsson Bergeforsens SK
9 Christina Carlsson Ljustorps IF
10 Erika Öhrn Bergeforsens SK
11 Maggan Larsson Stöde IF
12 Anna Forsberg-Dahlén Rossöns IF
13 Clary Rex Sundsvalls OK
14 Kajsa Hedin Sundsvalls OK
15 Sara Forsberg Sundsvalls OK
16 Maria Kling Klubblös
17 Pia Sundqvist de Beau Alnö Race Team
18 Jessica Westfal Klubblös
19 Lollo Rohdén Sundsvalls OK
20 Li Busz Klubblös
21 Pernilla Hannus VK Uvarna
22 Lotta Magnusson Matfors SK
23 Petra Tjärnlund Stockviks SF
24 Sofia Olsson Klubblös
25 Ann-Kristin Bladh Bergeforsens SK

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Niklas Nordensson Lucksta IF
2 Gebrem Eskel Klubblös
3 Pessi Liukkonen IF Strategen
4 Thomas Rex Sundsvalls OK
5 Johan Sandström Lucksta IF
6 Johan Fällman Klubblös
7 Martin Lundgren Stockviks SF
8 Jonas Nordlund Alnö SK
9 Fredrik Rasteby Klubblös
10 Johan Gärd Stockviks SF
11 Anders Nordin Lucksta IF
12 Christer Andersson Klubblös
13 Johan Keijser Klubblös
14 Daniel Carlsson Klubblös
15 Per Westfal Klubblös
16 Jonas Hed Klubblös
17 Michael Larsson Stockviks SF
18 Håkan Swang SK Raggarfjärt
19 Robert Johansson Selånger SOK
20 Ivan Kuzmin Sundsvalls OK
21 Gustav Frænell Sundsvalls OK
22 Thomas Henriksson Tynderö IK
23 Tobias Långberg Stockviks SF
24 Jörgen Bergström IF Strategen
25 Hans Wikman Kovlands IF
26 Markus Näsman Bergeforsens SK
27 Johan Sondell Klubblös
28 Magnus Säterberg Sundsvalls OK
29 Linus Moberg Tynderö IK
30 David Hansson Bergeforsens SK
31 Morgan Bergkvist Matfors SK
32 Jonny Nordin Klubblös
33 Svante Johnsson Matfors SK
34 Andreas Jonsson Klubblös
35 Magnus Edin Njurunda SK
36 Mats Johansson Sundsvalls OK
37 Ante Carlsson IF Strategen
38 Peter Hugozon Stockviks SF
39 Roger Palmgren Sundsvalls OK
40 Rikard Fürst Nolby Alpina
41 Lars Norling Lucksta IF
42 Krister Modén Klubblös
43 Sven Magnusson Matfors SK