2019-06-10 Alnö SK

D7 500 m

Namn Förening
Alice Strandell Andersson Sundsvalls OK
Angelina Osmani Sundsvall FF
Astrid Petersson Sidsjö-Böle
Ellen Sandström Alnö SK
Elvira Sjölund Alnö IF
Felicia Mikkola Alnö SK
Frida Stridh Alnö SK
Helle Kristiansen Klubblös
Hildur Sånefjäll Wallo Klubblös
Imilia Edén Näsman Bergeforsens SK
Irma Unger Matfors SK
Julia Nilsson Alnö SK
Linn Olsson Lucksta IF
Linnea Nordlund Klubblös
Lowe Rönnqvist Klubblös
Otilia Widegren Sundsvalls OK
Tyra Edström Alnö SK

H7 500 m

Namn Förening
Alexander Engman Alnö SK
Alvar Repo Sundsvalls Slalomklubb
Alvar Siden Klubblös
Anton Ruusila-Lindström Timrå SOK
Axel Holmlund Alnö SK
Casper Sjöström Alnö SK
Ebbe Edlund Alnö IF
Emil Devall Sundsvalls OK
Filip Forsberg Klubblös
Harald Erixon Lucksta IF
Helmer Styrke Sundsvall FF
Hugo Ericsson Klubblös
Ingemar Furst Sidsjö-Böle
Ivar Wallin Bergeforsens SK
Julian Asp Klubblös
Lloyd Davies Lucksta IF
Love Thunström Klubblös
Ossian Svanebo Birsta SK
Samuel Enström Klubblös
Ture Melin Klubblös
Valter Sandholm Alnö IF

D0-6 500 m

Namn Förening
Agnes Frank Klubblös
Agnes Thid Klubblös
Alice Forsell Stockviks SF
Alice Wallin Sundsvall FF
Alva Erixon Lucksta IF
Astrid Fernström Väst Klubblös
Ebba Antonsson Klubblös
Edith de Vahl Sundsvalls OK
Eira Arburua Vestman Alnö SK
Ella Cabrajic Klubblös
Ellen Wärme Klubblös
Elly Frank Alnö SK
Harriet Karlsson Klubblös
Hilda Siden Klubblös
Hilma Thid Klubblös
Ida Carlsson Klubblös
Ida Frank Klubblös
Iris Grafström Klubblös
Jennifer Ondrasek Alnö SK
Jennifer Wedin Klubblös
Lilly Forssen Tynderö IK
Lisa Långberg Stockviks SF
Lisa Misch Sundsvall Friidrott
Lisen Sundqvist Timrå SOK
Lovis Erixon Lucksta IF
Magda Bylund Bergeforsens SK
Maja Sondell Klubblös
Majken Sjölund Alnö IF
Mindie Lockner Selånger SOK
Moa Ersson Timrå SOK
Moa Nordlund Klubblös
Molly Jakobsson Klubblös
Noomi Holmberg Sundsvalls OK
Nora Arburua Vestman Alnö SK
Ripa Svanebo Birsta SK
Saga Ruusila-Lindström Timrå SOK
Stella Lindqvist Alnö SK
Tilde Högdahl Alnö SK
Tuva Heldring Alnö SK
Tyra Falkman Klubblös
Tyra Öhlen Kovlands IF
Wilma Eriksson Klubblös

H0-6 500 m

Namn Förening
Alfred Wilhelmsson Timrå SOK
Algot Repo Sundsvalls Slalomklubb
Algot Styrke Klubblös
Alve Forsberg Ljustorps IF
Angelo Osmani Sundsvall FF
Anton Forsgren Bergeforsens SK
Anton Johansson Klubblös
Arvid Forsberg Rossöns IF
Aston Edström Klubblös
Birk Lööf Klubblös
Charlie Bengtsson Tynderö IK
Charlie Thunström Klubblös
Colin von Beetzen Alnö SK
David Hässler Stockviks SF
Eddie Sedin Klubblös
Edvin Modig Klubblös
Elias Snabb Selånger
Elis Kärnebo Sundsvalls Slalomklubb
Elton Jutbo Sundsvalls OK
Erik Sandström Alnö SK
Eskil Bilander Alnö SK
Filip Sahlén Klubblös
Folke Hagman Hansson Bergeforsens SK
Grim Lindvall IF Strategen
Gustav Ruusila-Lindström Timrå SOK
Helmer Svanström Klubblös
Herman Thunberg Sundsvalls OK
Hugo Engman Alnö SK
Hugo Sahlén Klubblös
Jack Puunberg Klubblös
Juno Kling Klubblös
Kasper Thunström Klubblös
Liam Nyhlen Matfors SK
Liam Ståhl Alnö SK
Linus Berglund Klubblös
Loke Moberg Sundsvalls OK
Lukas Svanström Klubblös
Mario Svanebo Birsta SK
Martin Lind Sundsvalls OK
Matheus Olofsson Klubblös
Mikael Kuzmin Sundsvalls OK
Neo Skoglund Lucksta IF
Nils Nordensson Lucksta IF
Noel Ståhl Alnö SK
Olle Nordvall Klubblös
Olle Sjöblom Sundsvalls OK
Olle Sällström Selånger SOK
Oscar Ondrasek Alnö SK
Oscar Sjödin Sundsvalls OK
Oskar Nåvik Alnö SK
Rasmus Olofsson Klubblös
Rocky Saarela Sundsvall Friidrott
Sam Puunberg Klubblös
Sigge Lindqvist Alnö SK
Sixten Öhlen Kovlands IF
Tim Carlsson Klubblös
Tyr Lindvall Matfors SK
Vide Ahlenius Klubblös
Ville Bylund Bergeforsens SK
Wilmer Enheim Alnö IF
Vincent Eriksson Alnö SK

D9 1000 m

Namn Förening
1 Freja Jacobsson Alnö SK
2 Lina Grahn-Birve Alnö SK
3 Lykke Kristiansen Klubblös
4 Tilde Carlsson Klubblös
5 Linnea Jonsson Alnö SK
6 Lisen Lindgren Alnö SK
7 Tyra Östlin Alnö SK
8 Ella Heldring Alnö SK
9 Tilde Holmgren Grahn Stockviks SF
10 Meja Forsberg Sundsvall Friidrott
11 Maja Ene Sundsvall Friidrott
12 Freja Jeppling Alnö SK
13 Edith Petersson Sidsjö-Böle
14 Elma Lindström Alnö IF
15 My Wallentin Sundsvall Friidrott
16 Elin Holmström Sundsvall Friidrott
17 Ebba Wallin Sundsvall Friidrott
18 Elsa Eklund Bergeforsens SK
19 Alva Ahlenius Klubblös
20 Tilde Bergqvist Lucksta IF
21 Hilma Edén Näsman Bergeforsens SK
22 Wilma Enheim Alnö IF
23 Ruth Hoffman Sundsvalls OK
24 Jill Sellstedt SUF
25 Agnes Widegren Sundsvalls OK
26 Klara Sellgren Sundsvall FF
27 Amanda Nilsson Alnö SK
28 Olivia Asp Klubblös
29 Ida Ericssa Sundsvalls OK
30 Alice Edström Alnö IF
31 Alice Strand Alnö IF
32 Natalie Engh Klubblös
33 Milla Kling Klubblös
34 Molly Olsson Alnö IF
35 Olivia Björkstig Alnö IF
36 Liv Rönnqvist Alnö IF
37 Tuva Karlsson Alnö IF
38 Bella Sundqvist Timrå SOK
39 Ronja Holmberg Sundsvalls OK
40 Vera Sandholm Alnö IF
41 Ebba Hellman Saltin Alnö IF
42 Nova Tjärnberg Alnö IF

H9 1000 m

Namn Förening
1 Alfred Ene Sundsvall Friidrott
2 Adrian Cabrajic Lucksta IF
3 Simon Långberg Holgersson Stockviks SF
4 Sixten Ednin Essviks AIF
5 Arvid Melin Sundsvall Friidrott
6 Edvin Melin Sundsvall Friidrott
7 Rasmus Sjöström Alnö SK
8 Sixten Sjölund Sundsvalls OK
9 Ruben Jensen Sundsvalls OK
10 Max Ersson Timrå SOK
11 Hugo Lindström Sundsvalls OK
12 Gustav Wessbladh Sundsvall FF
13 Eldar Styrke Sundsvalls OK
14 Viktor Gustavsson Klubblös
15 Charlie Strandell Andersson Sundsvalls OK
16 Oliver Forsgren Bergeforsens SK
17 Oliver Lejon Klubblös
18 Emil Fohlin Sundsvall Friidrott
19 Anton Nåvik Alnö SK
20 Eiq Budphosri Alnö SK
21 Ivar Hellgren Alnö SK
22 Arvid Holm Sundsvalls OK
23 Simon Smedman Sundsvall Friidrott
24 Elias Jutbo Sundsvalls OK
25 Max Olofsson Klubblös
26 Jon Sjölander Klubblös
27 Hosam Akkaoui Sundsvalls OK
28 Valter Dahlqvist Klubblös
29 Pontus Engblom Klubblös
30 Viktor Östlund Alnö SK

D8 1000 m

Namn Förening
Adiam Gaim Klubblös
Agnes Sanden Selånger SOK
Alice Eriksson Klubblös
Alva Lundberg Klubblös
Astrid Hammarström Selånger SOK
Astrid Nordin Lucksta IF
Ella Forsberg Ljustorps IF
Ellen Stuns Sundsvalls OK
Ellie Björnson Sundsvalls DFF
Ida- Marie Tuvesson Sundsvalls OK
Ingrid Bäckström Sundsvalls OK
Irma Bergståhl Sundsvalls OK
Josefin Moberg Sundsvalls OK
Juni Antonsson Klubblös
Linnea Dufva Sundsvalls OK
Moa Lilja Sundsvalls OK
My Edström Alnö SK
Myra Hugozon Stockviks SF
Märta Boström Kovlands IF
Nova Strid Sundsvalls OK
Rebecka Röckner Alnö SK
Sigrid de Vahl Sundsvalls OK
Sofie Lind Sundsvalls OK
Tilda-Märta Aurell Klubblös
Wilma Unander Sundsvalls OK

H8 1000 m

Namn Förening
Arvid Lind Klubblös
Arvid Sjöblom Sundsvalls OK
Casper Frank Alnö SK
David Göransson Klubblös
Ivar Grafström Klubblös
Jacob Hellgren Alnö SK
Larry Nordvall Selånger
Lucas Snabb Sundsvalls OK
Melker Thunberg Sundsvalls OK
Milo Lockner Selånger SOK
Milton Skoglund Lucksta IF
Nemo Saarela Sundsvall Friidrott
Olof Svensk Sundsvalls OK
Oskar Persson Lucksta IF
Samuel Hagman Hansson Bergeforsens SK
Viggo Sällström Selånger SOK

D11 1500 m

Namn Förening
1 Jennifer Carlén Tynderö IK
2 Alma Hammarström Selånger SOK
3 Molly Sandin Stockviks SF
4 Ida Johansson Sidsjö-Böle
5 Elisabet Engberg Sundsvalls OK
6 Tilda Sundqvist Sidsjö-Böle
7 Agnes Boström Kovlands IF
8 Lova Wikman Alnö SK
9 Nelly Furst Sidsjö-Böle
10 Madelene Hedlund Klubblös
11 Elsa Sellgreb Sundsvall FF

H11 1500 m

Namn Förening
1 Samuel Henriksson Tynderö IK
2 Maximus Stom Lucksta IF
3 Albin Tuvesson Sundsvalls OK
4 Henning Nordvall Matfors SK
5 Benjamin Thun-Hansson Bergeforsens SK
6 Isak Engberg Sundsvalls OK
7 Emil Sahlén Klubblös
8 Aron Carlsson Sundsvalls OK
9 Alfred Devall Sundsvalls OK

D10 1500 m

Namn Förening
1 Annie Palo Misch Sundsvall Friidrott
2 Mira Sandin Stockviks SF
3 Meja Holmgren Grahn Stockviks SF
4 Emma Gärd Stockviks SF
5 Agnes Feil Sundsvalls OK
6 Julia Wikander Alnö SK
7 Hanna Hässler Stockviks SF
8 Inez Olsson Wallin Stockviks SF
9 Lina Säterberg Sundsvalls OK
10 Isabelle Hedlund Klubblös
11 Milia Lockner Selånger SOK
12 Embla Nilsson Bergeforsens SK
13 Idun Arburua Vestman Alnö SK
14 carmen Hedman Sundsvall FF

H10 1500 m

Namn Förening
1 Mille Björklund Alnö SK
2 Kai Nordin Klubblös
3 Anton Grahn Alnö SK
4 Alexander Dufva Sundsvalls OK
5 Herman Eliasson Sundsvalls OK
6 Gustav Sjödin Sundsvalls OK
7 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK
8 Jonas Lind Sundsvalls OK
9 Fabian Kärnebo Sundsvalls Slalomklubb
10 Jesper Söderlind Klubblös
11 Axel Danielsson Sundsvalls OK
12 Edvin Aurell Sundsvalls OK
13 Frans Forsberg Sundsvalls OK
14 Jacob Birberg Bergeforsens SK
15 Hjalmar Unger Matfors SK

D13 2500 m

Namn Förening
1 Stina Olsson Wallin Stockviks SF
2 Julia Jonsson Alnö SK
3 Nellie Sjöberg Kovlands IF
4 Alva Eliasson Sundsvalls OK

H13 2500 m

Namn Förening
1 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK
2 Kasper Larsson Sundsvalls OK
3 Alfred Johansson Selånger SOK
4 Oskar Holmlund Alnö SK
5 Robin Röckner Alnö SK
6 Oscar Wikander Alnö SK
7 Vilmer Lindgren Alnö SK
8 Isak Jeppling Alnö SK
9 Arvid Svensson Alnö IF
10 Jacob Vad de Wal Alnö SK
11 Melker Håll Lillberg Alnö IF
12 Alfons Högberg Alnö IF
13 Leo Johansson Alnö IF
14 Edvin Ödlund Alnö IF
15 Samuel Björkstig Alnö IF
16 Max Killander Alnö IF
17 Edwin Vidén Alnö IF

D12 2500 m

Namn Förening
1 Astrid Hedin Nolby Alpina
2 Klara Edström Sundsvalls OK
3 Nilla Grönborg Kovlands IF
4 Sofia Edman Sundsvalls DFF
5 Enola Jonsson Alnö SK
6 Wilma Lindström Alnö SK
7 Ebba Jensen Sundsvalls OK

H12 2500 m

Namn Förening
1 Pontus Westfal Alnö SK
2 Kalle Grahn-Birve Alnö SK
3 Albert Östlund Alnö SK
4 Erik Nordin Lucksta IF
5 Valter Hoffman Sundsvalls OK
6 Zack Söderholm Alnö SK
7 Albin Edin Alnö SK
8 Hugo Wisen Alnö SK

D14 2500 m

Namn Förening
1 Saga Östling Bergeforsens SK
2 Wilma Larsson Sundsvalls OK
3 Isabell Engberg Stockviks SF

H14 5000 m

Namn Förening
1 Mex Velander Klubblös
2 Olov Norin Sundsvalls OK
3 Helmer Nordvall Matfors SK
4 Wilmer Rex Sundsvalls OK
5 Philip Liljeqvist Sundbom Bergeforsens SK
6 David Palmgren Bergeforsens SK
7 Mattias Larsson Sundsvalls OK
8 Elias Bengtsson Tynderö IK
9 Linus Andersson Klubblös
10 Adam Arousell Matfors SK
11 Kevin Karlsson Klubblös
12 Joel Bergqvist Klubblös

D15 5000 m

Namn Förening

H15 5000 m

Namn Förening
1 Rickard Sjödin Öbacka LK
2 Anton Damberg Ankarsvik BK

D16 5000 m

Namn Förening
1 Ebba Bengtsson Tynderö IK

H16 5000 m

Namn Förening

D17-20 5000 m

Namn Förening

H17-20 5000 m

Namn Förening
1 Hannes Lindahl Sundsvalls OK
2 Emil Christensen Klubblös
3 Adam Näslund Bergeforsens SK
4 Elias Thun-Hansson Bergeforsens SK
5 Linus Westfal Alnö SK

D Motion 5000 m

Namn Förening
1 Viktoria Lindstrand Sundsvalls Slalomklubb
2 Elin Widegren Klubblös
3 Ida Thunberg Klubblös
4 Maria Danielsson Sundsvalls OK
5 Caroline Holmberg Sundsvalls OK
6 Irene Larsson Sundsvalls OK
7 Anna Dufva Sundsvalls OK
8 Irene Keith Klubblös
9 Maria Andersson Klubblös

H Motion 5000 m

Namn Förening
1 Anton Forsberg Klubblös
2 Gustav Frænell Sundsvalls OK
3 Hans Sjödin Öbacka LK
4 Henrik Dahlén Tynderö IK
5 Jonas Nordlund Alnö SK
6 Jim Göransson Klubblös
7 Johan Sjölund Alnö SK
8 Peder Stridh Alnö SK
9 Jakob Melin Klubblös
10 Robert Johansson Sundsvalls OK
11 Björn Andersson Alnö SK
12 Ola Tuvesson Sundsvalls OK
13 Michael Larsson Sundsvalls OK
14 Stefan Edin IF Strategen
15 Christian Strid Sundsvalls OK
16 Anders Rönnqvist Alnö IF
17 Zdenko Cabrajic Klubblös
18 Joachim Söderlind Klubblös
19 Jonny Nordin Klubblös
20 Magnus Jonsson Sundsvalls OK
21 Armando Bylander Klubblös
22 Henrik Utter Klubblös
23 Henrik Forsberg Ljustorps IF
24 Christer Zackrisson Alnö SK
25 Rikard Furst Nolby Alpina
26 Adrian Carlsson Sundsvalls OK
27 Johan Karlsson Alnö IF